Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, nie atakuje Cię, piszę ogólnie o rynku aut w naszym kraju ;)

Rzuciłeś temat sprzedaży, więc piszę tylko, że moim zdaniem 22tys za w pełni sprawną technicznie, dobrze wyposażoną i bezwypadkową X5 z V8 to zbyt niska cena., chyba że np. skrzynia ledwo zipie, vanosy ledwo żyją, rozrząd jest nie ruszany od nowości itd. to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To o czym piszesz to pompowanie lędźwi i jest w vinie. Najprościej - komforty mają dodatkowo łamane oparcie (są dwa przyciski do elektrycznej regulacji samego oparcia oraz jeden do siedziska) i duże zagłówki, sporty mają są bardziej wyprofilowane pod kątem trzymania bocznego oraz mają ręcznie wysuwany fragment siedziska - podparcie pod uda, zwykłe fotele nie mają podparcia pod uda ani łamanego oparcia.

Komfort:

https://lh4.googleusercontent.com/-IcriaD12cCM/TdZ1p64ObdI/AAAAAAAAC0Y/uht6ny5JSR8/w615-h461-p-o-k/image0064.jpg

Sport:

http://s450.photobucket.com/user/dirtdiggler_photo/media/2006%20BMW%20X5/X544007.jpg.html

Podstawowe:

http://allbmwusedparts.com/images/640x480/150265-df-seats.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pl majac zadbany samochod mozna sie bujac pol roku ze sprzedaniem . Sam handluje autami i zawsze musze sie wstrzelic w przedzial cenowy troche ponizej sredniej ceny rynkowej bo inaczej bede czekac tygodniami na jakis telefon. Radze zrobic sesje zdjeciowa z fotografem , ludzie zawsze wybiora na pierwszy ogien te z ladnymi fotkami nawet jak to jest samochod z radomia albo ostrow mazowiecki ;) ....tak to dziala. Kiedys robilem fotki zwyklym starym aparatem i bylo slabo , jak zaczalem wolac fotografa to telefony mam czesto od 7 rano na drugi dzien ;) e53 na rynek polski nie sciagam nawet bo trudno to sprzedac - samochod zbyt wiekowy + wciaz zbyt drogi w utrzymaniu dla przecietnego zjadacza chleba. 22000zl ? to dziwna cena bo za tyle to mozna kupic anglika po oplaconej akcyzie. Powyzej 30 tys zl bedzie ci trudno sprzedac , po prostu handlarze cie przebija ofertami z ladnymi fotkami i opisami za 27 czy 28 000zl ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
moim zdaniem jest mala szansa ze kupisz cos normalnego w pl. Wybor tutaj jest naprawde maly i glownie sa to zaniedbane samcohody , po duzych dzwonach , cwiartki itp sprawy. Skup sie na powypadkowosci i nie mowie tu o czujnikach lakieru ;) druga sprawa to silnik , jezeli jest zajechany to bedziesz sie bujal wiecznosc zeby to auto doprowadzic do normalnego stanu. Skad wiem? handluje autami i tez wiem jakie koledzy sciagaja ;) Moim zdaniem najlepiej pojechac do DE ale tam na samochod i akcyze musisz miec w kieszeni z 33-35tys na przedlifta + z 2 tys na pakiet startowy. Dochodzi gaz za jakies 4-5 tys zl wiec na dobra sprawe zeby to auto bylo gotowe do dzialania to z 40 tys trzeba miec w kieszeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ma kwity na wymiane rozrzadu i regeneracje automatu i samochod nigdy nie mial duzego wypadku to tylko brac. Pytanie dlaczego sprzedaje a zainwestowal troche kasy w auto ? Lpg , rozrzad , automat to jakies 15 tys zl. Ogolnie to auto nie jedzie z CH cale ;) ceny w CHA za dobre auto to kosmos , zapytaj sie czy ma zdjecia jak auto przyjechalo do polski. Ogolnie to to ogloszeniae juz troche siedzi na necie. Jezeli auto jest w miare zadbane po takich inwestycjach to powino sie szybko sprzedac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciej123 za konkretne info.

Nie musi być nowszy rocznik, lepiej żeby był lepiej utrzymany.

A jak wg Was wygląda owe ogłoszenie?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-4-4-v8-286-km-shadow-line-instalacja-lpg-bezwypadkowa-ideal-ID6yG081.html

 

Oglądałem ten samochód w grudniu, niezbyt dokładnie z powodu braku czasu wtedy był wystawiony za 39999 pln sprzedawca twierdził, że mu się nie śpieszy i dużo nie zejdzie z ceny ;)

Ogólnie samochód prezentuje się nieźle, coś tam było malowane (nie pamiętam dokładnie co) silnik chodził troszkę dziwnie jak dla mnie (teraz wiem, że to vanosy się odzywały), skrzynia działała poprawnie, przyśpieszał prawidłowo. Środek zadbany, wadą moim zdaniem jest instalacja lpg na jednym reduktorze niby kme gold, ale na pewno przy dynamicznej jeździe sobie nie radzi no i wspaniałe valteki czerwono.

Ogólnie gdybym nie kupił obecnego samochodu to pewnie przyjrzałbym mu się dokładnie, tylko dlaczego cena spadła o prawie 10tyś?

Edytowane przez kris2223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuję się trochę instalacjami lpg i na tych podzespołach przy dynamicznej jeździe instalacja "nie da rady" reduktor za słaby do tego samochodu a wtryskiwacze to jedne z najgorszych, najtańszych dostępnych.

W rozrządzie podobno wymienione tylko ślizgi, napinacze i łańcuch nie zostały wymienione, trzeba by to zweryfikować, skrzynia robiono podobno w Legnicy chyba u jakiegoś znajomego więc nie wiem czy będzie miał na to papiery,

 

Ostatnia wizyta w ASO 236 tys km w 2013 roku

 

Nie miałem czasu na dokładne obejrzenie ponieważ przyjechałem dość późno a dzień był bardzo krótki;)

Sprzedawca twierdził, że ma znajomego w Szwajcarii i jak pojawia się coś ciekawego to ten daje mu cynk i czasami coś sprowadzi (na podwórku miał kilka aut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie...

Przymierzam się do kupna Bmw X5.

wersja silnikowa 4,8 albo 4.4 po faceliftingu.

Duzo sie naczytałem o pneumatycznym zawieszeniu, a wiem ze 4.8 ma dodatkowo z przodu. Czy mam się czego obawiać ? Wiem ze tył jest do zrobienia za rozsądne pieniądze a z przodem to rożnie bywa. Jak jest z dostępnością części do 4.8 ? i czy skrzynie biegów są takie same?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesci do pneumatyki dostaniesz bez problemu tylko ze sa drogie w porownaniu do sportowego zawieszenia .skrzynia to samo. 4.8 w dobrym stanie kupic w pl to wyzwanie , moze raz na rok cos sie pojawia co jest warte zainteresowania. Na allegro jest z 4 sztuki z czego jedna juz chyba byla na forum opisywana ;) z 4.4 tez kolorowo nie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.