Skocz do zawartości

wyciekanie płynu od sprzyskiwacza


erule

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam BMW 745 e65 z 2004. Po zalaniu 5l płynu wycieka mi prawie cały zbiornik i podejrzewam, że wyciek jest gdziś przy sprzyskiwaczach reflektorów. Jak można się dostać do tych spryskiwaczy i sprawdzić węzyki doprowadzjące płyn? Słyszałem, że najczęstszym problemem są właśnie węzyki - pękają przez wysuwanie i chowanie sprzyskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Problem u mnie caly czas wystepuje i zaden mechanik nie chce sie bawic z jego usunieciem. A jak wiadomo pora roku zmusza do uzywania plynu (nie wody) wiec koszt jest znaczny jesli na kazde 100km musze zuzywac 5l.

W trakcie nalewania plynu czasem wykapuje od razu przy kole a czasem nie. Bardzo dziwna sprawa, tak jakby czasem wyciekalo a czasem nie.

 

Czy jest ktos w Wawie, kto moglby na to spojrzec? Albo moze jakas rada jak dostac sie do zbiorniczka plynu?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odswiezam temat. Mozesz powiedziec ktory mechanik naprawil Ci problem z pompka? Moze udam sie do niego ze swoim problemem...

Zdejmij lewą czarną (strona kierowcy) górną osłonę obok silnika i będziesz widział zestaw pompek i zbiornik przed lewym przednim kole na samym dole, można się do nich dostać spokojnie bez dalszego rozbierania czegokolwiek, będziesz widział z której ewentualnie pompki cieknie bo będziesz miał mokry ślad, one często pękają, i to na 90% będzie to, jeśli puszcza pompka spryskiwacza reflektora to też będziesz miał dostęp dłonią żeby sprawdzić czy jest mokro ale wtedy żeby wymienić spryskiwacz lampy musisz zdemontować cały zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pompki same nie pękają, trzeba im w tym pomóc. A pomagasz jeżdżąc jesienią z wodą zamiast płynu niezamarzającego. Jak przychodzi większy przymrozek i woda w pompce zamarznie, to efekt jest właśnie taki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.