Skocz do zawartości

320d gaśnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Bez powodu.

Komputer nie pokazuje żadnych błędów, poza błędem dsc że nie widział ecu.

Zdarza się to raz na dwa-trzy dni, ot zgaśnie na postoju albo w trakcie równej spokojnej jazdy, po zgaśnięciu natychmiast go mozna odpalić i jedzie dalej.

Jest to tak nieregularne że nie jestem w stanie określić przyczyny. Jedno co zauważyłem to to że zimą jest spokój a zaczyna się gdy robi się ciepło.

Styki i przekaźniki przy module komputera są ok i nie gaśnie na wybojach itd więc raczej nie jest to kwestia jakichś złączy.

 

Martwi mnie że zaczyna się to dziać chyba coraz częściej.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor
Gdyby ktoś był ciekaw, przyczyną był czujnik położenia wału.
Opublikowano
  • Autor
długo się z tym bujałem i wszyscy rozkładali ręce, więc może się komuś przyda
Opublikowano
Doceniam chęć pomocy. Dobrze, że usterka została usunięta -podejrzewam, że wpadłeś w koszta przez to i to niezłe..
Opublikowano

jeśli auto gaśnie bez powodu albo nie chce odpalić bez powodu albo odpala zbyt długo to czujnik położenia wału jest bardzo prawdopodobny.

 

Nie wiem jaki wystepuje w BMW ale w Renówkach 2 x czysciłem (jest magnetyczny na którym zbiera sie syf) i dziwne odpalanie im przechodziło

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Opublikowano
  • Autor
Dobrze, że usterka została usunięta -podejrzewam, że wpadłeś w koszta przez to i to niezłe..

 

 

Sam czujnik niewiele, bo 400zł plus wymiana ale po drodze podejrzewałem dpf (czyszczenie), przekaźnik (wymiana), immobiliser, czujnik temperatury, sugerowano mi nawet wymianę całego komputera...

 

Na szczęście znalazł się serwis który powiedział: "Szukamy i dopóki nie znajdziemy nic pan nie płaci" i w końcu znaleźli :cool2:

Opublikowano
Dobrych wachowców jak ze świeczką szukać :mad2: bo pozerów psujących markę nie brakuje.
Opublikowano
to napisz co to za serwis-

Edytowane przez Bad_Boy

Opublikowano
  • Autor
Auto Chip Wrocław.
Opublikowano
No akurat Auto Chip we Wrocławiu to na forum ma zła renomę, ale jak widać może zaczęli się tam starać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.