Skocz do zawartości

Nowy sposób pomiaru prędkości


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

link: http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,policja-ma-nowy-sposob-mierzenia-predkosci,62285.html

Co Wy na to?

Przeczytałem to dziś, wg. artykułu miało to ruszyć 01.07.11. Chyba niedługo będę musiał sprzedać auto bo już nie będę mógł nim jeździć, o ile nadziałem się na takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.

link: http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,policja-ma-nowy-sposob-mierzenia-predkosci,62285.html

Co Wy na to?

Przeczytałem to dziś, wg. artykułu miało to ruszyć 01.07.11. Chyba niedługo będę musiał sprzedać auto bo już nie będę mógł nim jeździć, o ile nadziałem się na takie rzeczy.

to sprzedaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie do konca jasno sie wyrazilem, chodzilo mi o to ze skoro od 01.07 uzywaja takich bramek to mogli juz mnie tyle razy na nich zlapac ze bede mial po prawku i auto bedzie mi zbedne

nie sadzilem ze to jedno zdanie az tak utrudni zrozumienie tematu, ale w koncu, nie ma przymusu pisania na dany temat :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa...

Czytniki do Viatolla już notorycznie ludzie "unieszkodliwiają"...

Jeśli ma wejść teoretycznie w życie od przyszłego roku, to weźmy to pod poprawkę czyt. za 2, 3 lata.

Zresztą, ulica to nie tor. Nie widzę też żadnej przyjemności z szybkiej jazdy po prostej - dla mnie to męka pańska, jak zresztą przy motocyklu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytniki viatoll nie maja nic wspólnego z namierzaniem prędkości jest to opłata dla samochodów powyżej 3,5 tony jeżeli chodzi o mierzenie prędkości to na danym odcinku przed tym odcinkiem jest znak który informuje o mierzonym odcinku drogi a działa on tak : wjeżdżamy na autostradę jest mierzony czas wjazdu , na autostradzie jest ograniczenie do 140 km/h jeżeli do następnego punktu pomiarowego przybędziemy wcześniej niż 140km/h to zostajemy wpisani do systemu i wysyłają nam mandat za przekroczenie prędkości ten system n ie działa ale niedługo będzie Edytowane przez acidburn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 140 km/h jest zupełnie wystarczająca. ile osób wytrzymuje jazdę z predkoscią 180km/h na godzinę przez godzinę biorąc pod uwaga sieć naszych dróg

 

hm... są takie ciągi komunikacyjne gdzie da się cały czas utrzymywać prędkość nawet 250km/h, np. autostrada A4. moje odczucia są takie, że jadąc A4 np. ze śląska do wrocławia (całkiem długi kawałek autostrady) optymalna prędkość podróżna to 160km/h, może momentami te 180 ale to jest dość męczące na dłuższą metę bo ciągle coś tarasuje lewy pas i trzeba tak czy siak hamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powiem Ci, że odważny jesteś jak na tym odcinku A4 bez pobocza jedziesz 180 km/h. Tam można klaustrofobii dostać już przy 130 km/h. :D

 

Ta autostrada jest jak tor w Monaco, nie wybacza błędów. ;)

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że odważny jesteś jak na tym odcinku A4 bez pobocza jedziesz 180 km/h. Tam można klaustrofobii dostać już przy 130 km/h. :D

 

za Wrocław rzadko się zapuszczam, ale od Krakowa do Wrocławia przez całą drogę jest pobocze jak najbardziej :P

 

zalew:

ależ ja nic nie mam do tych, którzy lewym pasem jadą 150 czy 160km/h. po prostu zwracam uwagę, że wobec tego faktu i tak nie opłaca się jeździć szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Między Opolem a Wrocławiem były momenty gdzie jest ograniczenie do (chyba) 110, bo brakuje pasa awaryjnego/pobocza. Już to zlikwidowali?

 

Jceel- weź się zdecyduj, na A4 da się cały czas jechać nawet 250 czy już 180 jest męczące bo "tarasują"???? :mrgreen: :duh: :norty:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między Opolem a Wrocławiem były momenty gdzie jest ograniczenie do (chyba) 110, bo brakuje pasa awaryjnego/pobocza. Już to zlikwidowali?

 

są takie ograniczenia za wrocławiem w stronę legnicy, między opolem a wrocławiem nie przypominam sobie, no ale może jest na jakimś jednym mostku

 

Jceel- weź się zdecyduj, na A4 da się cały czas jechać nawet 250 czy już 180 jest męczące bo "tarasują"???? :mrgreen: :duh: :norty:

 

da się jedno i drugie. to pierwsze da się w niedziele rano albo w środku nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wracając do tematu na zachodzie (coraz częściej w Polsce) już od długiego czasu używane są różne metody pomiarowe, oprócz zwykłego fotoradaru i miśka z suszarką, można się nadziać na pomiar odcinkowy, optyczny, pętle indukcyjne (już w Polsce, np. Krośniewicach przy ul. Poznańskiej (trasa z Łowicz <> Koło) czy obwodnica Pabianic) czy czujniki piezo (nacisku).

 

i tak np. pętla wtopiona jest w asfalt - ona oblicza średnią prędkość, a dalej aparacik do zrobienia zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.