Skocz do zawartości

Jak otworzyć szybę w tylnej klapie gdy przycisk nie działa ?


Kowal e-36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie jak w temacie, czyli jak otworzyć szybę w tylnej klapie gdy przycisk nie działa ?

Podejrzewam przerwane przewody w zawiasach lub mikro-przełącznik (miałem z nim już kiedyś problem szyba się sama otwierała).

Do przewodów i tak się muszę dobrać bo nie pęk lub wypiął się wężyk od spryskiwacza i nie leci z dyszy tylko spod spojlera. Ale aby się dostać do przewodów muszę otworzyć jakoś szybkę :? Jeszcze nie dawno działa a ostatnio próbuję i niestety nie reaguję na przycisk do otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem, jak masz coś nie tak z przewodami to coś nie działa np. jakaś lampa z tyłu, wycieraczka itd. Ja obstawiam przycisk do wymiany tylko właśnie jest problem żeby otworzyć szybę. Pewnie trzeba podłączyć pod kompa i wszystko wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szybkę udało się otworzyć :D trzeba otworzyć klapę i odkręcić cały ten plastik przysłaniający silnik wycieraczki i zamek szyby tutaj są fotki http://lh3.ggpht.com/_ZQGVe11F7cY/TQjwQ0FX6WI/AAAAAAAACGs/sT6t-XnmnWE/s720/Glass%20Tailgate%20release%20%28E61%29.jpg

niestety bez otworzenia szyby nie da się do końca odkręcić tej osłony bo dwie śruby odkręca się po otworzeniu szyby :duh: kto to wymyślił.

Na szczęście po odkręceniu wszystkich śrób do których mamy dostęp osłonę da się odgiąć (przed odginaniem zdejmijcie plastiki wkoło szybki tj górny i dwa boczne bo inaczej nie będzie się dało odgiąć tej osłony) na tyle że możemy jakoś się dostać do awaryjnego otwierania szyby które znajduję się pod obok jednej ze srebrnych śrub widocznych od lewej strony po odgięciu osłony zaznaczone kółeczkiem na tej fotce http://lh4.ggpht.com/_ZQGVe11F7cY/TQjrPr0pcZI/AAAAAAAACGk/937moSYa1_s/s912/e61%20Latch.JPG

Wystarczy włożyć w ten otworek cienki śrubokręt i przesunąć - w tym momencie szyba się otworzy i możemy zdjąć małą czarną osłonkę w którą wchodzi skobel od szyby i pod nią są pozostałe 2 śruby które trzymają osłonę z która to tak wyginaliśmy aby otworzyć szybę.

U mnie okazało się ,że popsuty jest mikro-przełącznik do otwierania szyby - udało się go zastąpić innym i szyba już działa. Co do spryskiwacza to okazało się że wypiął się wężyk pod spojlerem na łączeniu wpoiłem i znowu mam tylny spryskiwacz :D .

Do przewodów póki co się nie dobierałem bo już nie starczyło czasu i siły póki co wszystko działa i mam nadzieję że będzie tak przez dłuuuugi czas.

W razie czego to już wiem jak awaryjnie otworzyć tylną szybkę aby się dostać do kabli.

 

Zdjęcia i informację znalazłem na tej stronie http://forums.5series.net/topic/98217-how-to-open-tailgate-window-with-no-power/page__st__15

Niektórzy piszą tam ,że innym sposobem by otworzyć szybę jest podanie prądu na któryś s przewodów ale ja stwierdziłem że wolę otworzyć przez ten otwór bo kable o których mowa są zaraz koło niego a łatwiej i bezpieczniej wsadzić śrubokręt i otworzyć niż bawić się w odizolowywanie przewodów i podłączać 12V (jeszcze coś upalić można)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Chlopaki ma ktoś tutaj dostep do nowego guzika tylnej klapy ?? sprawdziłem bezpieczniki , prad do wtyczki dochodzi od zamka lecz po wcisnieciu zamek się nie otwiera ps dodam tez ze nie działa mi tylna wycieraczka :( co o tym myślicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie ! gdzie szukac innych uszkodzen poza guzikiem jakies przetarte lub połamane kable ? mam nadzieje ze ktoś odpisze bo strasznie długo tutaj odpisujecie a mysle ze na tym forum jest sporo ludzi do pomocy !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem. Nie otwiera mi się szyba w tylnej klapie ;-(

Kilka razy udało się, że po poruszaniu kablami przy zawiasach zaskoczyła więc obstawiam na przewody.

