Skocz do zawartości

klima nie chłodzi jak powinna


prosperito1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przeszukałem wszystkie fora i nic nie znalazłem.Mój problem dotyczy klimy w E603.0D z 2003r.Przy ustawieniu auto na 20 stopni z środkowych nawiewow leci zimne powietrze o tej temp.ale na nogi leci ciepłe.Dopiero jak poprzestawiam ręcznie to jest ok.To po co jest auto?Pod kompem wyskoczył błąd B1C7B-wentylator czujnika temp.wewnętrznej,wymieniłem go a błąd nie zniknął i problem też.Może ktoś mial podobny problem?Miałem 2 auta z klimatronikiem i zawsze temperatura zadana była równa ze wszystkich nawiewów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przeszukałem wszystkie fora i nic nie znalazłem.Mój problem dotyczy klimy w E603.0D z 2003r.Przy ustawieniu auto na 20 stopni z środkowych nawiewow leci zimne powietrze o tej temp.ale na nogi leci ciepłe.Dopiero jak poprzestawiam ręcznie to jest ok.To po co jest auto?Pod kompem wyskoczył błąd B1C7B-wentylator czujnika temp.wewnętrznej,wymieniłem go a błąd nie zniknął i problem też.Może ktoś mial podobny problem?Miałem 2 auta z klimatronikiem i zawsze temperatura zadana była równa ze wszystkich nawiewów

 

 

przestaw w idrive nawiew na zimne powietrze; wiele osob ma problem ze znalezieniem optymalnego ustawienia;

 

w e60 mozesz zrobic tak ze z nawiewów leci mróz a na nogi leje sie gorac;

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestaw w idrive nawiew na zimne powietrze; wiele osob ma problem ze znalezieniem optymalnego ustawienia;

w e60 mozesz zrobic tak ze z nawiewów leci mróz a na nogi leje sie gorac;

A jak to działa gdy jest włączona klima na auto temperatura na gałce 18 na dworzu 28 a klocki w idrvie są na czerwono lub na niebiesko co się wtedy zmienia?

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem w i drivie i jest w miare ok ale nie o to chodzi.Chodzi o to,ze na auto przy np 20 stopniach powinno lecieć zimne wszędzie a nie tylko z centralnych nawiewów a na nogi ciepłe.Muszę robić na 17 bo nogi ugotowane ale wtedy z centralnych lód leci.To po co klimatyzacja automatyczna i pozycja auto?Mialem starą vectre z klimatronikiem i nie było problemu.Auto na 20 stopni i zimne leciało wszędzie jak za zimno to 21stopni itd.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbadane są uroki E60 ;) Nigdy nie wiesz co Cię czeka...

Wczoraj miałem podobny przypadek właśnie na AUTO:

Temp. zewnętrzna: +22*C

Temp. na gałkach: +18*C

i-Drive - 4 kreski zimne

Samochód nagrzany stał na słońcu.

 

Z nawiewów na kokpicie oraz na nogi leciało zimne powietrze, natomiast na szybę leciało ciepłe - SICK - dopiero jak ustawiłem ręcznie rozdział powietrza to z każdego miejsca leciało jednorodne zimne powietrze. Nie widzę powodów dla takiego zachowania.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy podepnę się też pod ten temat z klimą i ustawienia temperatury w iDrive , kolega "kondziu" napisał "przestaw w idrive nawiew na zimne powietrze; wiele osob ma problem ze znalezieniem optymalnego ustawienia;

 

w e60 mozesz zrobic tak ze z nawiewów leci mróz a na nogi leje sie gorac;"

 

jak się ustawia tą temperaturę w iDrive , z ustawień jest siła nadmuchu na poszczególne kratki czyli szybę, środkową kratkę i nogi "czyli soft medium i intensive" a jak i gdzie się się ustawia to czy leci ciepłe czy zimne powietrze.Mam tą wzmocnioną klimę (wersja USA )i jestem po sprawdzeniu klimy i jej odgrzybieniu i jak włącze klimę czy to na auto czy normalnie to nie mam szału , dopiero jak włącze max chłodzenie to klima zaczyna chłodzić i zchładza do jakiś 9 stopni . Może ktoś pomóc jak to się i gdzie ustawia w iDrive bo jakoś nie mogę tego zimnego ustawić? Z góry dzięki , a nie mam błędów na sterownikach wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Climate masz ustawienia - po lewej stronie dla kierowcy - masz 3 pozycje - szyba/tułów/nogi i obok (mniej więcej na środku) masz takie kreseczki - są czerwone/niebieskie lub neutralny biały). Musisz pokrętłem wskoczyć na tą opcję (przesuwając w prawo - nie kręcąc) i jak już na tym będziesz przekręć na niebieskie - najlepiej 4 kreski czyli maxxx. Wtedy powinno lecieć zimne-zimne ;)
Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.