Skocz do zawartości

Nowa "3" F30


vystelior

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co mi wiadomo to z nowości tyle, że będzie lżejsza, większa i możliwa do upakowania jak obecne siedem, również hybryda (!) osmiobiegowy automat w standardzie, manual od 335, emka z nowym motorem 6 cyl turbo:( czyli oszczędniej... nowy motor w 4 cyl, turbo i biturbo, zadebiutuje wcześniej w tej śmiesznej jedynce z przodem 5gt :) w ogóle wszystko idzie w stronę oszczędnej jazdy, a od nowości cała firma huczy, jedynka z przód napędem za 2 lata plus elektryczne i3 i8 i nowe serie 2 i 4 (?)a za 2-3 tyg nowe m5, zobaczymy, też oczywiście motor mniejszy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moze wcale nie byc zafajnie....Najwyzej pojezdze chwile ta , a pozniej zapodam sobie E90 335i po lifcie....Bo to troche kaszana moze byc, ze nie bedzie takiego wyboru poteznych 3,0 R6. Myslalem, ze moze zapodaza jakis wolnossacy motor 3,5 L R6 300-310 km ?

 

A tu widze, ze beda 2,0 turbo 2xx km ?

 

5 nie jest zbytnio alternatywa dla 3, bo to jest juz wielki krazownik. A 3 to w sumie jedyna sportowa limuzyna najwyzszej klasy.

 

Po drugie gustu nie da sie zmienic i za bardzo nie potrafilbym sie cieszyc juz innym autem niz BMW (a jezdze Beta dopiero od kwietnia )...Zrobilem troche , kilka 1000 km tras i naprawde super E90 sie sprawuje.

 

Myslalem , ze F30 mnie zaszokuje wykonczeniem wnetrza i silnikami R6, a tu widze, ze wszedzie moze byc oszczednie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies tu na forum znalazlem link do niemieckiej gazety z artykulem o f30, wyglada calkiem fajnie a nowe silniki tez mogą mieć ciekawy potencjał.. 2.0 biturbo w dieslu to będzie ideał do sprowadzania z Dojczlandów. (a będzie taki? czy tylko 2.0 TT PB?)

ciekaw jestem jak będzie wersja Coupe wyglądać, kiedys w jakimś autoświecie widzialem art M3 nowej wyglądała kosmicznie! O Downsizing bym się nie martwił, byle by te nowe silniki robiły przy prawidłowej eksploatacji 300kkm i będzie super.

 

Jezdzilem S3 2.0 tfsi oraz Scirocco R i silniczki 2.0T mają duuży potecjał. Także może nie ma co narzekać na te małe pojemności. Może fakt że przód napęd w BMW to tak dziwnie troszke, ale przecież nie musimy tego autka kupować a nóż komuś taki akurat się spodoba i kupi? Tyle ile ludzi tyle gustów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nikt nie kwapi się zbytnio do podklejenia jakiś fot, także ja zapodam, najbardziej prawdopodobne wyglądy nowej f30

 

kombi - na lampach od x1 :)

 

http://www.autozeitung.de/sites/default/files/imagecache/462x347/images/bildergalerie/2010/03/BMW_3_series_Touring.jpg

 

to już zupełna nowośc - 5gt idzie teraz w kaście f30 na dodatek w wersji m (?)

 

http://static.blogo.it/autoblog/nuova-bmw-serie-3-f30/nuova_bmw_serie_3_gt.jpg

 

no i sedan - według mnie kozak, mix f10 i nowej szóstki, duży i naładowany bajerami

 

http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/BMW-3er-2012-f900x600-F4F4F2-C-3132f5b9-325921-655x436.jpg

http://jonsibal.com/bpimages/f30-1_875.jpg

 

no i wreszcie coupe - tu chyba w wersji m - bardzo apetyczne...

