Skocz do zawartości

320d mam problem z radiem


rychu1984

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie, ze jest rozwiązanie :)

Tylko nie wiem jak bardzo pewnie się czujesz z miernikiem i innymi narzędziami w reku ;)

Radio po prostu trzeba rozkręcić, zobacz gdzie wchodzą kable od kostki (ta szeroka z wyjściem na głośniki) Idz za kablami, Jak dla mnie jest to zwykłe 'niełączenie" gdzieś na płytce scalonej radia. Mała rzecz, a denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem radio czasem po prostu przestawało grać. To co zobaczyłem po rozkręceniu totalnie mnie zatkało. Dla niedowidzących 55 centów latało sobie po płycie głównej mojego radia. Dziwne że jeszcze w ogóle działa :duh:

 

http://img26.imageshack.us/img26/3194/dsc03354f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem radio czasem po prostu przestawało grać. To co zobaczyłem po rozkręceniu totalnie mnie zatkało. Dla niedowidzących 55 centów latało sobie po płycie głównej mojego radia. Dziwne że jeszcze w ogóle działa :duh:

 

http://img26.imageshack.us/img26/3194/dsc03354f.jpg

kolego to jest tylko panel z tyłu w bagażniku masz całość od radia

file:///C:/Users/admin/Desktop/BMW.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym najpierw od sprawdzenia instalacji, głośników i ich rezystancji, anteny, czy nie ma gdzieś zwarcia.

Najprościej by było odłączać wszystko po kolei i najlepiej przy radiu jeżeli nie znasz się na mierniku, możesz nawet odpalić radio bez napędu i sprawdzić co będzie się działo lub sprawdzić na innym ori radiu.

Sprawdziłbym też czy są jakieś zimne luty na płycie, czy nie jest coś przepalone.

Na koniec sprawdziłbym elementy płyty miernikiem jeżeli nic innego nie pomoże to innej rady nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kurde pseudo magik wymienił mi koncówki mocy we wzmacniaczu HK, ale kurde to nic nie dało.

Teraz wogle mi [bAD] nie działa :mad2: :mad2: :mad2:

Totalnie nie mam dzwieku. Oczywiscie super elektryk nie wie co nie działa.

Miedzy swietami chce podjechac do tego goscia co sie ogłasza na alledrogo ze Śremu że naprawia tunery w beemkach.

Rychu o co chodzi z tą płytą główną ? We wzmacniaczu?

 

Byłem u tego speca w Śremie - Cyffert.

Gość rozkręcił wzmacniacz Harmann Kardon.

Pękła płyta głowna wzmacniacza - to zrobil, nadal jednak nie było sygnału na wyjsciu.

Mówił ze te koncowki mocy które tamten ciul mi wymienił są prawdopodobnie nie pasujące i moze by wzmak działał jakbym mu przywiózł te stare.

Możliwe tez ze jak tamten grzebał to cos zrypał etc

Oryginalnych koncowek tamten juz nie ma ale 30km ode mnie pojechałem kupic uzywany wzmak HK za 200 - podłączyłem - działa.

Zobaczymy jak długo :shock:

Ogólnie ten gość Cyffert ze Śremu jest bardzo konkretny - zna sie na rzeczy i na dodatek nic nie wziął -bo jak sam stwierdził nie naprawił i nie ma za co.

Powiedział też ze te wzmaki HK są ogólnie bardzo dobre i w nich jak sie psuje to tylko własnie pęka płyta głowna(nie koncowki mocy) którą potem trzeba sklecic. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.