Skocz do zawartości

320d 2000r. problem z moca


neo177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc i o poprawe bledow jesli jakie kolwiek wystapia:) ...nie dawno zakupilem o to bmw co jest w temacie , na poczatku wszystko bylo pieknie ladnie przyspieszala od pewnego czasu poczulem spadek mocy pomiedzy 2000-3000 obrotow;/ po przekroczeni 3 tys czuc zalaczenie sie turbiny i autko dostaje solidnego kopa. I nasuwa sie pytanie co to moze byc , padnieta przeplywka?? prosil bym o pomoc :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalem ale nie bylo mnie w Polsce:).. wlasnie na 4 biegu eko. nie dochodzi do 20 zatrzymuje sie na 11 ...

zauwazylem jeszcze jak sielnik jest nie rozgrzany nie ma tego spadku mocy pomiedzy 2 a 3 tys dopiero jak silnik jest nagrzany wskaznik zatrzymuje sie na 2 tys i ciezko ma pojsc w gore;/ .. czy to napewno jest przeplywomierz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czego proponowal bys zaczac?..

 

bylem dzisiaj podlaczyc ja pod kompa i wyszedl blad przeplywki hmmm.. przeplywka moze glupiec jak sterownik turbiny bedzie zepsuty??:P

 

nie... kup przepływke ori +adaptacja koszt przepływki ok 500zł... jeżeli sie poprawi to zrób test elastyczności by porównać wyniki do zdrowych m47 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oki:) tylko jedna sprawa do tej adaptacji wydaje mi sie ze w tym aucie byla juz przeprowadzana adaptacja poniewaz numer przeplywki jest taki : 0928400468 , czyli to jest juz ta poprawiona przeplywka tak? ... nie wiem nie znam sie moze trzeba jeszcze raz robic adaptacje??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czego proponowal bys zaczac?..

 

bylem dzisiaj podlaczyc ja pod kompa i wyszedl blad przeplywki hmmm.. przeplywka moze glupiec jak sterownik turbiny bedzie zepsuty??:P

 

nie... kup przepływke ori +adaptacja koszt przepływki ok 500zł... jeżeli sie poprawi to zrób test elastyczności by porównać wyniki do zdrowych m47 :cool2:

A ja proponuje po pierwsze próbe bez przepływki,taniej szybciej,zazwyczaj daje odpowiedz.Skoro dzieje się tak na rozgrzanym to zastanowiłbym się nad łoczkiem w EGR,czy on czasem cały czas nie jest otwarty i wtedy jak zimny to nie dostarczy ciepłego powietrza ale po rozgrzaniu już ciepłe.Zająłbym sie najpierw podciśnieniem,zaworkami i odpiąc przepływke.POzdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następujące modele BMW diesel miał nowy 0928400468 / 0928400527 przepływomierz BOSCH wyprodukowane od listopada listopada 2000 r.:

· E46 320d (również Touring), więc od kwietnia 1998r. do listopada 2000r.była montowana stara przepływka

 

 

a ja mam ta Bmw wlasnie z listopada;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompie wychodzi ci przepływka-zdarza się że jest tzw zwarcie masy--wtedy mierzy w cały świat i leci w kulki z kompem.POzdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje ze ta przeplywka jest dobra :P

 

hmm wykrece jutro ten EGR przeczyszcze go i sprawdze czy jest caly czas otwarty ... tymi zaworkami tez sie zajme :) jak cos dam znac czy pomoglo jesli nie bede szukal dalej:))) pozdro :) i dziekuje za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecalem napisze co i jak :) .. wykrecilem dzisiaj EGR (totalny syf wogole nie chcial sie otwierac;/) ale przeczyscilem go dosc dokladnie , sprawdzilem przy jakim cisnieniu sie otwiera i bylo w normie:) .. wrocilo jej sporo mocy i nie ma juz tego martwego punktu pomiedzy 2 a 3 tys/obr... :))) tylko ze jest jeszcze jeden problem Eko na 4 biegu zamyka mi sie do 19,5 i nie pojdzie dalej , hmm ster turbini ?? .. jesli moglby ktos pomoc byl bym bardzo wdzieczny:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz nr softu ????

jak masz gdzie to sprawdzisz to sprawdzisz także wartości przepływki i turbo pod obciążeniem na 3 biegu z pedałem w podłogę ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.