 

http://www.coolandmore.com/pictures/2010/12/BMW-3-Series-F30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Komu mam oddać nerke za sedana w 335iX ? :D

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Cykaj szpiegowskie foty :twisted:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedan przód z 6tki tyl nowa 5 srodek hmm no mogl by byc lepszy ale daje rade zamiast tej kapliczki jest komputer jak w volvo jest ładna z klasa masywna w sumie dla tych ktorzy nie sa w temacie mozna pomylic z nowa 5 cco do fotek mialem taki pomysl ale zalezy mi na pracy uuu i nie chce nawet myslec co by sie stalo jakby mnie przylapali;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa 3 wygląda pięknie.Widziałem zdjęcia w auto świecie niedawno i jak dla mnie miazga.Moim zdaniem BMW stylistycznie tak odskoczyło nowymi modelami (oprócz jedynki) od Audi,że Panowie z Inglostadt powinni nie spać po nocach.A jeżeli coupe wyglada tak jak na tych zdjęciach,które tu wkleiliście to zakochałem się:).
Kubica GO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

 

A tam gadasz... kupuj długopis z kamerka za 100zł ( uwierz juz nie jedno nim kręciłem i nigdy się nikt nie skapnął, nawet koleżanki mojej żony w łazience :twisted:, służył mi dzielnie ponad rok na różnych imprezach gdzie nie można było robic zdjęć ani kręcić filmów i zero spiny nigdy nikt nie wyczaił :norty:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak w sumie nawet na mysl mi nie przyszlo z tym dlugopisem... teraz od poniedzialku BMW stoi 3 tygodnie ale po urlopie spróbuje cos machnac dla tych co by chcieli wiedziec ile zostało do wejscia F30 to pisze na scianie duzymi cyframi 84 dni dokladnie za 84 dni wchodzi nowy model:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj długopis z kamerka za 100zł ( uwierz juz nie jedno nim kręciłem i nigdy się nikt nie skapnął, nawet koleżanki mojej żony w łazience :twisted:, służył mi dzielnie ponad rok na różnych imprezach gdzie nie można było robic zdjęć ani kręcić filmów i zero spiny nigdy nikt nie wyczaił :norty:

daj linka do takiego dlugopisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak w sumie nawet na mysl mi nie przyszlo z tym dlugopisem... teraz od poniedzialku BMW stoi 3 tygodnie ale po urlopie spróbuje cos machnac dla tych co by chcieli wiedziec ile zostało do wejscia F30 to pisze na scianie duzymi cyframi 84 dni dokladnie za 84 dni wchodzi nowy model:D

 

a wiadomo jakie silniczki wchodzą najpierw? I come on! weź tam zarząd ochrzań aby Coupe od razu wypuścili a nie rok czekani jeszcze;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem BMW stylistycznie tak odskoczyło nowymi modelami (oprócz jedynki) od Audi,że Panowie z Inglostadt powinni nie spać po nocach.

Przesadzasz troszke...chyba nie widziales nowej A6 :roll: :roll: . F10/11 jest piekne ale ... nowe A6 w serii wyglada grozniej , dynamiczniej . Dopiero F10 w Mpaku moze to nadrobic... A6 w Slini raczej juz wiele nie poprawi, tak samo jest z A4 i A4 Sline. B8 i C7 to naprawde piekne stylistycznie samochody i nawet niechec do tej marki co niektorych nie powinna tego przeslaniac :D

Na nowa 3ke nie moge sie doczekac :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe audi są ładne dopóki mają zapalone światła... Po ich zgaszeniu okazuje się że bryła auta jest mega prosta a całą grę robią lampy. Plusem takich prostych rozwiązań jest to że nie prędko się one opatrują, innymi słowy długo trzymają "próbę". Minusem jednak jest to że nie tylko Audi zaczęło stosować tą filozofie ale prawie cała grupa VAG czyli VW, SEAT, SKODA...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusem jednak jest to że nie tylko Audi zaczęło stosować tą filozofie ale prawie cała grupa VAG czyli VW, SEAT, SKODA...

Znajomy ma A4 bez BIXENOW przod na tym cierpi troche ale i tak jest bardzo ladnie , Swiatla nie maja wplywu na linie samochodu a przetloczenia na drzwiach sa naprawde ladne ... nie wspomne o dupce ktora w ledach wyglada okazale. Auto ma swietne proporcje i tyle

Faktem jest ze filozofia koncernu i te paski ledowe (ktore sa wszedzie) nie lezy mi wogole i troche wiesniaczy ta cala grupe VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie A4 nigdy nie byla konkurentem dla 3...

