Skocz do zawartości

320D touring- Zerwany mechanizm tylenj szyby?


Bartosik

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam taki problem, mam z tyłu elektryczne szyby, i dziwnym trafem kolega wychylał sie przez okno i przypadkowo nacisnął przycisk zamykania szyby( pewnie pomógł mu w tym alkohol :duh: ). efekty jest taki, że coś strzeliło, szyba opadła. jest luźna ( chodzi góra- dół), silniczek pracuje, nie daje sie jej jedynie domknąć do końca- 3 cm szpare zakleiłem taśmą bo akurat dzisiaj pada. pytanie jest takie- sam sie na tym nie znam, do mechanika bede mogł dopiero w środe pojechać- czego moge sie spodziewać po rozebraniu drzwi, co mogło pęknąć, strzelić, urwać sie itp?

 

P.S. rada na przyszłość- blokujcie szyby z tyłu, jeśli wieziecie pijanych kolegów :nienie: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i dobrze że z tyłu mam na korbkę :D Nie wiem jak to z tyłu wygląda ale musi być podobnie. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=71085

Masz tu linka, operacja nie jest trudna ale pracochłonna bo trzeba praktycznie całe drzwi rozebrać.

Pozdr

.....BMW e46.....

OO==[][]==OO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana mechanizmu na nowy albo cepelia z opaskami zaciskowymi tzw."trytrytkami" :mrgreen: Opaski się sprawdzają jak ktoś to zrobi porządnie.

Rozbiórka drzwi to tak naprawdę kilkanaście minut, zdecydowanie więcej czasu zejdzie na porządne przyklejenie maty wygłuszającej, należy to zrobić solidnie bo inaczej będziesz miał powódź w aucie po dobrej ulewie :twisted:

 

@Patryk_nowak :arrow: nie ciesz się ze masz szybki na korbkę z tyłu :mrgreen: też mam takie i jak ostatnio rozbierałem drzwi to się okazało że konstrukcja jest zbliżona do mechanizmu z silnikiem, też są tam badziewne, pękające plastiki, problem w tym że tam nie da się szybko naprawić opaskami. Trzeba nawiercić dwa otwory w mechanizmie żeby przewlec opaskę. Nie wiem czy da się to zrobić bez całkowitego demontażu mechanizmu szyby......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, ja sie nie bede za to brał napewno, znająć życie pourywam zaczepy od tapicerki zanim dobiore sie do mechanizmu :| oddam w dobre ręce, mam nadzieje, że obejdzie sie bez większych kosztów, szczególnie ze wymieniam teraz zawieche przód i odbój amortyzatora tylnego, więc kosztów troche mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak udało mi sie rozebrać, diagnoza- zerwana linka. plus jest taki ze udało mi sie zamknąć szybe do końca i zabezpieczyć ją klinkami drewnianymi przed opadaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nowy mechanizm kosztuje okolo 100 zl na allegro.kupowalem takowy w zeszlym roku. Rowniez lewy tyl. Pamietaj ze mechanizmy przednie i tylne roznia sie miedzy soba, tak samo lewe i prawe. Sama wymiana to nie jest jakas duza filozofia. Do godzinki z rozkreceniem i zlozeniem wszystkiego jak nalezy. Tego sie naprawic nie da. Trzeba wymienic.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja wymiany mechanizmu. Są już też do kupienia same linki, ślizgi, ale koszt to około 60zł widziałem, wiec już chyba lepiej kupić cały mechanizm za stówe ( nowe ale nie oryginały)

sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.