Skocz do zawartości

318i Touring filter paliwa


psuju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .

Chciałbym wymienić filter paliwa tylko nie wiem dokładnie gdzie on się znajduje. Na forum jedni piszą że pod spodem na wysokości kierowcy a drudzy że pod maską . Może ktoś z Was wymieniał w 1.8 benzyna . Jeszcze problem jest taki że auto ma kierownicę z prawej strony i czy układ leci tą samą drogą co w kierownicy po lewej stronie , Chcę wymienić filter bo na komputerze wyskakuje błąd jakiś problem z ciśnieniem paliwa więc chcę zacząć od drobnostek chyba dobrze się kieruję ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć osłonę silnika tą spodnią, i powinieneś zobaczyć filtr paliwa, powinien być z tej samej strony co w wersji LHD.

Przed odpięciem przewodów paliwowych zredukuj ciśnienie w układzie wyciągając przekaźnik pompy paliwa i odpalając samochód (wypali część paliwa z przewodów). No i jak będziesz zakładał filtr to zwróć uwagę na kierunek przepływu paliwa (na filtrze masz strzałkę).

Czy dasz ragę na parkingu ?

Kiedyś jak wymieniałem sprzęgło w swojej e36 znalazłem na necie DIY pewnego Amerykanina który zrobił to samo na podjeździe przed domem, więc dla chcącego nic trudnego :)

Dasz radę :)

U mnie po zdjęciu dolnej osłony silnika jest jeszcze jedna taka mniejsza osłonka na sam filtr paliwa, u Ciebie chyba jej nie ma ale zobaczysz, zresztą sprawa jest banalnie prosta, popatrz gdzie lecą przewody paliwowe i wszystko będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć osłonę silnika tą spodnią, i powinieneś zobaczyć filtr paliwa, powinien być z tej samej strony co w wersji LHD.

Przed odpięciem przewodów paliwowych zredukuj ciśnienie w układzie wyciągając przekaźnik pompy paliwa i odpalając samochód (wypali część paliwa z przewodów). No i jak będziesz zakładał filtr to zwróć uwagę na kierunek przepływu paliwa (na filtrze masz strzałkę).

Czy dasz ragę na parkingu ?

Kiedyś jak wymieniałem sprzęgło w swojej e36 znalazłem na necie DIY pewnego Amerykanina który zrobił to samo na podjeździe przed domem, więc dla chcącego nic trudnego :)

Dasz radę :)

U mnie po zdjęciu dolnej osłony silnika jest jeszcze jedna taka mniejsza osłonka na sam filtr paliwa, u Ciebie chyba jej nie ma ale zobaczysz, zresztą sprawa jest banalnie prosta, popatrz gdzie lecą przewody paliwowe i wszystko będziesz wiedział.

Dzięki za konkretną odpowiedż , patrzyłem pod tylnymi kołami i nic nie znalazłem więc prawdopodobnie jest tam gdzie piszesz jutro się za to zabiorę i będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wymieniłem filter paliwa okazało się że jest prawie na środku , problem polega na tym że znowu skasowałem mu błąd po wymianie i po przejechaniu około 200km znowu świeci się błąd silnika . Może teraz spróbuje świece ? Chyba że ktoś ma inne pomysły co może być przyczyną . Pompkę paliwa chcę wymienić w ostateczności wiadomo trochę kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniałe. Jest prawie na srodku auta po stronie kierowcy- taka srebrna podłużna puszka.Moja jest po lifcie tak więc może będzie inaczej niż u Ciebie. Na parkingu nie ma opcji żebys to wymienił- kanał musi byUps nie zobaczyłem ze juz to załatwiłeś :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to w ogóle za błąd ?

Mechanik powiedział mi że po prostu wyświetla mu problem z ciśnieniem , nie opisał dokładnie zalecił wymianę filtra paliwa , ale to nie pomogło , chcę polecieć na razie najtańszym kosztem więc pytam co można jeszcze zmienić przed ostateczną wymianą pompy paliwa . Może napiszę z czego pojawia się ten błąd , przeważnie na wysokich obrotach delikatnie przerwie prawie jest to nie wyczuwalne i zdarza się czasami. Tak że od każdego kasowania przejadę 200km i znowu się zapala , tyle dobrze że zrobię te 200 kilometrów bo w czerwcu NCT :| a raczej z kontrolką zapaloną by nie przeszedł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapala Ci sie kontrolka engine ?

Jakim programem diagnozowano auto ?

Nie wiem czy ten silnik jest w stanie samozdiagnozować ciśnienie.

Jeżeli mechanik podejrzewa że to za małe cisnienie to bierze się manometr i sie upewnia.

tak jak pisałem wyżej po skasowaniu kontrolki engine 200km przejadę i to samo wyświetla , co do programu to nie wiem raz przez laptopa a raz przez jakieś takie małe urządzenie mi to robił . Co do tego czy sam może diagnozować , na pewno bo byłem u dwóch różnych mechaników i powiedzieli mi to samo SŁABE CIŚNIENIE im wyświetla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.