Skocz do zawartości

530dA wymiana poduszek pod silnikiem


Shadow69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jak zabrać się za wymianę poduch pod silnikiem?

Dysponuje całkiem pokaźnym zestawem narzędzi i kanałem, czy to wystarczy, czy sa jakieś triki na to?

Mam automat, i po wrzuceniu wstecznego i dodaniu gazu niemiłosiernie jedna poducha sie tłucze, winna jest lewa czy prawa poduszka?

Wymieniać tylko uszkodzoną, czy obie od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego,mam ten sam problem i dowiadywałem się jak najlepiej to zrobić.Mi poradzili obie wymienić żeby nie było za chwile powtórki z rozrywki.Tak też zrobie jak zakupie.Natomiast względem samego wykonania przydałby się podnośnik-żurawik żeby unieść silnik za uchwyt serwisowy po osłoną silnika(uchwyt do podnoszenia).Nie wiem czy warto dzwigać od spodu silnik bo swego czasu jeden znajomek załatwił sobie miche oleju(alu jak wiesz) pomimo podłożenia deseczki.POzdr :cool2:

BTW tyle wiem z małego wywiadu więcej dowiem się jak się zabiore za to.Objaw mam taki sam(buczenie na wsrtecznym zwłaszcza pod górke cofając) :roll:

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety mało kto chce sie tego podjąć po pieniądzach, dlatego chcę sam wymienić.

Mam już wyciągarkę, więc z podniesieniem silnika nie będzie problemu.

Dużo musze go podnieść?

Trzeba coś odkręcać żeby wymienić poduchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a wiec tak jak masz wyciagarke zaczepiasz o to ucho i naciagasz z umiarem zeby naprezyc linke pozniej odkrcasz sruby na dole pod autem i z góry pózniej podnosisz silnik zeby sruba od poduszki wyszła i wyjmujesz poduszke http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Sedan/Europe/530d-M57/LHD/M/2001/january/browse/engine_and_transmission_suspension/engine_suspension/ 7 9 13 na rys. najlepiej wymienic obie gdyz starzeja sie równomiernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam co prawda nie mam automatu , ale ja nie potrzebowalem lub nie uzywalem zadnej wyciagarki . Uzylem podnosnika hydraulicznego no i twardej deski do podlozenia pod silnik , popuscilem sruby na poduszkach , ale w moim autku mialem po podniesieniu troche malo miejsca wiec pomoglem sobie wykreceniem lap na kturych poduszki siedza to tylko trzy sruby na lape . Mialem duzo wiecej miejsca do manewrowania i zamontowania nowych poduszek .

siemka dla fanow BMW

HIGHLANDER 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty,przecież one sa do poduszek właśnie.Te poduszki są ala pneumatyczne.Ostrożnie żebyś króćców tych wężyków nie połamał. :cool2: POzdr i miłej akcji.

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, wiem że one idą do poduszek, ale powiedzcie mi po co tam one? :D

Jakie jest ich zadanie? Poduszki są usztywniane podciśnieniem jakoś, czy co?

Ja łapy nie dam sobie uciać,ale takie opinie słyszałem że właśnie jakoś tak to działa.Zostawiam komuś kto dokładnie zna zasade.POzdr

Takie coś czytałem kiedyś

kolego Ty masz poduchy z dwoma trybami pracy: komfort i sport. Na jałowcu są miękkie ze względu na niską prędkość obrotową wału korbowego dzięki czemu wpływają pozytywnie na tłumienie drgań, tryb sport uaktywnia się przy obciążeniu silnika... poduchy stają się twarde dzięki czemu wpływają pozytywnie na stabilność jednostki względem skrzyni biegów i układu napędowego.
Wydaje mi się ze to prawda z tym ale jak mówiłem mam dwie ręce i nie daje pod nóż. :cool2:

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.