Skocz do zawartości

jak skasowac / zresetowac ustawinia skrzyni biegów ?


MaXoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak można usunąć adaptacje automatycznej skrzyni biegów w 530d. Kiedyś słyszałem, że wystarczy na 2 h odłączyć aku, sprawdzałem nie działa, odłączyłem masę na cała noc a skrzyni rano działała, tak samo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum, ze trzeba dać kluczyk w pozycji nr 2 i wcisnąć pedał gazu do kick down i trzymać minimum minute :) Bo podobno skrzynia się uczy jak kto jeździ i do tego zmienia biegi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ambience w każdej E39 jest taka "inteligentna" skrzynia? czy dopiero po lifcie to było? Może i ja swoją bym zresetował, o ile to cokolwiek zmieni :P

 

szczerze to nie wiem zaraz poszukam tego tematu na forum :D

 

viewtopic.php?f=72&t=128607&hilit=kasowanie+adaptacji+skrzyni

 

Ja tak zrobiłem i wydaje mi się ze skrzynia szybciej biegi zmieniała (ale może mi się tylko wydawać :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez "szybciej zmienia biegi" ? :> Mi do głowy przychodzą dwie rzeczy: sama zmiana jest szybsza i masz teraz skrzynię rodem z f1, która przy każdej zmianie wali po plecach albo opcja druga - zmienia na wyższy bieg przy niższych obrotach (skoro zmienia szybciej to wcześniej ;) ), chyba, że redukuje szybciej czyli wcześniej i masz mocniejsze hamowanie silnikiem

 

ogólnie chodzi mi o efekt jaki to skasowanie miało - pozytywny, negatywny ? Lepiej Ci się jeździ ? Jaki styl jazdy preferujesz ? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki styl jazdy zależny od mojego humoru :) Ale wydaje mi się ze po tym resecie jest tak:

Jak jeździłem agresywnie to skrzynia zmieniała biegi przy wyższych obrotach.

Gdy zrobiłem reset i pojeździłem bardzo delikatnie to skrzynia zmieniała szybciej biegi czyli na niższych obrotach.

Albo tak mi się wydaje sami spróbujcie Bo nawet nie wiem jak to opisać :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba u siebie zrobię reset, bo jak spokojnie jeżdżę to mi skrzynia przeciąga do 2000-2200obr czasem a chciałbym żeby zmieniała trochę wcześniej bo jak jeżdżę w trybie manualnym i zmieniam wcześniej to mi spalanie jeszcze bardziej spada :P

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki styl jazdy zależny od mojego humoru :) Ale wydaje mi się ze po tym resecie jest tak:

Jak jeździłem agresywnie to skrzynia zmieniała biegi przy wyższych obrotach.

Gdy zrobiłem reset i pojeździłem bardzo delikatnie to skrzynia zmieniała szybciej biegi czyli na niższych obrotach.

Albo tak mi się wydaje sami spróbujcie Bo nawet nie wiem jak to opisać :mad2:

Zgadzam sie ,robiłem i jak jak ambience napisał.Jedna mała uwaga,po resecie trzeba danym stylem pojeżdzić kilkadziesiat kilosów bo inaczej daremna robota.Zapamiętuje dany styl po wiecej niz 50km a słyszałem ze nawet 100km.Ile jest w tym prawdy nie wiem bo nie mierzyłem nigdy,ale jedno jest pewne:: kluczyk w poz.1 pedał w deche na minute,puszczamy pedał,wylączamy kluczyk i ma wyprany mózg. :norty: Tak czy inaczej działa taka zabaweczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dani3011 A czy zmiana może być duża? Tzn np. jak ktoś by przez te 50km butował ostro to by już zawsze zmieniała biegi przy wysokich obrotach czy ma to raczej niewielki wpływ?

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dani3011 A czy zmiana może być duża? Tzn np. jak ktoś by przez te 50km butował ostro to by już zawsze zmieniała biegi przy wysokich obrotach czy ma to raczej niewielki wpływ?

Będzie zmiana odczuwalna bardzo,jak będziesz jej dawał na wysokich to póżniej taki styl spamięta i jak bedziesz chciał spokojnie to ASB będzie długo myślało nad włożeniem wyzszego biegu///odwrotnie identyczna sytuacja z tym że wtedy dajesz buta i redukuje bo kick na tej zasadzie działa.Najlepiej wyposrodkować styl-ani decha ani jak ciota,pośrednie obroty.Jak ci raz nie wyjdzie powtórz sobie i wytresujesz ją ponownie.Tak kamilos bavarki mają takie udogodnienie z inteligentna ASB nie zależnie od wieku. :norty: :mrgreen: POzdr i działaj,a potem zdaj relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie zmiana odczuwalna bardzo,jak będziesz jej dawał na wysokich to póżniej taki styl spamięta i jak bedziesz chciał spokojnie to ASB będzie długo myślało nad włożeniem wyzszego biegu

U mnie jest dokładnie tak jak napisałeś, jak pojeżdżę ostrzej, a później jadę normalnie to na początku ASB jakby się zastanawiała czy wrzucić wyższy bieg przy 1800rpm (z 3 na 4) czy może jednak za chwilę przycisnę do podłogi i przeciąga mi i nie zmienia przy 1800rpm tylko ciągnie do 2000 i dopiero zmienia, mimo że ja już się praktycznie nie rozpędzam i obroty między 1800-2000 rosną bardzo powoli, najczęściej robię tak, że rozpędzam się mam te 1800rpm i ujmuję troszkę gazu wtedy skrzynia wrzuca wyższy bieg.

 

A czy to zapamiętywanie stylu jazdy jest tylko po resecie? Czy jak przykładowo pojeżdżę ostro przez 10-20km to skrzynia już zaczyna "pamiętać" taki styl i gdy nagle zaczynam jeździć normalnie np. wyjeżdżam na ruchliwe drogi to jeszcze przez jakiś czas mi przeciąga biegi aż później się znowu przyzwyczaja do trybu ekonomicznego?

 

Bo ostatnio nawet zastanawiałem się nad tym bo jechałem na uczelnię i z uczelni do domu później, jakieś 15km w jedną stronę i jechałem spokojnie skrzynia wrzucała mi wyższy bieg sporo poniżej 2000rpm, potem pojeździłem trochę agresywniej bo pustawo było i znowu do domu. Następnego dnia jechałem do pracy w normalnym ruchu miejskim i jechałem spokojnie i skrzynia mi przeciągała biegi, w drodze powrotnej było normalnie i zmieniała b.wcześnie biegi.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia uczy się cały czas i dostosowuje na bieżąco. Przykładowo jak jeździsz dłuższy czas spokojnie, to zazwyczaj rusza z 2 biegu (przynajmniej w 3.0d), a jak trochę poszalejesz między światłami tzn. ruszasz mocno i hamujesz mocno, to za chwilę już będzie ruszała z 1 biegu. Tak samo jak częściej ciśniesz na wyższe obroty, to po takiej jeździe przez kilka km skrzynia będzie ciągnęła do wyższych obrotów.

Ja zazwyczaj nie szaleję po mieście i skrzynia się przyzwyczaja do wczesnej zmiany biegu. Jak trochę pocisnę to już ciągnie dłużej.

A reset polecam zwłaszcza tym, którzy uważają, że ich skrzynia "zamula" - czasami po resecie samochód zbiera się znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.