Skocz do zawartości

[E87] 118d 2004 Rano piszczy


krzysiek555

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani
Koło pasowe

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mialem ten samo problem, okazalo sie ze pasek i napinacz od pompy wody (o ile dobrze pamietam) z tego co mi radzil mechanik to niekupuj zadnych zamiennikow , bo nawet nowe zamienniki potrafia piszczec, mnie ta operacja- pasek plus napinacz kosztowala 500 zl, taka jest cena niepiszczenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukajka się kłania

viewtopic.php?f=33&t=127007&hilit=ko%C5%82o+pasowe

 

normalny pasek , dayco..continental ...nie szukaj ze zlota :D

a nie Contitech? - ida na pierwszys montaż i takie też kupuje się w serwisie BMW

 

mi tez piszczał na zimnym... koło pasowe do wymiany, kupiłem corteco i narazie (po 6000 km) jest git

przerabiałem temat - po 5kkm koło się rozleciało (kupiłem nowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez piszczał na zimnym... koło pasowe do wymiany, kupiłem corteco i narazie (po 6000 km) jest git

przerabiałem temat - po 5kkm koło się rozleciało (kupiłem nowe)

 

też kupiłem nowe

 

a co sie moze stac ?

 

mi przy 120 km/h spadł pasek z pompy wspomagania kierownicy, prawie zaliczyłem rów (bez wspomy kiera chodzi baaardzo cieżko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukajka się kłania

viewtopic.php?f=33&t=127007&hilit=ko%C5%82o+pasowe

 

normalny pasek , dayco..continental ...nie szukaj ze zlota :D

a nie Contitech? - ida na pierwszys montaż i takie też kupuje się w serwisie BMW

 

mi tez piszczał na zimnym... koło pasowe do wymiany, kupiłem corteco i narazie (po 6000 km) jest git

przerabiałem temat - po 5kkm koło się rozleciało (kupiłem nowe)

contitech to continental

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mi rano nie piszczał, tylko przy gaszeniu tak lekko zatrząsł i lekki pisk było słychać. Mechanik doradził mi wymienić paski, bo miałem gatesa na oryginalne, twierdził, że one piszczą i śmierdzą :) to jego słowa.

Wymieniłem też koło pasowe bo miało już luzy (przebieg 140k prawie), proponował mi corteco, ale ja się zdecydowałem na oryginał, po tym jak ktoś na forum napisał, że corteco mu pękło po niedużym przebiegu.

Mam wymienione i wszystko śmiga teraz 0 pisków kiedykolwiek :) całość dość sporo wyszła bo koło 2100zł z robocizną (czyszczona była wtedy też chłodnica, bo trzeba ją było zdjąć przy wymianie koła). Aha w tej cenie tez była wymieniana jedna z rolek bo łożysko w niej już hałasowało. Rolka coś koło 400zł +50zł za wymianę.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Mam 118d 122km 2005r

Rano po odpaleniu piszczy pasek niemiłosiernie.Wcześniej piszczało tylko przez sekundę i tylko przy odpalaniu i gaszeniu auta.

Pasek wymieniłem pół roku temu z Gatesa na Contitecha.

Z postu wynika że to może to być koło pasowe, a może na początek wystarczy wymienić tylko pasek na oryginalny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale przed tym zabiegiem, aby nie wywalać kasy od razu sprawdź czy na kole pasowym masz luzy. Najlepiej też się upewnić który pasek piszczy ewentualnie.

Mi doradzano nie kupować contitecha tylko oryginał.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe moj contitech ma prawie 100tys i wyglada i dziala jak nowy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe moj contitech ma prawie 100tys i wyglada i dziala jak nowy..

twój pasek contitech to pasek zwykły czy oryginalny bo to zupełnie dwa inne paski o odmiennej strukturze

Oryginał

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/original-bmw-keilrippenriemen-6pk1836-neu/134691842-223-6812

Pasek zwykły to tylko sama guma bez tego "filcu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak z tej foty ma w srodku jakies zbrojenie a rowki sa a takiego materialu jak na foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak doradzał mechanik, który robi tylko BMW i zapewniał, że nie będzie piszczenia. Twierdził, że z zamiennikami (dośw. go nauczyło) nawet z contitechem są czasem problemy.

Ale co najlepsze jak kupowałem oryginał stojąc w ASO koło był facet, który przyjechał też po pasek, mówił że miał contitecha i był dosłownie o 1 mm dłuższy (mimo że contitech ponoć robi dla BMW oryginał to ten sprzedawany jako zamiennik jest ciut inny) i mu spadł coś tam uszkadzając. Mówił, że od tego momentu bierze tylko ori. On mnie tylko przekonał do słusznego wyboru, nie wiem jaka jest różnica w cenie, ale jak nie duża to wolę pasek kupić w ASO i mieć spokój na lata.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak doradzał mechanik, który robi tylko BMW i zapewniał, że nie będzie piszczenia. Twierdził, że z zamiennikami (dośw. go nauczyło) nawet z contitechem są czasem problemy.

Ale co najlepsze jak kupowałem oryginał stojąc w ASO koło był facet, który przyjechał też po pasek, mówił że miał contitecha i był dosłownie o 1 mm dłuższy (mimo że contitech ponoć robi dla BMW oryginał to ten sprzedawany jako zamiennik jest ciut inny) i mu spadł coś tam uszkadzając. Mówił, że od tego momentu bierze tylko ori. On mnie tylko przekonał do słusznego wyboru, nie wiem jaka jest różnica w cenie, ale jak nie duża to wolę pasek kupić w ASO i mieć spokój na lata.

To mam wymienić tylko pasek na oryginalny czy koło pasowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.