Skocz do zawartości

inspekcja klocków


Ignacy1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wł zapłon i wciśnij hamulec tak długo aż Ci zgasnie ta kontrolka. Nie wiem czy nie musza byc tez pozamykane wszystkie drzwi razem z szybami

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja slyszalem ze jak sie pojezdzi troche na nowych to same zgasna... a jaka prawda to niewiem heh

A mi sie wydaje ze ktoś kto nie wiedział o tym jak tą kontrolkę zgasić , gasi ja właśnie tak jak napisałem wyżej tylko o tym nie wiedząc bo np stoi na światłach i trzyma nogę na hamulcu a potem pisze ze zgasła mu sam podczas jazdy.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Posiadam X3 [E83} 2.0d, 150KM, 2005rok i jestem przed wymianą klocków, tarcz i płynu hamulcowego. Mam kilka pytań.

1. Czy w kompie jest poza kontrolką zużycia klocków jeszcze info na temat inspekcji? - co innego dla mnie jest kontrolka a co innego inspekcja

... innymi słowy :czy poza kotrolką zużycia klocków (procedury opisane jej wyłączenia) trzeba aktualizować, czy jak inni rozumieją, wykasować inspekcję (kilometraż)?

2. jak wymieniam płyn hamulcowy to też wykasowuję inspekcję?

 

Jak w czasie wyświetlania "OILSERVICE" przyciskam przycisk kilometrażu dziennego to pokazuje mi się mała ikonka zegara i 4.14.

Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi co mam zrobić... i co wystarczy zrobić aby było OK. Nie znam do końca resetowania serwisowego.

 

Proszę o pomoc gdyż nie chiałbym coś skopsać :(

 

pozrd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim przypadku słowo "inspekcja" odnosi się właśnie do owego symbolu zegarka, jak już sam zbadałeś przypada ona na kwiecień 2014. w twoim aucie nie ma CBS czyli condition based service, jest starszy system czyli inspekcje - po odczytaniu z książki serwisowej określisz czy chodzi o inspekcję I czy II, obie obejmują szereg czynności, II oczywiście więcej, m in wymianę płynu hamulcowego czy chłodniczego, o tym powinny być osobne wpisy w książeczce. jako że nie ma CBS to nie ma też prognozy na temat klocków, jak się skończą i czujnik się przetrze to się zapala lampka i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki HART... :cool2: to jest rzeczowa odpowiedź.

 

W ksiązce nie mam wpisów na temat wymian płynu hamulcowego, kiedy były robione. Dlatego zakładam, że jest starszy niż 2 lata i chcę go wymienić.

Mógłbyś podpowiedzieć która inspekcja zawiera wymianę płynu? a może jak mam serwis ustawiony na kwiecień 2014 to nie zawracać sobie głowy ustawianiem inspekcji?... tylko go wymienić i już...

co o tym myślisz?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.