Skocz do zawartości

Oleje Śilnikowe-czy można mieszać


Marcin łuczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie ostatnio myślałem nad pojęćiem czy można mieszać oleje silnikowe,powiedzmy jedziemy na wczasy auto zalane Valvoline 5W40,i okazuje sie że trzeba dolać oleju.Nie majac oleju tej samej marki czy można dolać oczywiście 5W40 innej marki np.Castrola lub Mobila czy tam Lukoil.

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie ostatnio myślałem nad pojęćiem czy można mieszać oleje silnikowe,powiedzmy jedziemy na wczasy auto zalane Valvoline 5W40,i okazuje sie że trzeba dolać oleju.Nie majac oleju tej samej marki czy można dolać oczywiście 5W40 innej marki np.Castrola lub Mobila czy tam Lukoil.

 

 

raczej wątpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego właśnie pytam bo różne są sytuacje jestesmy w trasie i okazuje śie że mamy ubytek oleju a niemożemy dostac oleju marki na jakiej nasz motor smiga,i wtedy robi nam śie niećiekawie.

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mają taka samą specyfikację (SAE,SAPE itp) to możesz mieszać......oczywiście nie schodź poniżej określonej renomy producenta oleju (Lukoil :( ).....w końcu LongLife BMW też zależy od producenta (w danym momencie) który obdarował szefostwo BMW ....długopisami :P

Pozdro i bez obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jak przedmówca napisał :) . Oleje muszą się mieszać niezależnie od producenta, tak stanowią ogólne zasady. Dolewanie oleju tej samej lub wyższej klasy niczego nie pogorszy. Dolanie oleju niższej klasy niż wymagany przez silnik nie powinno mieć w zasadzie miejsca :).
Pozdrowienia od lenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.