Skocz do zawartości

318i '94 wymiana maski


vixe36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przewertowałem trochę forum, ale nie znalazłem stosownego tematu odnośnie tego co chciałbym wymienić w autku. Mianowicie potrzebuję zmienić pokrywę silnika. Kupiłem już element, który chce wymienić w bardzo dobrym stanie, a także nawet w tym samym kolorze. Dlatego, pytanie co potrzebuję do zrobienia tego: określone rozmiary, bądź typu kluczy? Wiem, że na pewno łom to mi się przyda, ponieważ muszę wyłamać zamek (PRZÓD PO STŁUCZCE). Czy muszę na coś konkretnego zwrócić uwagę przy wstawianiu nowej pokrywy (równe ustawienie). Czy na parkingu, bez potrzeby nie jeżdżąc po warsztatach dam rade to zrobić? Ile czasu może pochłonąć taka "operacja"? :cool2:

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego raczej nie zrobisz, dobrze mieć ze 2 osoby do pomocy. Montaż maski to kwestia kilkunastu minut, ale później jeszcze ją trzeba ustawić - a tu może być problem, jeżeli przód jest po stłuczce. Co do kluczy, to 10ka + torx do odbojów [choć tutaj różnie, u mnie w jednej masce są 6-cio kąty 10mm, w drugiej torxy]. Do tego młotek, płaski śrubokręt, tego typu uniwersalne narzędzie, które przydają się zawsze.

 

Uważaj z tym wyłamywaniem zamka, bo później musisz to tak poskładać, żeby Ci się maska nie otworzyła na wybojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jako taka prosta rzecz, trzyma się na dwóch zawiasach (które będziesz sobie metodą prób i błędów ustawiał aby się dobrze zamykała i krawędzie grały z błotnikami) i bolec którego jak kolega powiedział postaraj się nie zmasakrować (oraz otworu w który wchodzi). Jego także można wydłużać i skracać jak dobrze pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.