Skocz do zawartości

E87 120d -betula


Betula

Rekomendowane odpowiedzi

Matti

to jednak ten dzwięk, gdy patrze na kreske paliwa to wszystko wydaje sie najpiekniejsza muzyką :lol:

Nie ,, 120 są, moze nie duzo ale sa :) , chociaz popularne napewno nie sa z racji ceny, ale nie ma diesla, w GR ,a scisle w Atenach [ nie dotyczy to wiosek daleko poza Atenami] nie wolno jeżdzić dieslami,, takie prawo maja tylko autokary i taksówki ,[tez nie wszystkie ,chyba tylko te zrzeszone]. Dlatego jest problem ze znalezieniem serwisu gdzie chca zajac sie dieslami, nie znaja sie, teraz gdzies tam chca przegłosowac ten zakaz ale czy sie uda :roll:

W Atenach tylko widac benzyniaki ,no chyba ze jestes na obcych blachach :)

Paliwo jest droższe, benzyna teraz jakieś 1,70 a petrello 1,43 , w Krakowie tankowałam po 5zł, chyba jakos tak, ale co tam za chwile nas dogonicie :P

 

 

Fred :D oj tu z tymi zarobkami to juz bys sie pomylił, Grecja jest w kryzysie ,wszystko ucinaja ,nawet pensje, taka zwykła to jakies 800euro miesiecznie,, zycie troszeczke tylko drozsze, ale opłaty :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej chłopaki ,, moze pomozecie w pewnej sprawie , troszeczke nas nie było, zrobilismy sporo kilometrów i wszystko spisywało sie dobrze, przyzwyczaiłam sie do jego "mruczenia" ogólnie było super - problem zaczął sie gdy chciałam właczyc klime na chłodzenie , on jest jak piekarnik w srodku cały czas wydobywa sie ciepłe powietrze, po powrocie do Aten podjechałam do znajomego ,myslałam ze to freon, nabił ale nie działało, nie zajmuje sie BMW ,ale sprawdził bezpieczniki nic nie znalazł wiec dzisiaj pojechałam do servisu BM-ki , przed chwila dzwonili ze komputer wykrył 44usterki w klimatyzacji i czy auto było rozbierane,, wstawiłam sie w szok , auto kupowałam przez salon , pan który je był ogladać zapewniał ze nie było bite ,ale było malowane po jakis tam zatarciach. Kurcze o co w tym wszystkim chodzi?? Czy teraz moge w jakis sposób sprawdzic ,co ,gdzie i jak? Jest okazja bo auto jest w servisie , wolałabym jednak nie pójsc tam jako laik wiadomo za głupote sie płaci :mad2:

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

poczytaj proszę ten temat (zabierak, który często się psuje w naszych modelach)

viewtopic.php?f=70&t=130467&p=1112858&hilit=klimatyzacja#p1112858

 

mały przykład:

Ogólnie jest tak, że jak nie masz "pierwszego schodka" w mieszkaniu, gdzie wchodzi się tylko po schodach - to do mieszkania się nie dostaniesz i nie będziesz mogła zrobić tego co byś chciała w mieszkaniu. Tak samo jest z tym zabierakiem, jak zabierak nie zakręci sprężarką to nie będzie obiegu czynnika, brak odczytów z czujników itp to wszystko może generować błędy, które masz zapisane - w PL zabierak kosztuje w ASO ok 270PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Hipo, poczytałam i juz byłam, odebrałam autko , przynajmniej nie wyszłam na całkowicie zieloną, a usłyszałam ze przyczyną jest głowica, została zalana wodą, To mozliwe?? ponoc znajduje sie nad szybą przednią , z tego co usłyszałam od mechanika to to ze na chwile obecną bedzie chodzić , ale w niedługiej przyszłosci i tak bedzie do wymiany, koszt głowicy to 280euro. Gdy klima powtórnie przestanie działać mam przyjechac oddac auto na cały dzień , wymienią tę część i przeprogramują by nie wykazywał tych usterek Dowiedziałam sie ze auto nie ma oryginalnej szyby przedniej, mogło byc tak ze dachowało i woda sie dostała, równie dobrze mógł stać z wybita szyba i to wilgoć , na pewno był malowany ,, na pocieszenie usłyszałam ze mechanicznie jest bardzo dobry.

