Skocz do zawartości

E90 - olej


Tomekm316

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Czy to normalne, że E90 benzyna z przebiegiem 18 tys pokazuje poziom oleju +1l, trochę szybko ubyło. Nawet w moim starym polonezie tak nie było. Użytkowanie 80% w ruchu miejskim. Na razie kupiłem Castrol Edge 5W-30 na dolewkę, ale jak tak dalej pójdzie to niewesoło to wygląda. Kupiłem benzynę a jeżdżę na oleju :D .

 

Pozdrawiam

TM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum temat o zużyciu oleju jest przynajmniej jeden na stronę. Łatwo znaleźć. Ale w skrócie: tak, silniki w E90 często biorą olej. Jest też kilka osób których rodzynki oleju nie biorą toteż możesz się też spotkać z opinią że sprawny silnik nie ma prawa brać oleju. Więc równie dobrze możesz się szykować na wymianę silnika :lol:

 

A tak w ogóle to odnoszę wrażenie że benzynki lubią oliwkę bardziej niż klekoty

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Dolałem 250ml i jest połowa wskazania. Na jakiś czas spokój.

To jeszcze jedno pytanie.

Po dłuższym postoju > 8h przy dodawaniu gazu na biegu przy np obciążeniu pod górkę, silnik jak by przez ułamki sekund się dusił (bardziej jak by nie dochodziło paliwo). Przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu jest gorzej.Po rozgrzaniu już jest ok. Dzieje się to nawet na drugim biegu. Objaw taki od około 2 miesięcy. Obawiam się że to wina paliwa, mam uraz po poprzednim samochodzie gdy w zbiorniku miałem z 15% wody po zatankowaniu (BP Sandomierz). Poczekam jeszcze aż wyjeżdżę ze 2 zbiorniki paliwa a jak się nie poprawi to serwis.

 

Pzdr.

TM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem e90 320d + chip i nie brala nic oleju...prawde mowiac wymienialem olej co 10-12 tys km, ale nie zauwazylem nigdy jakis ubytkow zeby bylo za min..zawsze zalewam olej na 3/4, tak zeby po zapaleniu auta i rozgrzaniu bylo ok 1/2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zużywanie oleju dotyczy raczej silnikow benzynowych i w mojej ocenie jest zupełnie normalne

 

u Ciebie w 320d co najwyżej może przybywać oleju

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Obawiam się że to wina paliwa, mam uraz po poprzednim samochodzie gdy w zbiorniku miałem z 15% wody po zatankowaniu (BP Sandomierz). Poczekam jeszcze aż wyjeżdżę ze 2 zbiorniki paliwa ..

paliwo, zapowietrzenie układu lub zły filtr paliwa...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzień Dobry

 

Tylko informacyjnie odnośnie dławienia się BMW. Okazało się, że padła cewka. Dobrze, że jeszcze na gwarancji. Jeśli chodzi o awaryjność to gorzej wypada niż polonez i punto. :D .

Pozdrawiam

Tomek

 

Mysle , ze odnosnie awaryjnosci nic i tak nie pobije passata B6 2.0 TDI.. To jest dopiero awaryjna bestia.. :evil:

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak normalne, przygotuj się na ciągłe dolewki oleju ;)

 

Dziwne, ja jeszcze nigdy nie dolewałem oleju między wymianami w moim benzyniaku.

 

co nie oznacza, że nie zużywa oleju

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak normalne, przygotuj się na ciągłe dolewki oleju ;)

 

Dziwne, ja jeszcze nigdy nie dolewałem oleju między wymianami w moim benzyniaku.

 

co nie oznacza, że nie zużywa oleju

 

Tyle to sobie moze zużywać :) Ważne żebym nie musiał dolewac miedzy wymianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.