Skocz do zawartości

Re: krzysiekOST -->> E92 330xd Atlantik Blau


Rekomendowane odpowiedzi

No więć różnica jest zauważalna w przyspieszeniu i elastyczności chociaż Torpeda to nie jest nadal (jeździłem 335d i jest szybsze :P ) natomiast prędkości max i spalania jeszcze nie weryfikowałem :D

wykres super :cool2: fajnie, że "nie łyknął" mocniejszego softu...

 

seryjne 335d nie będzie znacznie mocniejsze na hamowni (nie widziałem żadnego, które miałoby deklarowane parametry 286/580) ale z racji, że to ośka robi inne wrażenie podczas jazdy...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

W sobote wymieniłem wszystkie tarcze na zimmermann sport i klocki ate ceramic :) narazie sie docierają także jeszcze nie moge sprawdzic ich pełnej funkcjonalności ale mam nadzieje .ze będzie lepiej niż w serii :mrgreen:

http://img269.imageshack.us/img269/5032/zdjcie0070a.jpg

Edytowane przez krzysiekOST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)ate ceramic(...)

 

(...)mam nadzieje .ze będzie lepiej niż w serii :mrgreen:

 

No to Cię zmartwię, bo będzie co najwyżej tak samo jak w serii. ATE Ceramic mają mieć dłuższą żywotność, mniej pylić oraz być cichsze. Nazwa zdecydowanie myląca. Poczytaj nawet w broszurach producenta, który jasno napisał, że nie jakość hamowania nie odbiega od oryginału, biorąc poprawkę na to, że producenci zazwyczaj zachwalą swoje wyroby. Ostatnio w jakiejś gazecie wyczytałem, że są gorsze od tradycyjnych klocków pod względem osiągów (akurat ja się z tym nie zgadzam).

 

Zamontowałem również te ATE jakieś 5kkm temu. Faktycznie, problem pylenia odszedł w zapomnienie. Miałem już dosyć ciągłego czyszczenia felg. Hamuje tak jak w serii, tutaj różnicy nie odczułem ani na + ani na -. Zobaczymy jak będzie w cieplejsze dni, na letnich oponach (dzisiaj dopiero zmieniłem kapcie).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę od maja na 'ceramikach' i dalej jest ok. A czy lepiej.. trudno powiedzieć nie jeżdżę wyczynowo po ulicach miasta, od świateł do świateł i nie hamuję ze 180 do 0 ;) klocki jak klocki: hamują.. i przede wszystkim NIE PYLĄ :cool2:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Do klocków ceramic już się przekonałem, montuje je od dwóch wymian... Niebawem szykuje się u mnie wymiana tarcz i mam pytanie co z tzw. fadingiem ? Czy po kilku mocnych hamowaniach tarcze zimmermana zachowują się lepiej niż seria? Seryjne zaczynają huczeć i tracą swą skuteczność. Czy zimmermany są dostępne w Focie lub "Carsie" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arnold

u mnie stare własnie tak sie zachowywały jak piszesz, a po zmianie na komplet hamulców zimmermann-a nigdy mi się nie zdarzyło obnieżenie ich skuteczności

dodam, że przetestowałem je na torze w Poznaniu w zeszłym roku i spisały sie super :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do klocków ceramic już się przekonałem, montuje je od dwóch wymian... Niebawem szykuje się u mnie wymiana tarcz i mam pytanie co z tzw. fadingiem ? Czy po kilku mocnych hamowaniach tarcze zimmermana zachowują się lepiej niż seria? Seryjne zaczynają huczeć i tracą swą skuteczność. Czy zimmermany są dostępne w Focie lub "Carsie" ?

 

No własnie ani w Focie ani w Inetrze ich nie mają ;( bo jakby tak było już dawno bym je kupił :8) muszę chyba pogadać odnośnie zamówienia indywidualnego.

 

Druga sprawa czy znasz firmę Steinhof (http://www.steinhof.pl/) - pewnie kojarzysz. Rozmawiałem z ich przedstawicielem na temat zrobienia sportowych tarcz do mojego auta, nie ma problemu: są w stanie zrobić tarczę nawiercaną jak zimmermann, która spełni wszystkie normy i wymogi i nie będzie tanim bublem, ceny nie mogę sobie przypomnieć, jak będę się z nim widział to spytam jeszcze raz.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się wcześniej dogadał ze Steinhofami to bym zamówił u nich, ale temat narodził się już po wymianie tarcz na ATE PD, także jak dojadę obecne tarcze a będę jeszcze jeździł tym autem to next kpl. tarcz biorę u nich :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ostatnio wysłałem stara kierownice do obszycia w carsdream.Ogólnie chciałem ją obszyć na wzór m-pakietowej czyli pogrubiona z perforowaną skórą i wymyśliłem sobie dwa kolory nici: Biały i błękitny pod kolor auta :mrgreen: Wrzucam dwa zdjecia zaraz po obszyciu a wieczorem dodam fotki kierownicy juz w samochdzie :D

http://oi46.tinypic.com/29mvk8x.jpg

http://oi46.tinypic.com/vh9lzn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.