Skocz do zawartości

Asystent swiateł drogowych


syjam23

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Czy w Lubelskim ktoś to robił? Mam kamerkę niestety kwadratową, nie mam CAN w czujniku deszczu. Nie bardzo wiem gdzie podłączyć się z asystentem i niestety nie umiem kodować tego... Czy jest ktoś kto by mi to zakodował ewentualnie przed kodowaniem pokazał gdzie podłączyć kamerkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z FLA po retroficie FRM2.


Auto fabrycznie z NFRM data 0906 - FLA działa bez problemu


Zmiana na FRM2 oraz zmiana daty na 0307 i FLA „działa” czyli rozpoznaje pojazdy oby „włącza” długie gdzie kontrolka się swieci od długich ale już fizycznie długie światła się nie świecą.


Niestety nie mam pomysłu co to może być. Datę muszę zmieniać do FRM2 ponieważ dopiero od 0307 był dostępny frm2. FLA jak i RLS przekodowalem pod te datę i nadal to samo, błędów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja u siebie przerabiałem ten sam zabieg. Najpierw zmiana na frm2 a potem dokładałem okrągłą kamerkę fla. Problem był taki ze domyślnie asystent korzystał z bixenonow a ja miałem u siebie zwykłe halogeny. Rozwiązanie znalazłem gdzieś na bimmerpost - trzeba było coś przekodować. Niestety konkretów nie pamiętam bo było to z dwa lata temu.


Jak nic nie znajdziesz a mi nie rzuci się coś w oczy, to w przyszłym tygodniu będę się widział z kolegą któremu sprzedałem samochód to najwyżej ściągnę kodowanie z frm.


Edit.

Miałem jeszcze w mailu zapisane coś takiego


FL_AUS_BEI_BIX_IN_S_FLC nicht_aktiv

BI_XENON_BEI_LH aktiv

XENON_AL_VERBAUT aktiv

PWM_FL_BEI_BIXENON wert_01

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, nie otwierając nowego tematu mam problem z FLA. Dołożyłem do auta z 2006r kamerkę okrągłą z polifta 2009r. CAN podłączyłem do panelu klimatyzacji. Dodałem $5AC. Wykonałem FA_Write dla CAS oraz FRM, zrobiłem moduły CAS, KOMBI, FRM oraz FLA pustym MANem jednak opcja asystenta świateł drogowych w CCC w dziale światło sama się odznacza dosłownie po sekundzie. Próbowałem jeszcze tego sposobu

NCS EXPERT (EXPERT PROFILE - to reset to factory settings)
F1+F3=e89 chassis
F6 back
F4 - ECU: Pick the first ECU above
F2 = SG_CODIEREN
F3 = start coding
(repeat for the other ECU's: NFRM, KOMBI, FLA)

 

Na liczniku nie wyświetla się również żadna ikona aktywnych świateł.

Podłączyłem ISTE i system ją wykrywa oraz nie widzi błędów w tym sterowniku. Numer części asystenta widzianego przez ISTE: 9225989.

Moje FRM to FRMFA, przeczytałem na innych forach że nie ma problemu ze wsparciem FRMFA dla FLA.

Czy ktoś ma może pomysł gdzie mogłem zrobić błąd? A może potrzebuje wykonać update KOMBI, FRM, CAS oraz CCC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wygląda ze wszystko zrobiłeś git. Poczytaj tu moze cos ci sie rzuci na oczy czego ci brakuje. Czemu ciagnałeś od klimy a nie od FZD? Od FZD dużo bliżej.

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=1252416

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafiłem zdjąć tego z podsufitki. Nie chciałem nic urwać a tak poszło wszystko sprawnie. Z tego co pamiętam to w czarnej wtyczce klimy znalazłem parę skręconych przewodów zielony i zielonopomaranczowy. Do nich się wlutowałem. Cała odległość od klimy do lusterka jest skręcona jak ori can. Czy możliwe jest, że na przyklad licznik potrzebuje aktualizacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Poprowadziłem CAN jednak z FZD, przeprowadziłem ponowne kodowanie do stanu przed i ponownie dodałem $5AC DO FA oraz factory reset przez EXPERTMODE w NCSie. Jednak dalej asystent się sam wyłącza po chwili od włączenia w CCC. Ale mam pytanie dotyczące świateł. Moje reflektory przednie są przerobione na biledy i długie realizowane za pomocą przesłony. ISTA widzi spalone żarówki świateł drogowych (fizycznie ich brak) więc dlatego nie załącza się astystent?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak ma za stary soft to tylko literki A od tego nie będzie. Wszystko powinno działać z tego co kojarzę. Kable od CAN raczej dobrze podlaczyleś, bo by kamery nie wykrywal. Nie wiem jak sie FRM zachowuje jak coś mu nie pasuje.


To predzej problem z tym co masz tam namieszane w tych swiatlach. Mudiałbys powalczyć z kodowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.


Podłączę się do tematu.

Dołożyłem ostatnio do swojej e90 z 2007r FRMII i lusterko z asystentem. Wszystko działa.

