Skocz do zawartości

pomoc w skasowanie inspekcji


Darek320

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

BMW Oil Service reset for 2001 ~ current

No need for reset tool for 2001+ model by: Moko

BMW insp. reset

- Iginition OFF (POS 0)

- Press and Hold the trip odometer button while turning key to position 1 (ACCESSORY)

- Keep the button depressed (about 5 secs.) until you see "Oil Service" or "Inspection" with "Reset" or "Re" in the display

- *Note: On vehicles with "High" cluster, you will also see the amount of fuel (in litres) remaining until next service

- Press the button again and hold for approx. 5 secs. until "Reset" or "Re" flashes

- While the display is flashing, briefly press the button again to reset the Service Interval. After the display has shown the new interval you should see "END SIA" for about 2 secs.

Note that if the "Reset" or "Re" does not flash, then you have not met the minimum consumption level and cannot reset.

 

 

 

 

Jeśli masz przed 2001 rokiem to zwierasz piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koledzy Ci piszą, abyś poszukał - było tysiące razy. Zamiast pytać już byś dawno znalazł, tylko trzeba chcieć :

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=2662

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=10865

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=14692

http://www.epwik.com.pl/bmw/serwis.htm

itd. itd. itd. ... - wynik kilkudziesięciu sekund szukania ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.k dzienki za pomoc tylko jednego nierozumiem , czy najpierw złonczyć piny i potem stacyjka , czy najpierw stacyjka a potem złonczyć piny. JAKA MOWA O ZIELONYCH LAMPKACH W E46 NIEMA ŻADNYCH LAMPEK A JA PYTAM O INSPEKCJE W E46

 

Tudm napisal jak to zrobic. Jezeli to nie pomoze na tym forum byl opis calej procedury juz kilka razy. :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
Witam! Chcialbym opowiedziec moja historie z inspekcja. Zanim jednak dojde do sedna sprawy opowiem jak to kupilem beemke. Obecnie mieszkam w Irlandii. Planowalem kupic jakies autko za rozsadna cene, cos niedrogiego, ekonomicznego i jednoczesnie sprawnego. Tak wiec wyszlo na to, ze zostalem posiadaczem BMW 318is rocznik 94. Fura niczego sobie, zadbana(jeszcze nigdy nie widzialem tak czysciutkiej tapicerki) i nie poobijana jak to tutaj czesto mozna spotkac. Wszystko OK, tylko jedzic i cieszyc sie WLASNA beemka. Ale wlasnie mialem malutki problem z inspekcja. Na wyswietlaczu swiecily sie juz zolty i czerwony kwadracik. Wlasciciel powiedzial mi, ze on nigdy nie czekal az te lampki calkowicie zgasna. Ostrzegl mnie, ze jezeli nie pojade do serwisu to auto kaput i laweta. Gosc mnie porzadnie nastraszyl, az w nocy nie moglem spac. Jezdzilem tak jeszcze z tydzien. Dreczyly mnie te kontrolki i musialem cos z tym zrobic, przeciez nie bede czekal do poki one mi znikna. Powiem tylko, ze kazda wizyta u mechanika (nie wspomne o serwisie bmw) to conajmniej 50 euro. Nie usmiechalo mi sie jechac i kasowac tyle. Siadlem wiec przed kompem i wpisalem "inspekcja bmw e36" i tu zdziwienie.... :jawdrop: Parenascie linkow z dokladnymi opisami, schematami jak to samemu zrobic. Na drugi dzien otworzylem mache, zwarlem odpowiednie piny i gitara :D Dwa dni pozniej widzialem sie z wlascicielem, a on pyta czy odwiedzilem mechanika. A ja mu ofkors :) Tutaj nikt takich metod nie zna. Oni w ogole nie potrafia samemu zrobic cokolwiek w aucie. Wymiana glupiej zarowki to wizyta u mechanika. Normalnie glupota! Ja moge tylko podziekowac forumowiczom za swietne rady. Wielkie Dzieki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
ludzie co wy za bzdury piszecie w e46 nic sie nie zwiera pin x itd glupota!

 

Wszystko robi sie na desce rozdzielczej ! ! !

 

no chyba nie do końca masz racje bo ta metoda działa tylko w nowszych wersjach jakoś po ok 2000roku czy po lifcie dokładnie tego nie wiem, ale np ja mam e46 z 04.99 i metod z deską rozdzielczą nie działa, też nie moge skasować przez zworkę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.