Skocz do zawartości

halogeny soczewkowe?


djscreamvip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pozwole sobie podpiac sie pod temat. Nosze sie z zamiarem wymiany oryginalnych halogenow na halogeny soczewkowe, i tu pojawia sie moje pytanie - czy jest jakas znaczna roznica jesli chodzi o jakos swiatla ? Czy tez moze nie ma, a zmienia sie tylko wyglad wizualny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pozwole sobie podpiac sie pod temat. Nosze sie z zamiarem wymiany oryginalnych halogenow na halogeny soczewkowe, i tu pojawia sie moje pytanie - czy jest jakas znaczna roznica jesli chodzi o jakos swiatla ? Czy tez moze nie ma, a zmienia sie tylko wyglad wizualny ?

 

Moment, moment... przecież E34 od któregośtam roku mają halogeny soczewkowe. Są w prawdzie schowane pod prostokątnymi kloszami poprzednich halogenów, ale są to soczewkowe.

 

Odnośnie schematu... nie widzę żadnych nieścisłości, jasno i ładne narysowane.

Dodałbym tylko tyle: na przewodzie (6) lub na obu przewodach (87) wsadzić bezpiecznik - ze wskazaniem na dwa bezpieczniki, po jednym na każdym przewodzie (87). Standard to 7,5A dla żarówki 55W.

Przewód (5) zamiast do świateł mijania możesz podłączyć do świateł pozycyjnych - tak jest w oryginale.

Przekaźnik stndardowy z rozdzielonymi obwodami cewki i roboczym. Koszt dobrego razem z podstawką i wyprowadzonymi kablami to około 15zł, a sam przekaźnik zwykły koło 5zł.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pozwole sobie podpiac sie pod temat. Nosze sie z zamiarem wymiany oryginalnych halogenow na halogeny soczewkowe, i tu pojawia sie moje pytanie - czy jest jakas znaczna roznica jesli chodzi o jakos swiatla ? Czy tez moze nie ma, a zmienia sie tylko wyglad wizualny ?

 

Moment, moment... przecież E34 od któregośtam roku mają halogeny soczewkowe. Są w prawdzie schowane pod prostokątnymi kloszami poprzednich halogenów, ale są to soczewkowe... .

 

:mad2: :mad2: masz racje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moment, moment... przecież E34 od któregośtam roku mają halogeny soczewkowe. Są w prawdzie schowane pod prostokątnymi kloszami poprzednich halogenów, ale są to soczewkowe.

 

/quote]

 

Zgadam się całkowicie. Mam 525 tds touring z 1993 r. i faktycznie pod prostokątmymi kloszami są soczewki. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszce raz ja dwa pytanie:::jesli nie posiadam wlacznika podwojnego do swiatel przeciw-mgielnych przednich tylko jest na tyl i jakbym zakupil tez podwojny to jak i gdzie mam sie podlaczyc zeby kontrola sie zapalala od swiatel przednich przeciw mgielnych ?? i pozniej gdzie mialbym podlaczyc kabel z przekaznika "86"przekaznik/wylocznik /i co masa -plus?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszce raz ja dwa pytanie:::jesli nie posiadam wlacznika podwojnego do swiatel przeciw-mgielnych przednich tylko jest na tyl i jakbym zakupil tez podwojny to jak i gdzie mam sie podlaczyc zeby kontrola sie zapalala od swiatel przednich przeciw mgielnych ?? i pozniej gdzie mialbym podlaczyc kabel z przekaznika "86"przekaznik/wylocznik /i co masa -plus?

 

Pytanie zadałbym inaczej: czy w ogóle masz kontrolkę świateł przeciwmgłowych przednich i czy złącze przełącznika świateł jest kompletne (obsługuje halogeny, a tylko przełącznik jest jednopozycyjny)?

Ogólnie, czy Twoja instalacje jest "kompletna" (wtyczki do halogenów, kontrolka, gniazdo przekaźnika, bezpiecznik), czy "obcięta"... a potem pomyślimy dalej.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie że niedawno policja przyczepiła się do kumpla który jechał na halogenach w terenie niezabudowanym ale nie o to że używał ich niepotrzebnie ( widoczność była ograniczona) tylko według nich halogeny w autach takich jak polonez i inne (takie które nie maja ich seryjnie tylko zakłada się na własne życzenie) powinny być podpięte tak aby świeciły tylko razem ze światłami długimi!!!! nie wiem jak to jest w kodeksie ale wydaje mi sie że panowie mundurowi nie mieli racji :mad2:

 

pozdrawiam

Dlaczego przed warsztatami i serwisami samochodowymi zawsze stoi jedno BMW?

Bo każdy szanujący się serwis ma jedno niezawodne auto żeby jeździć po części do innych:-)



Domin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze mundurowi nie mieli racji. Albo swiatla przeciwmgielna albo dlugie - te dwie rzeczy sie wykluczaja. Swiatla przeciwmgielne sa po to aby lepiej widziec we mgle jak i byc widocznym dla aut jadacych z przeciwka. Zapalenie dlugich swiatel (jak pewnie wiekszosc juz wie - bo probowala) podczas gestej mgly spowoduje raczej efekt odwrotny tzn pojawi sie przed nami biala sciana i wtedy halogeny juz nic nie pomoga.

 

Pozostaje tylko panom policjantom pogratulowac glupoty i braku wyobrazni.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.