Skocz do zawartości

Tarcze+klocki kilka możliwości i pyt na temat płynu


klufa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was

Przymierzam się do wymiany wszystkich tarcz i klocków w mojej ukochanej i tu mam dylemat. po pierwsze jakiej firmy kupować części, po przeczytaniu tutejszego forum nasuwają mi się takie trzy rozsądne propozycje a więc (klocki+tarcze tej samej firmy 4xtarcze+8xklocki):

1.BOSCH cena kompletu 768,39zł

2.ZIMMERMAN cena kompletu 702,03 zł

3. TEXTAR cena kompletu 815,16 zł

plus oczywiście dwa czujnik po około 35zł na oś. Poradźcie czy wyżej wymienione zestawy warte są uwagi, który byłby najlepszy?

Czy przy wymianie tarcz i klocków należy również wymienić płyn hamulcowy i szczęki hamulcowe?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIMMERMAN - polecam

Co do płynu hamulcowego to powinno się go wymieniać co 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze Zimmermann - sprawdzone na własnej skórze w poprzednim aucie. Lepsze od ATE (mowa oczywiście o gładkich).

Klocki...osobiście sprawdzałem Ferodo Premier. Jak dla mnie bardzo dobre - brak zmęczenia po wielu hamowaniach. (ATE się chowa przy nich).

 

Płyn ATE Super Racing Blue - "zwykły" DOT 4 o podwyższonej temperaturze wrzenia.

 

Na takim komplecie nigdy nie odczułem, żeby mi zabrakło hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc moi drodzy jestem świeżo po wymianie hamulców i co się okazało po rozebraniu i dostaniu sie do tarcz i klocków że tylko wymianie podlegają przednie klocki i nic więcej :mrgreen: strasznie się ucieszyłem bo pares stówek pozostało w kieszeni, reszta klocków i tarcze są jeszcze w bardzo dobrym stanie. wybrałem klocki TEXTAR i nie żałuje są rewelacyjne i bunia staje w miejscu no i oczywiście czujniczek BOSCH. Także następne jak będę wymieniał to też tylko TEXTAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podpisuję się pod kolegi wypowiedź.

Dziś robiłem test, dosyć ciężki dla kompletu tarcz i klocków Textar - oczywiście po około 250km przebiegu od momentu założenia - i naprawdę szacunek dla proporcji jakość/cena. Pieniądze dobrze zainwestowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.