Skocz do zawartości

OCHRONA SAMOCHODU PRZED KRADZIEZA


franciszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Witam wszystkich sympatyków marki BMW, mam takie pytanie bo 6 miesiecy temu ukradli mi BMW E90 i teraz kupiłem BMW E60 i mam do Was prośbe o informacje jak najlepiej ochronić auto przed kradzieżą. Myślałem o namierzaniu GPS czytałem że jeśli coś dzieje się z autem to zaraz przyjeżdza grupa interwencyjna i nawet policja... proszę napiszcie czy mieliście jakies doświadczenia z takimi urządzeniami i czy jest to wogóle skuteczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest skuteczne, niestety bardzo łatwo zakłócić sygnały gps, gsm. Najskuteczniejsze są ukrtyte "pstryczki" ew. dobre blokady mechaniczne. Ale jak komuś zależy to zabierze samochód w całości...
to fakt jak sie upra to zabiora w calosci auto ale jest tez cos takiego jak namierzanie radiowe i tego chyba nie da sie zaklócic ?

 

to fakt jak sie upra to zabiora w calosci auto ale jest tez cos takiego jak namierzanie radiowe i tego chyba nie da sie zaklócic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt jak sie upra to zabiora w calosci auto ale jest tez cos takiego jak namierzanie radiowe i tego chyba nie da sie zaklócic ?

 

Generalnie wszelkie nadajniki-odbiorniki da się zakłócić/stłumić innym sygnałem. Jeśli wiesz coś więcej na temat "namierzania radiowego" to napisz, jestem ciekaw co to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście, mam porządnie schowany telefon komórkowy (wył dźwiek i wibracje). Podłączyłem go na krótko do zapalniczki i no stop sie ładuje. Polecił mi to znajomy tajniak, mówił ze gdy auto ukradną a bedzie zasięg auto namierzą....ciekawe czy prawda ale zaryzykowałem;) po co ma sie walać po domu telefon moze sie jeszcze na coś zda:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gps z Geo2 i wystarczy. Niestety mozna zagłuszyć sygnał, tylko ciekawe czy kazdy złodziej samochodu za 50 - 70 tys.zł posiada takie urządzenie

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

polecam prostą receptę - ubezpieczenie AC i możemy spać spokojnie.

U mnie w E60 nie ma żadnego zabezpieczenia poza seryjnym immobilizerem. Nie cierpię żadnych dodoatkowych zabezpieczeń, bo to często źródła awarii pojazdów i elektorniki w nich. Jeśli już, to rzeczywiście schowany dobrze wyłacznik zapłonu, albo np pompy paliwa.

Żadne alarmy nie zapewnią bezpieczeństwa.

dodatkowo chciałem Wam powiedzieć, że liczba kradzieży dramatycznie spadła i nie jest to już duży problem w Polsce.

Także dobre ubezpieczenie i spijmy spokojnie. Sam tak mam.

 

pozdrawiam,

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że jakiekolwiek zabezpieczenie dodatkowe jest idealne - jest pomocne i potrafi utrudnić żywot złodziejowi.

AC racja obowiązkowo - sam posiadam i mam spokojny sen - tutaj przynajmniej częściowy zwrot kasy jest pewny (zazwyczaj auta są niżej wyceniane i liczy się wartość pojazdu na dzień powstania szkody).

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że jakiekolwiek zabezpieczenie dodatkowe jest idealne - jest pomocne i potrafi utrudnić żywot złodziejowi.

AC racja obowiązkowo - sam posiadam i mam spokojny sen - tutaj przynajmniej częściowy zwrot kasy jest pewny (zazwyczaj auta są niżej wyceniane i liczy się wartość pojazdu na dzień powstania szkody).

 

Już jest w niektórych ubezpieczycieli stała wartość pojazdu przez cały okres umowy (allianz na pewno to ma)

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja osobiście, mam porządnie schowany telefon komórkowy (wył dźwiek i wibracje). Podłączyłem go na krótko do zapalniczki i no stop sie ładuje. Polecił mi to znajomy tajniak, mówił ze gdy auto ukradną a bedzie zasięg auto namierzą....ciekawe czy prawda ale zaryzykowałem;) po co ma sie walać po domu telefon moze sie jeszcze na coś zda:P

bardzo dobry patent chyba nawet jeden z lepszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Polecam, Nie ma nic lepszego

za ta reklame ktos powinien dostac nagrode nobla ale sie usmiałem :cool2: :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście, mam porządnie schowany telefon komórkowy (wył dźwiek i wibracje). Podłączyłem go na krótko do zapalniczki i no stop sie ładuje. Polecił mi to znajomy tajniak, mówił ze gdy auto ukradną a bedzie zasięg auto namierzą....ciekawe czy prawda ale zaryzykowałem;) po co ma sie walać po domu telefon moze sie jeszcze na coś zda:P

 

Witam wszystkich.