 

Przykladowo obecnie nawet dobrze wyposazone i zadbane E46 jest samochodem nietuzinkowym, pieknym i prestizowym.

 

 

E90 po face liftingu jest juz samochodem przepieknym, na orygnalnych felgach miodzio...

 

F30 widze, ze bedzie ewolucja E90 po fejsie, czyli cos wspanialego. A4 nie ma tej klasy co 3, "tego czegos". A4 nawet w dobrej wersji jest zwyklym wozidlem jak Avensis czy Passat (pomijajac fakt, ze Passek jest wiekszy, bardziej reprezentacyjny i tak samo dobrze wykonczony jak A4)...

 

Jak mowie , dla mnie BMW serii 3 to najlepszy samochod na swiecie (zreszta w jakis tam rankingach wlasnie Trojka i 911 sa uwazane za najlepsze samochody na swiecie). Jednyna limuzyna o naprawde sportowej zrecznosci i wysokich wlasciwosciach jezdnych.

 

Moj wujek ma nowe Mondeo, ktore wedlug prasy ma doskonale prowadzenie. Wujek tez wrecz zachwycony. Ostatnio przejechal sie moja E90 to o malo sie nie posral z podjarania jak to auto sie trzyma drogi, jaki ma uklad kierowniczy.

 

Ja uzywam tylko E90, wiec nawet nie mam obecnie porownania...ciekawe jakbym sie teraz przejechal jakim innym wozidlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panownie nie chce sie wdawac w dyskusje typu AUDI VS BMW ... bo ja podchodze do tych samochodow z ogromnym "szacunkiem" Kiedys byl Merc VS BMW i dla mnie BMW bezapelacyjnie bylo lepsze. Teraz jest Audi ktore wyroslo na marke Premium i naprawde w Sline z Q i dobrym motorem to swietny samochod i ta przewaga BMW juz nie jest taka bezapelacyjna ...

Porownanie wykonczenia pasata do a4 uwazam za kpine i smieszna rzecz , chyba nigdy nie jezdziles obydwoma samochodami ...

 

Audi moze nie bylo konkurentem BMW ale teraz nim jest i trzeba sie z tym pogodzic. Wystarczy porownac E46 z B6 , kto jezdzil tym i tym to wie o czym mowie :D .

Zgodze sie tylko z jednym ... Audi nie ma tego czegos co mnie kreci w Bawarze i dlatego sie przesiadlem :wink: Ale wlasciwosci jezdne nowej B8 stoja naprawde na porownywalnym poziomie (oczywiscie mowimy o Q , bo dziwne zeby oska jezdzila jak RWD).

Dla przykladu test S4 vs 335i , ktos powie ze S4 nowsze konstrukcyjnie (fakt bo 335i po FL) ale niestety S4 okazalo sie lepsze w tym tescie (mowimy o tescie drogowym ,slalom . przyspieszenie , prowadzenie) - na suchym bo na mokrym to wiadomo ze 335i by oberwalo jeszcze bardziej .

 

 

Zeby nie bylo sam sie zakochalem w 3ce ;-)

Edytowane przez mmcv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zadnym wypadku. Jezdzilem ( po kilka tys km) zarowno Passatem z 2007 2,0 TFSI, jak i A4 z 2008 z 3,2. Auta nie byly moje, ale jezdzilem w trasy ze znajomymi. Passat jest bardziej komfortowy, wygodny i tak samo dobrze wykonany jak A4 (wiekszosc materialow i przelacznikow jest identyczna). Fakt, ze jezdzilem Passatem Highline, ktory ma piekne wykonanie drzwi bocznych, sportowe skorzano-alcantrowe siedzienia, inkrustacje z orzechowego drewna oraz prawdziwego aluminium (przypominam, ze w E90 zdarza sie plastikowe "aluminium"). BYc moze zwykly Passat Trendline jest gorzej wykonczony od A4, ale na pewno nie Higline.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt bo wykonczenie w nowej A4 troche poszlo w dol w stosunku do B6/B7.

Ja mam niestety to plastikowe aluminium :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.