Skocz do zawartości

E90 Wymiana Kolumny Kierowniczej


chanky

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko ci to opiszę. Kręcę kierownicą na postoju stuka coś, myślę pompa albo maglownica a może końcówki; nic z tego , dokonałem oględzin i "włala" Podnosze maske łapie za drążek odchodzacy od kolumnu i czuje luz (nawet spory) zdjalem pokrywe nad pedalami dla pewnosci i fakt tam wystepuje luz , czasem czuje stukot dodam ze jak zmienie pozycje kierownicy troche sie poprawia.

Myślę że to jest przyczyna, chciałem wymienic plyn wspomagania ale nie znalazlem zadnego zaworku coz to juz inna bajka.

ps widze ze bez kompa ani rusz, wiec czy warto podjac sie zmiany osobiscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Krótko ci to opiszę. Kręcę kierownicą na postoju stuka coś, myślę pompa albo maglownica a może końcówki; nic z tego , dokonałem oględzin i "włala" Podnosze maske łapie za drążek odchodzacy od kolumnu i czuje luz (nawet spory) zdjalem pokrywe nad pedalami dla pewnosci i fakt tam wystepuje luz , czasem czuje stukot dodam ze jak zmienie pozycje kierownicy troche sie poprawia.

Myślę że to jest przyczyna, chciałem wymienic plyn wspomagania ale nie znalazlem zadnego zaworku coz to juz inna bajka.

ps widze ze bez kompa ani rusz, wiec czy warto podjac sie zmiany osobiscie?

 

Jest bardzo mało prawdopodobne by luz powstał w samej kolumnie. Radzę dokładniej zdiagnozować na kanale najlepiej w dwie osoby - jedna kręci energicznie kierownicą (krótkimi ruchami lewo- prawo), a druga obserwuje elementy układu kierowniczego i zawieszenia. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze radzisz zeby nie było wątpliwosci. Tak czy inaczej luz jest bez 2ch zdań pytanie czy on jest powodem ze czasem stuknie na postoju? mysle ze w pewnym sensie tak, czuje delikatnie stukot wlasnie na kolumnie ale sprawdze z 2gą osobą. Dzieki za info pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, jeśli jest uszkodzona elektroniczna blokada kierownicy to może, rozebrać cały mechanizm i usunąć rygiel, oczywiście jeśli elektronika blokady jest sprawna, podejrzewam, że uszkodzeniu ulega tylko mechanizm, co prawda nie będzie blokady, ale przynajmniej będzie kłopot z głowy.


http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=483387

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.