Skocz do zawartości

Ekonomizer do Compacta 316i


Exozz

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem świeżakiem na tym forum i mam takie pytanie czy dało by radę zamontowac ekonomizer do mojego compacta. Czytałem pare tematów na ten temat i jedni mówia że da radę jedni mówią że nie ma takiej możliwości. Zależy mi na tym żeby wymienic tylko przednia czesc zegarow aby tylnia czesc z przebiegiem i numerem VIN zostala orginalna.Czy to wogole ma prawo dzialac czy odpada taka opcja zamiany zegarow ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jest to plug&play,wiem bo wkładałem i ekonomizer nie zadziałał.Z drugiej strony skoro compact ma mini komputer który pokazuje spalanie to teoretycznie jest możliwość podpięcia ekonomizera ale nie słyszałem żeby ktoś się bawił w coś takiego.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minikomputer, chodzi o ten w zegarku?

On chyba pokazuje tylko srednie, pewnie trudno byloby tak zakombinowac zeby podawal aktualne do zegarow. Co o tym sadzisz?

wiem jak jest realizowane średnie spalanie w normalnym obc,jest to połączenie chwilowego spalania(z ekonomizera) i prędkości z licznika.Więc teoretycznie żeby komputer obliczył średnie spalanie musi dostawać sygnał chwilowego spalania.Na marginesie w Z3 też nie ma ekonomizera i też nie działa po włożeniu zegarów z ekonomizerem.

Wydaje mi się najprostszym sposobem jest wyczajenie przewodu do komputera który informuje o spalaniu i podpięcie go do ekonomizera.Oczywiście podstawą jest posiadanie komputera w aucie,no i nie ma pewności czy będzie pokazywał prawidłowe wartości.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam z ekonomizerem prosta sprawa 17 pin ze sterownika silnika biało/czarny kabelek nam wychodzi i trzeba go podpiąć do tablicy do 21 pinu wtyczka x16 w tablicy biała bodajże .

Posiadam schematy elektryczne gdy ktoś potrzebował , mogę też pomóc przy innych problemach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.