 

Mam jednak pytanie do kolegów którzy mieli już ten problem:

 

- Czy jeżeli jest problem z przewodami do zamka szyby, a mikroprzełącznik i przewody do niego doprowadzone są OK to zwalniają się zaczepy od rolety bagażnika??

 

Potrzebuję szybko zdiagnozować które przewody są uszkodzone bo nie będę miał czasu na wymianę wszystkich kabli do klapy i szyby.

 

PS. info dla kolegi: TomekGliwice - tutaj masz też temat związany z wiązkami może ci się to przydać:

 

viewtopic.php?f=73&t=153629

 

Pozdrawiam i Powodzenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, wymienię wszystkie ale nie wiem czy będę miał od razu na tyle czasu, więc chciałem zacząć od tej, z którą mam problem. Mianowicie nie otwiera się szyba w klapie. Czy ktoś wie którą wiązką idą przewody od:

- mikro-przełącznika do otwierania szyby

- zamka szyby w klapie bagażnika.

 

Mam podejrzenie, że są to wiązki po prawej stronie ale chciałem być pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fuckkk ja mam tez ten problem bo nie działa guziczek tylnej szyby do tego dzie działa wycieraczka :( otwieranie całej klapy działa , z tego co widze jest sporo rozbierania aby dojść do tych wiazek lewej i prawej no ale takie zycie , mam nadzieje ze wszystkim z nas uda się osiagnac cel i naprawić to ja w sobote będę dzialal sprobuje zrobić relacje pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, wymienię wszystkie ale nie wiem czy będę miał od razu na tyle czasu, więc chciałem zacząć od tej, z którą mam problem. Mianowicie nie otwiera się szyba w klapie. Czy ktoś wie którą wiązką idą przewody od:

- mikro-przełącznika do otwierania szyby

- zamka szyby w klapie bagażnika.

 

Mam podejrzenie, że są to wiązki po prawej stronie ale chciałem być pewien.

 

...to prawa strona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Właśnie jestem po wymianie całej 1 wiązki kabli po prawej stronie bo wycieraczka nie działała. Jest ich 9 sztuk. Wycieraczka śmiga ale przestało działać otwieranie szyby. Kolejna wiazka do wymiany czy przycisk? Jak się do niego dobrać? Może ktoś wie w której z wiązek jest kabel i jakiego koloru?
Bardzo Miły Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dzisiaj za wymianę kolejej wiązki. Okazało się ze przy prawym zawiasie druga padła. Z tego co zauważyłem to tak: kabel od wycieaczki jest w wiazce zewnętrznej koloru brązowego. Ten grubszy bo są 2. Natomiast Kabel od otwierania szyby jest w wiazce wewnętrznej koloru brazowo-niebieskiego. W tej samej wiazce są tez 2 brązowe kable od światła stop. Reszty nie sprawdzałem. posztukowalem kable z dziadostwa takiego jak oryginały wiec sztywne i pewnie niedługo nawala ale teraz mam pomysł na zwykłą linkę w rurce termokurczliwe. Może to dłużej wytrzyma. A tak poza tematem to awaryjne otwieranie szyby nie w każdym modelu działa. U mnie jest dziurka która tak namiętnie penetrowalem śrubokretem ale nie ma tam nic do przesunięcia jak na zdjęciu powyżej. Wiec jedyna opcja to wygrzebac kabelek z wewnętrznej wiązki po prawej stronie (brazowo-niebieski) i drugi jego koniec przez otwór głośnika, połączyć jakimś innym na skróty, zamknąć klapę i otworzyć przyciskiem szybę. Może komuś się przyda ta informacja. Jak coś to na priv.
Bardzo Miły Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć w którym miejscu dokładnie trzeba odginać osłonę plastikową? Szkoda że nie ma już zdjęć bez nich to działanie całkowicie na oślep w tym temacie.

