Skocz do zawartości

E60 wymiana płynu hamulcowego.


rafale_23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie dotyczace wymiany płynu hamulcowego.Zapalił mi sie serwis i upłynał termin wymiany płynu ...Czy powinienem wymienic ten płyn i na jaki?i co ile powinno sie ten płyn wymieniac?i jak wykasowac serwis,czy jestem to w stanie sam zrobic czy trzeba do kompa podłaczyc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po to są informacje w i-drivie żeby było łatwiej wszystko kontrolować, skoro miną ci termin to już czas na wymianę. Tu masz info jak wykasować inspekcję : viewtopic.php?f=15&t=12999&hilit=e61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie dotyczace wymiany płynu hamulcowego.Zapalił mi sie serwis i upłynał termin wymiany płynu ...Czy powinienem wymienic ten płyn i na jaki?i co ile powinno sie ten płyn wymieniac?i jak wykasowac serwis,czy jestem to w stanie sam zrobic czy trzeba do kompa podłaczyc?

 

 

W ASO wymiana płynu 214 zł , myśle że kosmosu nie kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeden czy dwa psy to watpie bo Castrol dot4 SRF posiada najwyzsza temperature wrzenia,ale drugi w kolejce jest Motul dot4 RBF660.Wedlug tabelki i wykresow jaka znalazlem w necie to ATE Typ200 jest na piatej pozycji.Ale na 99% biore Motul bo jest o polowe tanszy od Castrola SRF a temperatura nie odstepuje az tak duzo:)
The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. serwis na kompie to tylko przypomnienie, jeśli nie zrobisz tego teraz a za pół roku to nic się nie stanie, będzie tylko biło po oczach

2. wymianę płynu hamulcowego zrobisz spokojnie samodzielnie (oczywiscie z pomocą drugiej osoby przy pompowaniu) trudnością może być jedynie dojście do wysprzęglika sprzęgła przy skrzyni biegów

3. serwis na kompie skazujesz spokojnie sam zgodnie z instrukcją na forum

4. jesli nie jeżdzisz po torze to w zupełnosci wystarczy Ci zwykły płyn spełniający normę DOT 4 czyli temp wrzenia 230st. Ale warto poczytać specyfikację róznych płynow bo niektórzy producencie robia DOT 4 o lepszych parametrach, np 270-280 st.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie,

 

Czy wymieniając płyn hamulcowy w e61 520d z automatyczną skrzynią biegów, występuje też "wysprzęglik sprzęgła przy skrzyni biegów"?

Czy wspomniany wysprzęglik występuję tylko z manualną skynią?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Błażej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1 - Czy przy wymianie płynu należy również spuścić go z wysprzęglika , wydaje mi się że tak , chcę się upewnić ?

2 - W celu odpowietrzenia wysprzęglika,dojście do niego jest z góry po otwarciu maski , czy od spodu z kanału ?

3 - Czy na wyrzęgliku też jest taka kalamitka na którą nakłada się wężyk jak na zaciskach kół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.