Skocz do zawartości

320D 136PS Silnik przerywa


Prosiak_o

Rekomendowane odpowiedzi

[]=OO"]Podejrzewam ze on nie ma problemu tylko ze przy predkosci 90 km/h jest mniejsze spalanie na biegu 4

 

To akurat niemożliwe.

 

heheh nie mam żadnego probleu kolego z 5 biegiem :lol: to zrób test:

jedz na 4 biegu 90km/h i spróbuj pokonać jakieś wzniesienie... wystarczy ze musiniesz gaz i auto sprawnie przyspieszy... na 5 biegu dasz gazu i auto niechętnie bedzie sie zbierać i ekomizer pięknie sie wychyli w prawą stronę :cool2: wystarczy ze jadąc ze stałą prędkością odpuscisz lekko gaz i juz masz ekonomiczną jazde... radze obserwować ekomizer bo to bardzo fajny wynalazek :cool2: poza tym poniżej 2 tys obr to się nie jeździ na wysokich biegach bo... może szybko dwumas sie odezwać :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasadniczo 5 bieg w aucie niepotrzebny :wink: :D :D :D :D

 

poza tym poniżej 2 tys obr to się nie jeździ na wysokich biegach bo... może szybko dwumas sie odezwać :cool2:

 

Nie zgodzę się. Owszem jazda na ZBYT niskich obrotach gdzie pojawiają się już szarpania w układzie napędowym bardzo szybko załatwią dwumas, ale nie popadajmy w skrajności - jeśli nie targasz jakiś przyczep ani nie wozisz nie wiadomo jakich ładunków to jednostajna jazda po trasie z prędkością rzędu 80-90 km/h nie jest za niska na 5 bieg i auto wtedy zawsze spali mniej niż na niższym biegu.

Takie moje zdanie, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma prawo wyrazic swoje zdanie od tego jest forum :cool2: jezeli bardzo Ci zalezy kolego by obalic teze przeze mnie przedstawiona wykonaj test o ktorym pisalem powyzej i sam sie przekonaj :cool2: pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja obalę twoją tezę. Mam automat i piąty bieg jest włączany już przy 70 km/h. Oczywiście mogę zbić na 4 bieg ale ekonomizer wtedy pokazuje od 0,5 do 1 litra więcej na spalaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja obalę twoją tezę. Mam automat i piąty bieg jest włączany już przy 70 km/h. Oczywiście mogę zbić na 4 bieg ale ekonomizer wtedy pokazuje od 0,5 do 1 litra więcej na spalaniu.

 

po pierwsze mamy inne silniki po drugie automat a manual to całkowicie inna sprawa a po trzecie widze ze jestes po "czypsie" wiec masz nieporównywalnie wiecej niutonów na niskich obrotach niż m47 seryjne :cool2:

 

a tak w ogole to co ja mam tu sie spierać :lol: niech każdy jeździ jak chce ja mam opracowaną swoją technike jazdy i uważam ze jest optymalna dla 136km jakie generuje m47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja obalę twoją tezę. Mam automat i piąty bieg jest włączany już przy 70 km/h. Oczywiście mogę zbić na 4 bieg ale ekonomizer wtedy pokazuje od 0,5 do 1 litra więcej na spalaniu.

 

po pierwsze mamy inne silniki po drugie automat a manual to całkowicie inna sprawa a po trzecie widze ze jestes po "czypsie" wiec masz nieporównywalnie wiecej niutonów na niskich obrotach niż m47 seryjne :cool2:

 

a tak w ogole to co ja mam tu sie spierać :lol: niech każdy jeździ jak chce ja mam opracowaną swoją technike jazdy i uważam ze jest optymalna dla 136km jakie generuje m47

 

Myślę że twoje argumenty nie mają nic do rzeczy, po to tworzy się wyższe przełożenia żeby zredukować ilość obrotów a co za tym idzie - spalanie.

Więc skoro można zredukować obroty to się to robi aby auto mniej paliło. Ja żałuje ze nie mam skrzyni 6 biegowej takiej jak jest na przykład w E90 czy E60.

Można zrobić test. Wrzucić na tempomacie 90 km/h przejechać 100 km na 4 biegu i 100 km na 5 biegu i zobaczyć jakie będzie spalanie na dystrybutorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.