Skocz do zawartości

Czuć, olej-wymiana uszczelki klawiatury?


gelu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, że ostatnio częśto czuć spalony olej w kabinie. Zauważyłem że poci sie z pod pokrywy zaworów, dociągnołem ją co nieco ale nadal to samo więc chyba trzeba by sie wziąść za wymiane uszczelki. Może ktoś już to robił i powie czy dużo z tym roboty, co trzeba odkręćić i czy jeszcze jakieś uszczelki mi potrzebne, orintacyjne koszty uszczelki itp. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem tę uszczelkę u siebie. Olej lał się z małych okrągłych uszczelek pod środkowymi śrubami dociskającymi dekiel i ciekł na osłonę termiczną nad kolektorem wydechowym (również śmierdziało olejem).

Uszczelkę kupiłem Elringa za 90 zł. Dodatkowo kup sobie 15 podkładek gumowych pod śruby (to właśnie z jednej z nich leciał mi olej). Sztuka w ASO kosztuje 3zł.

To wszystko! Moja stara uszczelka domyślam się oryginał po 230 000 była jak z plastiku musiałem wyszczypać ją po kawałku śrubokrętem bo przy wyjmowaniu z dekla pękała. Jak wszystko rozłożysz to oczyść ładnie ranty głowicy do których przylega uszczelka, rogi uszczelki oraz półksiężyce przy wałkach posmaruj delikatnie silikonem (tak było w oryginale) później zakładasz dekiel z nową uszczelką i dociągasz z wyczuciem. To wszystko:) Śruby są z dystansem tak więc nie musisz znać momentu. A mocniejsze dokręcanie przy starej uszczelce i tak nic nie da ponieważ uszczelki nie dociśnie.

 

Mój silniczek M52 New.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Ja też jestem po wymianie uszczelki ale chyba jest gorzej niż było :lol: . Sprzedawca oczywiście zachwalał bo to była jedyna jaką miał na stanie i kupiłem uszczelkę firmy GOETZE czy jakoś tak. Nie wiem czy to normalne ale ta uszczelka pomimo że nowa była stosunkowo twarda. Kiedyś w swoim poprzednim aucie też wymieniałem uszczelkę dwa razy bo pierwsza okazała się do #$%@ :nienie: , zato kolejna (zdecydowanie droższa) była mięciutka jak z silikonu - założyłem i zapomniałem o wyciekach.

Teraz chyba historia się powtórzy bo pod dekielkiem się poci. Panowie polećcie jakąś dobrą i sprawdzoną uszczelkę. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.