Mam tylko zastrzeżenia co do czułości asystenta. Światło drogowe zostaje wyłączone dopiero przy bardzo

silnym świetle z naprzeciwka, tak że oślepiam kierowców. Kolega ma w swojej e92 fabrycznie asystenta i u niego

światła się zmieniają nawet przy odbiciu światła od jakiegoś znaku drogowego czy przy zbliżaniu się do oświetlonej miejscowości.

Istnieje możliwość ustawienia (kalibracji) czułości? czy po prostu takie lusterko mi się trafiło?

Lusterko jest od e91 LCI.


Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja u siebie wymieniłem nfrm na frm2 bo chciałem mieć światła powitalne, po roku dołożyłem okrągłą kamerę FLA i wszystko działało od razu po kodowaniu - nie połączyłbym faktów że to wymiana na frm2 przyczyniła się do tego :D

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Witam

u mnie tez asystent nie działa, chociaż wyświetla się na liście modułów. DIN76 mi kiedyś coś programował i przy okazji dodał FLA, ale nie działa i nie mógł mi powiedzieć tak naprawdę, w czym jest problem moduł widać w inpa w CCC jest ikonka, ale nie da się zaznaczyć po chwili odznacza się automatycznie mam e91 pre lci dołożone przyciemniane lusterka zewnętrzne ,fabryczne ksenony klima auto i czujnik deszczu pytanie jest, czy FRM musiałbym tez wymienić ? Może ktoś z forum miałby chwile, żeby na to spojrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie trzeba wymieniać FRM, bo asysyent dziala na każdym.

Rozumiem, ze w standardzie nie miales lusterka z kamera i dolożyles poprawnie podlaczajac pod auto, zakodowaleś i nie dziala?

Jeśli tak to, czy mozesz w inpie polaczyć sie z FLA i zobaczyć blędy i czy wogóle przechodzi testy, bo mozesz to w INPIE sprawdzić.

Problemy z FLA moze jeszcze powodowac za stary soft w liczniku, szczegolnie jesli dokladasz to do preLCI. Warto zaktualizowac licznik do najnowszego przez WinKFP. Zwykly kabel wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko fotochrom seryjnie, a szczerze mówiąc to mi kiedyś robił nasz kolega z forum kodowanie Pdc na przód i przy okazji zakodował fla, ale nie mógł powiedzieć, dlaczego nie działało ja odstawiłem to na bok czytałem trochę temat na forum i myślałem, że może być za to odpowiedzialny frm prawdę mówiąc, nigdy nie podłączałem się inpa do fla, ale wiem, że widnieje na liście i nie wywala błędów. Sprawdzę to jutro dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Jack79, podłączyłem się, kombinowałem trochę z inpa i koniec końca pokazuje wszystko i pomiary bardzo wiarygodne nie zawyża nie zaniża, naprawdę bardzo czysta instalacja tak jak powinno być postawiłem na xp x64 jeden mały problem że jest po niemiecku , kombi jest z anglika teraz, ale jak było kodowane to siedział oryginalny licznik nie używam go na codzień...



wwwwtufkv.pngwwww2z9idn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jak to ma dzialac, jak nie masz licznika zakodowanego pod FLA. Po dołozeniu FLA trzeba dodac do VO opcje $5AC i zakodować do ustawien defaultowych, czyli po VO moduły FLA, KOMBI, FRM oraz jak masz CIC to go też. Skoro KOMBI, czyli licznik nie zostal zakodowany to tak sie moze dziać jak w twoim przypadku. Bywa tez, ze raz zadziala i potem juz nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack79 Kiedy był dokładany asystent wszystko było tak, jak powinno, czyli z nietykanym licznikiem, ale i tak fla nie działało... jak mówiłem kodował mi to kolega z forum, po jakimś czasie kupiłem i założyłem inny licznik bez ingerencji w soft, pominąwszy dzisiaj założyłem oryginalny licznik zczytałem błędy wszystko ok bez problemowo wykonałem poniżej załączonej instrukcji i nadal nic jak było tak jest, chyba mi pozostaje winkfp i aktualizacja softu tylko kurde nigdy tego nie robiłem i trochę się peniam... Myślę ze jak DIN76 programował mi pdc na przód i działa to chyba i fla dodał do vo poprawnie a pamietam ze trochę się bawił przy fla ale nie mógł powiedzieć czemu to nie bangla.


Reason: These ECUs must be reset: CAS, NFRM, KOMBI, FLA

Fix:

NCS EXPERT (EXPERT PROFILE - to reset to factory settings)

F1+F3=e89 chassis

F6 back

F4 - ECU: Pick the first ECU above

F2 = SG_CODIEREN

F3 = start coding

(repeat for the other ECU's: NFRM, KOMBI, FLA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

Witam Was wszystkich.

Jestem tu nowy, trochę czytałem w tym temacie ale jest to dla mnie jak czarna magia.

Mam BMW2 F44 i zastanawiałem się nad dokupieniem opcji asystenta świateł drogowych. Czy orientujecie się czy jest opcja to zrobić poza bmw connected drive? Tam kosztuje 799 pln i przyznam, że chętnie znalazłbym coś taniej tymbardziej, że jest to auto służbowe i za jakieś 2 lata będę je wymieniał…


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.