Skocz do zawartości

Wklady byly i sie zmyly


Seba_320_Coupe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj pozbylem sie wkladow od lusterek oczywiscie jakis jeb..ny sk....el teraz zanie chleje. Jutro gielda wiec wszystko jasne.

 

Teraz pytanie kabelki od pogrzewania sa OK , jest jeden czarny kabel urwany (od sciemniania) powinien byc 1 czy 2 ?

 

Kupic fotochromy ? jutro gielda wiec mam szanse swoje odkupic ale czytalem ze kradna je na maxa Moze podgrzewany zamiennik ? moze ktos juz kupowal zamienik i moze jakis polecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przerabiałem ten problem 2 razy w ciągu 2 miesięcy z tym że w E60 (raz złapali złodzieja na gorącym uczynku jak okradał inny samochód). Lusterka zawsze były zamknięte, rano już siłą otwarte. Masz AC? za ucięte kable liczą całe lusterko. Mi za dwa wkłady i uciętą jedną wtyczkę od fotochromu wypłacili 2200 zł (E60 z 2003 roku, ale lusterka full opcja). Myślę, że w e65 będzie to sporo więcej. Tym bardziej warto ubezpieczyć się, mi MiniAC w pzu wycenili za 800 zł za rok, a szkód (kradzieży, porysowań) było już kilka. Ogólnie kupiłem na allegro dwa wkłady za 300 zł, zapytałem się sprzedawcy czy nie ma czasem wtyczki i przysłał mi ja gratis (ciekawe skąd miał wtyczki:D). Ogólnie żałuję, że kupiłem oryginały, jedynym zabezpieczeniem przed kradzieżą to po prostu wyciągnięcie ich i schowanie w samochodzie. Jestem studentem i mieszkam w na obrzeżach poznania, jak wyjeżdżam do centrum zakładam je, minuta roboty (tym bardziej kusi złodziei, super szybki zarobek). A żałuję, że kupiłem oryginały, bo mogłem kupić zwykłe zamienniki z podgrzewaniem za 50 zł i miałbym gdzieś to czy mi znów ukradną czy nie, a też jak będę zgłaszał co miesiąc czy dwa kradzież wkładów to w końcu posądzą mnie, że coś kombinuję, poza tym funkcja ściemniania nie jest dla mnie jakoś najważniejsza, a wiem, że jak lusterka będą na swoim miejscu to i tak ukradną Koledze w e39 kradli nawet zamienniki za jakieś grosze (i gdzie tu logika). Jestem prawie pewien, że w e65 instalacja jest taka sama jak w e60, powinieneś mieć dwa kable do fotochromu. W e60 po liftingu jest już inaczej i idzie jedna taśma która jest odpowiedzialna za podgrzewanie i ściemnianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bialy dzien to malo :) pod oknami miedzy 13 a 16.

Narazie kupilem zamienniki (srednio z jakoscia ) , swiezo co ubezpieczylem auto (mam pelen pakiet na oryginalnych czesciach Allianz). Musze zglosic na policje ? wtyczki oczywiscie nie tyle co obciete co wyrwane (uszkodzona instalacja ). Krew czlowieka zalewa , mam zdjecie gnoi (malo wyrazne z telefonu z okna) na drugi dzien sie znow czaili (tylko niewiem co chcieli jeszcze ukrasc).

 

Jakby co w Poznaniu na Sielskiej uwazajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ubezpieczalnie nie wymagają tego, ale ja byłem, miło widziane jest to przez nie. Potem ubezpieczalnia sama się już kontaktuje z komisariatem. Jeżeli zdecydujesz się zgłosić, jedź swoją seven bo będą chcieli ją obejrzeć i będą chcieli żebyś oszacował szkody. Od razy wal że wkłady komplet w ASO 2500 a lusterko sztuka po 1500 (tak jest w e60) wiec nawet możesz podnieść ceny. Gdyby cudem złapali ich będą mieli większy dym, bo wyższa szkodliwość. Ja tak zrobiłem z pierwszym złodziejem. Ogólnie chyba muszę Cię zasmucić kolego, jak już upatrzyli sobie twój samochód to nie ma siły.... podobnie z moim. Ja chowam wkłady to chyba ktoś się mocno wkurzył,. że nie zarobi bo dość niedawno miałem poodginane lusterka i porysowany samochód (drzwi, maska i tylna klapa). Jak masz wyrwane kable to innego wyjścia nie ma jak nowe lusterka niestety. Aha słyszałem o przypadku, że jak komuś z forum poucinali kable nie chodziło potem ani podgrzewanie ani przyciemnianie. Ale to raczej stawiam na bezpieczniki. Ciężka sprawa z tymi wkładami, czują się bezkarni:/ Z drugiej strony wkurza mnie BMW, nawet w takiej Octavi alarm wyje po rozłożeniu lusterek za pomocą siły a nie guzika. To na pewno by spłoszyło tych idiotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.