Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

co sądzicie o tej? warto?

 

http://komislider.gratka.pl/ogl/21771082.html#bf032d8f56635bf3,1

 

z usterek to tylko błąd wskaźnika paliwa - zwiesza się. czy to ma jakieś inne oblicze? jest to częste w e53?

tak poza tym nie ma się za bardzo do czego przyczepić, więc zaczynam być podejrzliwy, może jakieś sugestie gdzie poszperać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
O co chodzi z przekładniami kierowniczymi w X5? Mimo wymiany obu drążków czuć, że przy kręceniu kierownicą puka drążek, serwis twierdzi, że oznacza to uszkodzoną/zużytą przekładnię i właściwie zalecana jest jej regeneracja. Podobną sytuację mam w e39, tam zrobiłem ponad 50tyś i auto dalej jedzie tam gdzie ja chcę. A tu?Naprawiać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli wymieniłes drążki to raczej nie maja prawa pukać. Może być objaw stukania w samej maglownicy - zuzyte prowadnice które sa plastikowe. Aczkolwiek nie pamietam czy w e53 akurat były takie maglownice z tymi bolączkami. Generalnie są raczej mało awaryjne co nie znaczy ze sa wieczne. Zrobić warto ale w specjalistycznym warsztacie a nie tam gdzie wymontuja zawioza gdzies gdzie robia i zamontuja z powrotem bo wypadałoby sprawdzic cały układ czy nie ma gdzies wycieków itp.

Generalnie możesz nie robic, w konsekwencji bedzie sie skrecac coraz gorzej. Pamietam ze w A6 C5 był taki bajer ze jak magiel poszedł w p.z.u to wspomaganie działało w przy skrecie w lewo a w prawo sie kreciło na dwie rece jak w syrence.

Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z lampami z tylu

 

Sa one podwojne

Tzn swieci sie poZycja na dwoch zarowkach

A swiatla stopu sa tylko w dolnej zarowce

 

Na dole jest 21w a na gorze dwowloknowa

 

Czemu ta gorna ma dwa wlokna skoro swieci sie caly czas tak samo?

Czy mam cos posrane

według mnie ktoś nie mogl dostać odpowiedniej zarowki wpakowal dwuwłóknową , sam tak robilem w e46 :D nie pamiętam czy idzie ja obrocic ja po prostu drugie mocniejsze włókno przepaliłem umyślnie żeby swiecilo tylko słabsze pozycyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie to maglownica do regeneracji , z silnika leje, auto przy dużych obrotach wpada w nieprzyjemne wibrację ( coś z napędem chyba), kilka elementów z korozją do malowania (ale to rozumiem wiek), brak rolety z tyłu,brak telefonu, opony z tyłu łyse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te rolety trzeszcza , mialem i wymontowalem , temat znany z forum US. Nie polecam

Tomasz : taki 4.6IS swoje kosztuje . Na zachodzie ceny za cos normalnego ( poprawny stan ) zaczynaja sie od 10000euro ,dochodzi akcyza , rozrzad na wstepie i inne pakiety wstepne , Mysle ze trzeba miec te 48-50000zl zeby zaczac myslec o IS. O szwajcarach z alegro za 38-40 juz nie wspomne bo to prawdopodobnie skarbonki bez dna. Ogolnie wycieki oleju mozna w tych silnikach latwo naprawic w ciagu kilku godzin jezeli to uszczelki zaworow lub rozrzadu. Rdza musi przynajmniej troche byc na tylnej dolnej burcie. Ja mam kilka malutkich purchli ale wiem ze niektorym to juz rdza zjadla ta czesc. maglownica regeneracja drogo nie kosztuje

Edytowane przez maciej123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem x5 niekoniecznie is to właścicielami takich za dyche a nawet dwanaście byli prawie zawsze jacyś Arabowie. Oglądałem jednego, którego sprzedawał Niemiec ale że coś kręcił to odpuściłem. Sam powiedział że to nie stać na utrzymanie a było to zwykle 4.4. Więc jak całość w Polsce i to z gazem jest za 40....

Mam rolete i moja nie trzeszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.