Skocz do zawartości

TDS odpalanie na ciepło i zimno


_silver_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam bmw E34 2.5TDS 95r mam już go około 2 miesięcy i jest w nim taki problem, gdy chce go odpalić zimny zaświeci się kontrolka grzania świec i jak zgaśnie próbuje odpalić to odpali i odrazy gaśnie, ale gdy poczekam około 12s to pali od strzała i tak samo jest na ciepłym, gdy chce go odpalić jak postoi około 10 min to tez czekam koło 10s i pali, ale jak wyjdę i za moment chce go odpalić to od razu odpala ( zauważyłem ze jest założone grzanie świec na ciepłym silniku, bo kontrolka świec się świeci wiec poprzedni właściciel założył) i mam pytanie czy to będzie Wina pompy wtryskowej, sprężania na cylindrach, wtrysków czy coś innego miał ktoś taki problem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka pali się około 5-7 sekund, ale silnikiem nie rzuca nie dławi się jak poczekam te 12 s, ale gdy poczekam tylko do zgaszenia się kontrolki to odpala i zaraz gaśnie :think: jak już odpali to chodzi równo nie falują obroty normalnie się zbiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawnik dajesz do regeneracji. Zazwyczaj swój oddajesz, a dają Ci regenerowany, montują, i ustawiają. Koszt ok. 300-500 zł, mnie też to czeka bo mi obroty falują ;)

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje wejść na forum www.bmw-diesel.pl

 

-złe odpalanie w TDS nie jest winą nastawnika...

-nie każdy nastawnik się regeneruje(były 2 typy)

-złe odpalanie na ciepłym zazwyczaj jest usterką "głowicy" w pompie wtryskowej, tlokoroździelacza, złego kąta wtrysku lub wyciągniętych łańcuchów rozrządu

 

Trzeba najpierw zdiagnozować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wtrysku sprawdzałem i jest dobry, co do łańcucha muszę sprawdzić zdejmę pokrywę zaworów i zobaczę czy łańcuch jest luźny

 

 

Rozgrzej silnik potem zgaś. Odkręć korek wlewu oleju. Palcem(uwaga żeby nie poparzyć palucha) spróbuj podnieść łańcuch na zębatce :mrgreen: łopatologiczny ale bardzo miarodajny sposób. Jeśli łańcuch stoi sztywno to jest OK jak jest luźny to czeka Cię wymiana. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch mogę normalnie podnieść, czyli jest luźny a i mam pytanie jak ten łańcuch jest napinany hydraulicznie?? Jak by koś miał jakiś schemat zdjęcie jak wygląda dokładnie ten napinacz i gdzie on się znajduje, w mercedesie jak dobrze pamiętam to jest z lewej strony wystaje od pokrywy rozrządu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch mogę normalnie podnieść, czyli jest luźny a i mam pytanie jak ten łańcuch jest napinany hydraulicznie?? Jak by koś miał jakiś schemat zdjęcie jak wygląda dokładnie ten napinacz i gdzie on się znajduje, w mercedesie jak dobrze pamiętam to jest z lewej strony wystaje od pokrywy rozrządu?

 

Ja wymieniałem rozrząd u siebie w TDSe. Przed wymianą musiałem kręcić ok. 3-5sek., po wymianie pali od strzała. Do tego po rozgrzaniu silnika słyszałem swoiste lekkie „rzężenie” spod maski. Wymianę łańcuchów przeprowadziłem przy okazji usterki uszczelki pod głowicą. Nie chce narażać nikogo na koszta gdyż być może winę odpalania ponosi pompa wtryskowa :!: . Jednak jak auto ma 250-300tyś i więcej kilometrów przebiegu to warto łańcuchy wymienić. Praktycznie łańcuch w TDS wygląda ja w WSK :duh:

W TDS układ rozrządu składa się z 2 łańcuchów: górny i dolny, do tego 2 płozy napinające(u mnie były wytarte), prowadnice plastikowe(u mnie były nie ruszone), napinacz hydrauliczny. Wszystko masz napisane dokładnie tutaj:

 

viewtopic.php?t=32173

 

Silnik po wymianie łańcuchów pracuje dużo ciszej i kulturalniej :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.