Czy mógłby mi któryś z kolegów podpowiedzieć na jakiej zasadzie działa takie namierzenie telefonu komórkowego zaistalowanego w samochodzie ?

Z góry dziekuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki tekst:

Zamiast systemu GPS mozna wmontowac naprowadzanie za pomoca sieci komorkowych. Mozna dostac gotowe urzadzenia do wmontowania. W przypadku kradziezy wysylamy odpowiednie komendy sms-em, i dostajemy odpowiedz. Co jest fajne jeszcze sa specjalne aplikacje na iPhona, ktore pozwalaja sledzic takie autko z wykorzystaniem google maps.

 

Czy jest mozliwosc w moim telefonie cos takiego zainstalowac ?

Posiadam taki telefon http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=991

i chcialbym go uzyc w samochodzie dla celu uzyskania informacji

gdzie znajduje sie samochod jesli zostanie skradziony.

Na policje zbytnio nie ma co liczyc.

Jesli ktorys z kolegow wie cos na ten temat jaki program wgrac na wyzej

wymieniony telefon i czy to w ogole jest mozliwe, prosilbym o instrukcje.

Dziekuje serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupelnieniem systemu z telefonem moze byc automatyczne odbieranie przychodzacych polaczen, bez dzwonka lub wibracji, co juz zostalo wylaczone. Moze wtedy podsluchac sobie rzezimieszkow... Zwykle konieczne jest uzycie zestawu "handsfree", ale to tylko pozwoli na lepsze ukrycie sprzetu i lepsza jakosc podsluchu.

Sprawdzilem ten patent, co prawda nie w samochodzie, ale dzialal znakomicie. :lol:

 

Policja oleje chyba namierzanie telefonu poprzez BTS-y GSM, za mala waga przestepstwa, nijak nie rusza tylka, wiec mamy cos wiecej do dyspozycji.

 

Nie zadziala to niestety, gdy zloczyncy uzyja zagluszarki GSM/GPS...

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje koledze "Arecki". Musze przyznac, ze samochod ktory posiadam, nie jest zbyt duzo wart.

Nie wiem, czy bandyci, okradacze czyjegos mienia, skusili by sie na moja bryke.

Kwestia jest troszke inna... Bylem samochodem kolegi w sklepie ale i mialem kluczyk wraz

z pilotem od swojego samochodu. Kiedy wrocilem, to kolegi bryka byla "przetrzasnieta"

i dziabneli bandyci nawigacje koledze z samochodu i przy tym moj kluczyk wraz z pilotem.

Beda teraz chodzic po okolicy i pstrykac ktora bryka sie otworzy aby zakosic caly samochod

bez mniejszego wysilku. Wprowadza bryke do stodoly i beda sprzedawac na czesci.

 

Ja musze wymienac wszystkie zamki jak i rowniez podzespoly z tym zwiazane.

To teoretycznie przekracza wartosc samochodu. Dlatego tez, pomyslalem

aby gwizneli i moja bryke, to odzyskam co bandyci ukrudli i szkod narobili

przy koledze samochodu. W gruncie rzeczy, to ja za to musze teraz wszystko zaplacic.

A ten czlowieczy margines okrada tylko biednych. Bogaty to juz ma na to kase

aby sie przed takimi chwastami chronic.

 

Ciekaw jestem, co by taki zlodziej bandyta powiedzial na taki efekt, ze zostal sam okradziony

z wszystkiego co sam zagrabil od ludzi ktorzy na to ciezko pracuja ???

 

Goraco pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziala to niestety, gdy zloczyncy uzyja zagluszarki GSM/GPS...

 

To wlasnie wladze panstwa powinni ustalic taki artykul: Jesli osoba jest w posiadaniu zagluszarki GSM / GPS

podlega surowej kary. W koncu, to nawet ich du.. a jest chroniona.

 

A nie, ze przestepstwo jest malej wagi i nie ma sensu sie za to zabierac.

 

Przyjrzec sie temu, to wnuczki i synowie tych osob ktorzy siedza na stolkach i rzadza, okradaja niewinne

spoleczenstwo ktore oprocz tego, oplaca z wlasnej kieszeni podatek aby taki bandyta mogl pomoc

bandycie, co w tej sytuacji pomaga swoim bliskim.

 

W ogole nie zgodne z konstytucja. Gdzie tu jest punk konstytucyjny - "Ochrona obywatela i jego mienia" ????

 

WSTYDZILIBY SIE !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.