Skocz do zawartości

325i problem z klimatyzacją - nie załącza się wentylator


MaksymW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam 325i z 1991r. na dwustrefowej klimie. Od kąd ją kupiłem nie działa mi w niej klimatyzacja :( Problem polega na tym, że wciskam guzik ze śnieżynką, podświetla go dioda na zielono że niby działa ale wentylator klimatyzacji nie załącza się. Sprawdzałem go na krótko z akumulatorem i chodzi bez problemu a nawet załatwiłem drugi wentylator i też go nie załącza. Próbowałem takiego sposobu na krótko również do tych dwóch wtyczek od czujnika ciśnienia klimy, jak daje na krótko obojętnie w do której wtyczki czy do białej czy do czarnej to tylko słychać cykający przekaźnik pomarańczowy ten od klimy pierwszy z lewej jak stoi się od strony lewego błotnika. Co może być przyczyną nie działającej klimy? Żeby chociaż ten wentylator się załączał... Zależy mi na tej sprawie bo czasami aż się pot leje ze mnie jeszcze na skórach wiecie jak jest gorąco :(

 

 

Czekam na odpowiedzi i propozycje od czego zacząć. Nie wiem czy mam gaz w klimie ale narazie ustalmy że jest.

Pozdrawiam,


Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem u siebie w e36 pojechalem za przegląd klimatyzacji i okazalo sie że przewody były nieszczelne.

 

 

 

Było e34 520i vanos, e36 320i, e34 525i vanos, e36 325i vanos, e34 520i

 

Obecnie e36 320i

Bedzie e31 850 :D

Edytowane przez pablos122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci w ogóle dmuchawa nie działa ta co jest w podszybiu czy wentylator ten co jest przy chłodnicy mam też dwu strefową i żadnego więcej chyba nie ma wentylatora. Jeżeli w podszybiu stawiał bym na kable że jest coś ułamane a jeśli ten przy chłodnicy to pod kierą masz duży bezpiecznik może być przepalony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmujesz osłonę tą nad nogami to z lewej strony bynajmniej u mnie tak jest a jak nie to cię pokieruje jak podłączyć w inny bardzo prosty sposób wiatrak aby działał jak nie miałem tego bezpiecznika i czekałem aż go dowiozą to u siebie tak podłączyłem i przez ponad tydzień jeździłem i mógł bym dalej ale już dostałem bezpiecznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.