Skocz do zawartości

320d Skrzypiące drzwi kierowcy


kosa83

Rekomendowane odpowiedzi

siema,

 

zakładam nowy temat, bo zaraz mnie ... strzeli.

Robilem dzisiaj porzadki w aucie i ostatnio zaobserwowalem, ze lekko skrzypia mi drzwi kierowcy i klapa (touring).

Po psiknieciu WD40 w prowadnice klapy problem zniknal.

Natomiast jesli chodzi o drzwi kierowcy to :duh: Dopiero teraz zaczely skrzypiec. Ale jest to takie skrzypienie, ze az zeby bola i wstyd drzwi otwierac.

 

Po WD40 przesmarowalem tyle ile moglem ogranicznyk wazelina techniczna - bez rezultatow. Na koniec psiknalem jakims smarowaczem z Fauverta i bez rezultatow.

Czy musze rozbierac drzwi i przesmarowac to jeszcze raz, czy jest jakis inny sposob/polecany srodek?

 

poradzcie cos, bo wstyd z auta wysiadac :mrgreen: :duh: :duh:

 

P.S.

pod reka mam jeszcze silikon w sprayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe kolego mam badz obecnie moge powiedziec ze mialem to samo. Smarowałem olejem silnikowym, wystarczyl na kilka dni. Smar w "sraeju" tez na kilka dni. Ostatnio myslalem ze mnie strzeli ch.. i posmarowalem zwyklym smarem jaki mialem pod reka i jak narazie ponad tydzien i wszystko ladnie dziala. Zero skrzypienia. Jak na dlugo pomoze to nie weim ale jak narazie jestem zadowolony. powodzenia
E46 320d sedan black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w akcie desperacji posmarowalem grubo i solidnie wazelina techniczna - tyle ile udalo mi sie "paluchem".

 

skrzypialo jak cholera dalej, wiec stwierdzilem, ze ide na browar i w weekend nastepny rozkrece boczek i bede dlubac

 

rano otwieram drzwi - :shock: :shock: :shock: - cisza. Wiec zadowolony, ze ze mnie taki mechanik pojechalem do roboty.

 

Po pracy na pewniaka otwieram drzwi, a tu znajomy dzwiek :duh: :duh: :duh:

 

zakupilem bialy smar i popsikalem. To ostatnia szansa. Jak to nie pomoze, to rozkrecamy :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w akcie desperacji posmarowalem grubo i solidnie wazelina techniczna - tyle ile udalo mi sie "paluchem".

 

skrzypialo jak cholera dalej, wiec stwierdzilem, ze ide na browar i w weekend nastepny rozkrece boczek i bede dlubac

 

rano otwieram drzwi - :shock: :shock: :shock: - cisza. Wiec zadowolony, ze ze mnie taki mechanik pojechalem do roboty.

 

Po pracy na pewniaka otwieram drzwi, a tu znajomy dzwiek :duh: :duh: :duh:

 

zakupilem bialy smar i popsikalem. To ostatnia szansa. Jak to nie pomoze, to rozkrecamy :mad2:

 

EDIT:

 

zauwazylem, ze skrzypienie wystepuje tylko po postoju w naslonecznionym miejscu (8h w sloncu kiedy jestem w pracy) itp. Rano problem nie wystepuje. Czy nie oznacza to wyrobionego ogranicznika? Planuje w weekend rozebrac bok i posmarowac jak trzeba :norty:

 

EDIT 2:

cos popsulem z edycja poprzedniego posta :mad2: - sorka. Jesli jest mozliwosc prosze o polaczenie obu postow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie tez występuje ten problem - głównie w drzwiach przed. pasażera.

Na początku było delikatne to popsikałem WD-40 :mad2: :duh:

Kurna i zrobiło sie jeszcze gorzej - jak kurde w syrenie :oops: Musiał ten wudek wypłukać chyba wszystko

A skrzypią drzwi jak jest duże słonce, upał.

Polałem wszystko - czyli zawiasy ogranicznik zwykłym olejem silnikowym ale też pomogło tylko troszke i nadal jak w syrence.

Co z tym panowie robić? Smarem? Tylko smar tam do środka sam nie wlezie :?

Co to głownie skrzypi bo ja sie przysłuchiwałem i trudno wyczuć czy to zawiasy, czy ogranicznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wysmarowałem wszystko zwykłym smarem i jest trochę lepiej..."skrzypi" przy pełnym otwarciu drzwi ale tak pod koniec. Dzieje się to tak samo jak u Martines_Lesz gdy jest duże słońce i upał. Będę musiał się pewnie wziąć kiedyś za rozebranie tych drzwi...może uda mi się znaleźć przyczynę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre kilka lat temu jak jeszcze jezdziłem Puntem sporting :8) tez miałem problem ze skrzypieniem drzwi popsikałem wd40 i wiadome co było :mad2: jak u kolegów wyżej po tym zabiegu nic nie pomagało aż w końcu poszedłem wziąłem trochę zwykłej "margaryny" przesmarowałem ogranicznik i zawiasy... kilka razy ruszyłem drzwiami prawo lewo i jak ręką odjął. Wiem że to bardzo prymitywny sposób ale pomogło w bmw jest o tyle gorzej że koniec ogranicznika znajduje się w środku drzwi i to on tak skrzypi ;/ więc zazwyczaj trzeba rozbierać boczek :x

 

Ps. Auto miałem jeszcze 1,5 roku i przez ten okres skrzypienie nie wróciło

http://images45.fotosik.pl/1880/47dcdecf84842fbc.jpg


http://www.autocentrum.pl/awc/zowik05/bmw-seria-3-2002/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.