Skocz do zawartości

Błędy NCS'a


pitong

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainstalowałem od nowa INPĘ (NCS'a), wrzuciłem najnowsze pliki DATEN v37... Wcześniej było wszystko ok (oczywiście kopii starych plików nie zrobiłem) i teraz przy próbie przekodowania całego auta wyskakuje mi następujący błąd:

error at changing ZCS

COAPI-2020: no answer from ECU

C_SM, IDENT: BUSY

 

wygląda to tak:

http://img641.imageshack.us/i/1smallo.jpg/

http://img641.imageshack.us/i/1smallo.jpg/

 

Co może być przyczyną?

 

EDIT: na świeżej instalacji INPY też taki sam błąd.

 

Po wgraniu najnowszych plików ista SP-DATEN język raportów mam niemiecki.

http://img857.imageshack.us/i/3medium.jpg/

http://img857.imageshack.us/i/3medium.jpg

Jak zmienić na angielski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam wszystkim za pomoc. Do kolegi Jacka wysłałem PM z namiarami na prywatny serwer, a pojemność skrzynki już zwiększyłem, bo domyślnie była ustawiona (10 lat temu) na 100MB ;) Teraz jest 1GB i powinno to wystarczyć ;)

Więc pliki możesz wysłać na pocztę lub na serwer, którego dane podałem ci na PM.

Jeszcze raz wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że post pod postem, ale błąd zawsze wyskakuje w tym samym momencie i na TV. Ok, mam tv i odblokowaną podczas jazdy przejściówką... Czy to może być przez przejściówkę? Jutro ją wypnę i zobaczymy! Ciekawe...

Chyba że ktoś ma jakąś inną sugestię.

 

EDIT: Mimo wypięcia przejściówki nadal nie koduje auta. Już nie wiem co mam źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na ista v40 i jak bede mial zaktualizuje i zobacze, ale wątpie... bo wczesniej kodowalo mi cale auto na wszystkie strony.

czekasz-czyli pobierasz?

ja sciagnolem z chomika kolegi trandolfa iste do e60 v40-ale imo czegos tu brakuje albo jest pomieszane. probowal ktos z Was aktualizowac ncs wersja isty o ktorej pisze?

jesli tak prosze o wskaz. jak to poprawnie zrobic.

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi obiecał nagrać na płyty i wysłać. podobno to będzie 6 płyt dvd... wiec chyba cała ista do wszystkich modeli, tak jka miałem wersję sp-daten v37, która po intensywnym spakowaniu ma 5,4GB, a po rozpakowaniu kilkadziesiąt GB!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kolegi trandolf a chomika pliki ISTA są co najwyżej wersji v37 lub nawet jeszcze starsze! tylko punkty sobie nabija i to w dodatku tam paczki są niepełne! dalej nie wypowiadam się co do tego kogoś...

Kolego pitong stąd pobierałem pliki ISTA: http://www.bimmerfest.com/forums/archive/index.php/t-525900.html(ściągnij i sprawdź jak nie wierzysz i mnie nie obrażaj proszę) Jeśli masz ochotę dorobić się milionów na punktach z chomika to śmiało zarabiaj na tym jak ja :cool2: chomika używam dlatego, że jest darmowy(dla mnie) i pliki które wysłałem nie zniknął jak nie płace(mógł być też rapidshare, ale linki nie działały by za miesiąc), a Tobie nikt nie każe dawać mi zarabiać :D ściągaj od kogo innego. Wydaje mi się jednak, że ktoś był zadowolony, że nie musiał ściągać całości, żeby się przekonać, że to nie to, a jedynie pliki pod swoje auto. A tak szczerze mówiąc to nie wiem nawet jak sprawdzić jaka to wersja, ale gdzieś na forum ktoś pisał, że kompletna jest tylko wersja bodajże v37 a v40 to tylko aktualizacja. Za jakiś czas zamieszczę wersję v41 podzieloną na modele, bo nie wyobrażam sobie ściągania 12 GB po to, żeby zaktualizować pliki dla jednego modelu. A jeśli ktoś szuka aktualizacji do starszych modeli BMW to wystarczy V37 albo starsze, bo np E46 już od dawna nie jest aktualizowane, wystarczy popatrzeć na daty utworzenia tych plików. Te nowości typu v41 to tylko do najnowszych BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na ista v40 i jak bede mial zaktualizuje i zobacze, ale wątpie... bo wczesniej kodowalo mi cale auto na wszystkie strony.