Niestety nie mogę skumać gdzie pod plastikową osłoną znajdę ten element do awaryjnego otwierania szyby :( ktoś podpowie? Nie działa otwieranie zamka przez INPE pewnie wiązka z przewodami uwalona. Muszę otworzyć szybę żeby cokolwiek zacząć robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematu nie odpuściłem i znalazłem "to awaryjne otwieranie". Faktycznie należy odkręcić wszystkie dostępne wkręty mocujące plastikową osłonę klapy bagażnika. Zostaną 2 których nie odkręcimy dopóki nie otworzymy szyby.... Więc pozostaje odginanie jej. Robimy to z lewej strony klapy - od strony kierowcy. Ja odginałem osłonę w taki sposób że podłożyłem sobie zwinięty w rulon ręcznik żeby osłona nie wracała następnie lewą ręką świeciłem latarką w miejsce w którym widać pod osłoną moduł zamka. Teraz potrzebujemy naprawdę długiego wąskiego płaskiego wkrętaka. Ponieważ tak długiego nie miałem więc połączyłem wkrętak z długim prętem. Sięgamy końcówka tak jak na filmiku dokładnie w ten otwór delikatnie podważając w nim skobel w dół. I szyba się otworzy bez problemu. Reszta już jest prosta czy to wymiana switcha otwierania szyby czy też dostęp do wiązek kabli.

 

Film pokazujący jak otworzyć awaryjnie tylną szybę

 

Ten sposób jest jedynym jeżeli nie chcemy nic połamać zwłaszcza dwóch mocowań od nieszczęsnych wkrętów umiejscowionych od środka szyby.... oraz jeżeli nie możemy otworzyć szyby przy pomocy INPY bo mamy uszkodzone kable w klapie.

 

Przy okazji tak otwieramy tylną szybę INPĄ jak mamy uszkodzony przełącznik a nie kable.

 

Mam jedynie pytanie dotyczące siły docisku szyby do uszczelki klapy. Jak wygląda to u Was? Chodzi mi o boczną linię klapa-szyba. Moja szyba mniej dochodzi u góry a więcej przy zamku szyby. W samej szybie od dołu jest skobel zamykania który można regulować docisk po zamknięciu. Poluźniłem go jednak a i tak szyba mocniej dociska u dołu do uszczelki niż u góry. Chyba że jest jeszcze jakaś regulacja na zawiasach? Może ktoś coś doradzi? Możliwe że moja uszczelka się odkształciła bo była mocno dociśnięta do szyby przy zamku.

 

regulacja po lewej i po prawej bolec do wycieraczki

http://images78.fotosik.pl/682/3003f3453e363f39med.jpg

Edytowane przez sebolnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam bo mam podejrzenie , że w moim E61 tez jest otwierana szyba w tylnej klapie.

Czy otwieranie szyby jest w standardzie czy opcja ?

Podejrzewam że mam otwieranie, bo wycieraczka wychodzi z uchwytu! i ten uchwyt ma od spodu - ukryty mały prostokątny guziczek. Ale guzik nie reaguje.

Jak kupowałem auto nie informowano mnie o tej opcji.

Czy otwieranie szyby odbywa sie gdzieś przyciskiem od wewnątrz również ? Przy uchwycie otwierania maski, mam tylko przycisk klapy bagażnika ?

Poradźcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . pewnie jedno albo drugie. Planuję pojechac na diagnostykę niebawem, o ile czytałem można klapę otworzyc z przez komputer jesli jest uszkodzony przycisk. Gdyby spękały wiązki matwiłbym sie bardziej. Wymiana to jakas masakra - w sensie że trzeba wszystko rozbebeszać. Pociesza mnie że ten samochód można rozłożyć i złożyć i że raczej potem wszystko pasuje. W sensie że nie jest jakaś włoska jednorazówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynie pytanie dotyczące siły docisku szyby do uszczelki klapy. Jak wygląda to u Was? Chodzi mi o boczną linię klapa-szyba. Moja szyba mniej dochodzi u góry a więcej przy zamku szyby. W samej szybie od dołu jest skobel zamykania który można regulować docisk po zamknięciu. Poluźniłem go jednak a i tak szyba mocniej dociska u dołu do uszczelki niż u góry. Chyba że jest jeszcze jakaś regulacja na zawiasach? Może ktoś coś doradzi? Możliwe że moja uszczelka się odkształciła bo była mocno dociśnięta do szyby przy zamku.

 

Ktoś mi odpowie? Jeśli chodzi o wspomnianą regulację - docisk szyby do uszczelki przez skobel wchodzący do zamka - jak za bardzo go wykręcimy szyba będzie się normalnie zamykać jednak nie będzie działać wycieraczka ze względu na bolec który wchodzi w tarczę napędzaną silniczkiem. Czy jest jakaś regulacja tej szyby na zawiasach?

 

regulacja po lewej i po prawej bolec do wycieraczki

http://images78.fotosik.pl/682/3003f3453e363f39med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.