Skocz do zawartości

Tylne szyby nie chcą sie otworzyć


maciek802

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Przednie szyby w moim samochodzie otwierają się bez zarzutów :D . Problem jest z tylnymi. Zarówno prawa jak i lewa nie chcą się otworzyć. Gdy naciskam przycisk przy drzwiach kierowcy dotyczący szyb tylnych słyszę działający przekaźnik ale szyby ani drgną :cry2: . Tak samo dzieje się gdy naciskam przyciski z tyłu. Dodatkowo w czasie od naciśnięcia przycisku do zadziałania przekaźnika pobór prądu jest na tyle duży że przygasają mi światła.

Kiedyś trochę mnie poniosło i postanowiłem podczas jazdy naciskać przyciski od tylnych szyb do skutku i ku mojemu zdziwieniu po kilkunastu minutach takiego naciskania szyba lewa się otworzyła :cool2: . Prawa dalej była uparta. Lewa natomiast działała rewelacyjnie. Następnego ranka gdy uruchomiłem swoje auto postanowiłem triumfować zadziałanie szyby ale gdy nacisnąłem przycisk koszmar powrócił i już szyba nie działała :mad2: . Tak pozostało do dziś.

O co tu chodzi? Jak diagnozować problem? W którym kierunku?

Dodam, że podłączenie pod komputer nie pomogło w ustaleniu powodu problemu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chodzi tu o to, że kolega ma padnięte siłowniki szyb. Standardzik, obie szyby z tyłu nie działały mi po zakupie, a tego raczej na kompie nie znajdziesz. Trzeba wymienić silniczki podnośników, prowadniczkę, albo cały mechanizm. Wszystko wyjaśni się, jak zdejmiesz boczki (jak jest opisane np. w "Sam naprawiam...").

Używki na Allegro kosztują po 150 - 200 PLN na stronę, ale trzeba uważać, żeby właściwe kupić. Nowy zestaw na stronę to koszt ok 450 PLN.

Sprawdź też wiązki elektryczne, bo z tego co piszesz możesz mieć dodatkowo zwarcie. Bez elektryka się nie obejdzie.

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz cos grzebac to odpenij sobie kable od siłowników i podłącz na krutko do akumlatora są tylko 2 grube kable + - w jendej kolejnosci sie otwiera a jak zamienisz + i -miejscami to sie zamyka

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy :D .

Dziś postanowiłem zabrać się konkretnie do pracy. Wyciągnąłem siłownik i podłączyłem pod rozbebeszony zasilacz od komputera. No i ... nic :cry2: .

Uparty jednak jestem i rozebrałem cały siłownik. Dostałem się do wirnika. Przekręciłem w prawo w lewo, chodził ciężko. Gdy tak nim obracałem coś w nim przeskoczyła. Najprawdopodobniej na ślimacznicy. Zaczął chodzić bardzo lekko. Złożyłem do kupy wszytko z powrotem i podłączyłem prąd. Szyba zaczęła działać. I góra i dół. Było rewelacyjnie. Ale było, już nie jest :mad2: .

Szyba w pewnym momencie stanęła w pozycji takiej jak wczoraj i kaplica.

Ponownie rozebrałem silnik i wirnik znowu był jakby zacięty. Pokręciłem nim w prawo w lewo, coś tam ponownie przeskoczyło i zadziałało.Poskładałem, dałem prądu zadziałało a po chwili szyba utknęła ponownie w miejscu.

Najważniejsze, że silnik działa. Coś mi się jednak wydaje, że tu przyczyna jest mechaniczna a nie elektryczna.

Na chwilę obecną cieszę się, że szybka jest zamknięta i do czasu rozebrania mechanizmu na czynniki pierwsze nie mam zamiaru dotykać przycisków od szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego jak będziesz w trakcie poszukiwań mechanizmów albo silniczków do tych szyb,warto zajżeć w części na forum.Jakiś kolega rozebrał fajnego anglika i żeni wszystko.Za jedną strone śpiewa chyba 100zł,także w razie draki warto :norty: to link viewtopic.php?f=31&t=154808

Ja z nim nie mam nic wspólnego :nienie: ,przeglądałem tylko wnętrze beżowe(przymierzam się do podmianki)i widziałem że oferuje wszystko.Zaznaczm nic a nic.POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.