czekasz-czyli pobierasz?

ja sciagnolem z chomika kolegi trandolfa iste do e60 v40-ale imo czegos tu brakuje albo jest pomieszane. probowal ktos z Was aktualizowac ncs wersja isty o ktorej pisze?

jesli tak prosze o wskaz. jak to poprawnie zrobic.

 

Na stronie której link podałem wcześniej jest taka informacja:

 

Installation procedure: copy files from SP-Daten-E65 directory from ISTA-P and paste (with override) to these destination folders

 

\NCSEXPER\SGDAT\ -------- .ipo files

\NCSEXPER\DATEN\ -------- coding data (daten) for models

\EDIABAS\ECU\ -------- .prg files

 

Spróbuj tym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam właśnie wersję ista v37 i datu utworzenia plików sa takie same jak twoje! przy podmianie patanie było, wiec pojedyńczo sobie podmieniałem i wszystko to co miałem jest takie samo jak u ciebie. i nie bądź człowieku taki delikatny, że już obrażam... phi! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam właśnie wersję ista v37 i datu utworzenia plików sa takie same jak twoje! przy podmianie patanie było, wiec pojedyńczo sobie podmieniałem i wszystko to co miałem jest takie samo jak u ciebie. i nie bądź człowieku taki delikatny, że już obrażam... phi! :D

 

Że daty utworzenia plików są takie same nie znaczy, że nie jest to V40!! Jedynie znaczy, że w plikach do tego modelu BMW nie było aktualizacji tych właśnie plików. I jeśli nie będzie aktualizacji tych plików w wersji V41 to też daty utworzenia będą takie same!!! Pisałem, że najnowsze wersje ISTA są do najnowszych aut, a BMW nie aktualizuje plików jak nie ma potrzeby, więc w każdej kolejnej wersji ISTA pliki są takie same. A następnym razem zanim oskarżysz mnie o oszustwo, dysponuj wystarczającymi dowodami na to, bo data utworzenia pliku takim dowodem nie jest. Dla mnie jest to wersja V40 bo taką ściągnąłem(to, że jest niekompletna podobno to inna sprawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończ niepotrzebną dyskusję, ok? chłopie, skoro plik jest taki sam jak stara wersja, czyli v37, jest taka sama data utworzenia wraz z godziną co do sekundy (!!!), jest taka sama suma kontrolna to jest to ten sam plik, nic nie zmieniający! Wiec na jaki grzyb taka aktualizacja? mam starszą istę (v32 i jeszcze jakąś) i katalogi np E46 mają po kilka GB! A nie jak twoje po kilka lub kilkanaście MB! Do tego pliki poszczególne mają inne daty, inne rozmiary, inne już sumy kontorlne i tak dalej... więc są aktualizacjami starszych! czaisz to czy jeszcze nie i będziesz wmawiał ciemnote?

A jak taki kozak jesteś to rozwiąż mój problem, który jest na początku tego wątku, bo ten temat dotyczy błędów NCSa i sposobów jego rozwiązywania! Jak przyjdzie mi oryginalna prawdziwa ista to uaktualnie i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Moderatorzy
Najlepiej chyba poszukać innego źródła :cool2:

Widocznie kolega wyzej mial racje mowiac ze masz niekompletne pliki i tylko nabijasz transfer.

Juz mam wszystko. Kompletne V41 do wszystkich modeli. Z innego, dobrego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.