Skocz do zawartości

Nie rowna praca w m30b35

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Mam E30 po Swap'íe na M30B35. Nie mam kata i mam grube rurki. Do tego sportowa pompa Walbro. Na jalowym silnik nie rowno pracuje ale ogolnie chodzi bardzo dobrze, wkreca sie na obroty rowno i tak dalej. Kompresja sprawdzona i jest dobra na kazdym cylindrze. Po wymienie swieci kabli moze troche sie poprawilo a w warsztacie powiedzieli ze to moze byc przez wolny przelot. Co Wy na to wszystko?

 

Dzieki

Wstrzasaj i kasaj
Opublikowano
to moze byc przez wolny przelot

 

nie wiem co autor miał na myśli........ mogę jednak się domyśleć, że chodzi oto, że układ wdechowy jest gdzieś nieszczelny - najlepiej sprawdzić wszystki węże gumowe oraz połączenia tych wężów do elementów metalowych / plastikowych.

 

a przy okazji - co oznacza nie równo pracuje?

 

1. nie pali na konkrenym cylindrze przy niskich obrotach - bo to często jest związane z sterowanie iskrą lub wtyskiem

2. czy losowo pracuje nieówno - dowlony cylinder od czasu do czasu nie pali? - coś z mieszanką paliwa lub cewką

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Opublikowano

może wytłumacz co rozumiesz przez nierówne chodzenie??

faluje na obrotach?? przebiera?? czasami zapłon wypada??

 

raczej nie jest to wina przelotu

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
Jak jest zimny to faluja mu obroty. Jak sie rozgrzeje to stoja na 700 ale i tak silnik pracuje jakos tak nierownomiernie.
Wstrzasaj i kasaj
Opublikowano

zawory na ile wyregulowane??

wałki patrzyłeś jak wyglądają?? niepowycierane??

Opublikowano
  • Autor

Kurcze to juz od takich rzeczy zaczynac? Poprzedni wlasciciel robil regulacje zaworow i sprawdzal kompresje. Nie wiem na ile zawory ustawil ale kompresja na wszystkich byla ok. Silnik, jesli chodzi o jazde to jest ok, zapier...la, wkreca sie na obroty bardzi dobrze do konca.

Nie myslec o przeplywce czy krokowcu?

 

Dzieki

Wstrzasaj i kasaj
Opublikowano

ale przepływka to ok 300zł a i tak nie wiadomo czy będzie ok

 

a regulacja zaworów to 15 minut roboty

 

trudno określić do czego się zabrać najpierw, musiałbym posłuchać tego falowania to byłoby wiadomo czy to od źle wyregulowanych zaworów czy coś innego

wyreguluj zawory, tak jak BMW przewiduje ma być 0,35

Opublikowano
  • Autor
To 0,35 jest dla swiezych silnikow? Slyszalem ze przy wiekowych jest jakies inne ustawienie. Choc podobno silnik nie ma duzo przelatane. Latasz tylko po Grojcu czy w Wawie tez czasem jestes?
Wstrzasaj i kasaj
Opublikowano

bywam i w wawie, ale raczej wieczorami/nocą, teraz będę śmigał do kumpla auto mu ogarnąć po coś mu padło, więc możemy się ustawić

 

0.35 nie ma inaczej, pojęcie zużytego silnika jest delikatnie mówiąc do dupy, albo silnik jest sprawny, albo do remontu, nie ma pośredniej drogi

Opublikowano
  • Autor
Jesli mozesz na to rzucic okiem... A kiedy bedziesz w Warszawie?
Wstrzasaj i kasaj
Opublikowano

no nie wiem dokładnie, możliwe że w ten długi weekend, narazie praca nie pozwala

napisz na PW swój numer telefonu to jak będę wiedział to dam znać i się może dogadamy

Opublikowano
  • Autor
Wyslalem Ci numer. Dzis sprawdzalem swiece i kable, sa ok. Wieczorem poodlaczam jeszcze wszystkie wtyczki przy silniku u sprawdze reakcje, moze cos wyjdzie.
Wstrzasaj i kasaj
Opublikowano
  • Autor
Jak odlacze przeplywke to ksztusi sie jak dam gazu i przygasa. Jest zdecydowanie gorzej. Jak najlepiej przeczyscic krokowiec?
Wstrzasaj i kasaj
Opublikowano
dostałem, jak będę śmigał to się odezwę
Opublikowano
  • Autor
ale przepływka to ok 300zł a i tak nie wiadomo czy będzie ok

 

a regulacja zaworów to 15 minut roboty

 

trudno określić do czego się zabrać najpierw, musiałbym posłuchać tego falowania to byłoby wiadomo czy to od źle wyregulowanych zaworów czy coś innego

wyreguluj zawory, tak jak BMW przewiduje ma być 0,35

 

Witam

 

Regulacja zaworow - wszystkie na 0,35? Rozne rzeczy wyczytalem: 0,30; 0,20. Zrobic na 0,35?

 

Dzieki

Wstrzasaj i kasaj
Opublikowano

hej 0.35 podaje BMW i tak ma być 0.25 jest w m20 i nie słuchaj durnych teorii o zużyciu, starym silniku itp itd

 

sorry ale nie wiem kiedy się wybiorę do ciebie, przed świętami w transporcie mamy urwanie głowy i nie mam sił na nic więcej

Opublikowano
  • Autor
Ale to jest 0,35 na cieplym tak?
Wstrzasaj i kasaj
Opublikowano
według ksiazki sam naprawiam m30b35 na zimnym silniku luz zaworów 0,30 na ciepłym 0,35

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.