Odnosnie szyby przedniej to jaki to koszt w PL? ta która mam ma slad po uderzeniu kamyka, niestety troszeczke sie powieksza. Nowa szyba u nas to 500euro bez wymiany,,

 

kolejna prosba, znów wypuszczam sie w trase, mam mały problem z oponą ,lekko schodzi mi powietrze , ostatnio zresetowałam komputer po napompowaniu i teraz juz nie pokazuje mi problemu a jednak powietrze powoli dalej schodzi, moge cos z tym zrobić?? [oczywiscie z ustawieniem komputera, bo wiem ze kłania mi sie wulkanizator]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w ASO Inchape Wrocław i skasowali za to 2600zł (wymienili przy tym czujnik zmierzchu czy tam deszczu bodajże). Moim zdaniem to nie było potrzebne, ale robiłem to z AC

i pewnie chcieli ściągnąć co się da od ubezpieczyciela. Koleś mówił, że tak mają w zaleceniach od producenta auta, że to powinni też wymienić przy wymianie przedniej szyby.. nie wnikałem generalnie.

Kamieniem dostałem na autostradzie i w zimie pękło jak stało w nocy pod chmurką. Przynajmniej fotki zachowałem, że to nie przez wypadek.

 

Generalnie z tego co się dowiadywałem to koszt szyby do E87 w "normalnym" zakładzie np. Jan Szyby to koszt ok 500-600zł.

 

Co do komputera to chyba się tam inicjuje ciśnienie w oponach jeśli masz czujnik, jak to zrobić w instrukcji znajdziesz z tego co wiem to po prostu zainicjować na postoju jak jest dobrze napompowane wszystko.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze masz oryginalne opony " run on flat "

Resetowanie czujnika nic nie da po utracie ciśnienia nadal czujnik będzie się aktywował

 

Opona taka może wydawać się twarda co nie będzie urzeczywistniać rzeczywistej utraty ciśnienia jeżeli auto ściąga to już się robi poważnie

Radze ci udać się jak najprędzej do serwisu opon ale przed naprawą zapytać się ich czy naprawiają opony run on flat

 

Pamiętaj ze na takiej uszkodzonej oponie możesz przejechać ok 250 km z maksymalna prędkością 80 km/h

Oczywiście producent zaleca wymianę takiej opony na nową i w ogóle nie powinno się jej naprawiać

Ja bym radził sprawdzić czy uszkodzenie było poważne czy nie i sprawdzić rok produkcji opon

I jeżeli zbliża się 5 rok od daty produkcji i np był to tylko mały wkręt dojechać je do końca sezonu i wymienić 2 opony na tej samej osi

A później wykorzystać tą nową parę i wstawić je na tylną oś gdzie jest napęd i opony szybciej się zużywają

Oponę można sprawdzić po tak zwanym nr. DOT są to 3 numery na boku opony

NP. 123 znaczy 12 tydzień 2003 roku , 321 32 tydzień 2001 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sweeper tzn mam rozumiec ze 2600 to koszt wymiany szyby na orginalną razem z ta głowica od klimy? :lol: Ja równiez mam AC, mogłabym to zrobić w PL przy najblizszym pobycie, o ile mozna na podstawie "uszczerbku" w szybie.

 

 

Aczewybielacze dziękuje Ci bardzo , bardzo,, ja mam pod tym oznaczeniem 5110 wiec 51tydz 2010r ,ja je miałam zakładane zaraz po kupnie i tak masz racje mam własnie run on flat. Nie ściaga mi auta na szczęscie , poprostu po 3-4 dniach od podpompowania znów spada cisnienie o jakieś 3-4 atmosfery.

Zakładano mi nowe opony ale ja od konca marca przejechałam jakies 5tys km, znowu wymieniac teraz na nowe, masakra za te 4 zapłaciłam 2tys wiec jedna to koszt 500zł w PL [ tutaj nawet nie mam pojecia ] a musze wymienic 2.

Nie wiedziałam ze nie wolno ich naprawiać, podjade to sprawdzić , obym mogła jeszcze troche na nich pojezdzic.

W Subaru miałam opony całoroczne, czy w przypadku tych opon tez jest to możliwe czy musze miec 2 komplety?

 

Chciałam jeszcze zapytac o jedna rzecz , nie wiem co to jest , a raczej od czego , w bagazniku pod ta klapa mam taki niebieski kabel wychodzacy z dwuch stron i łaczacy sie posrodku w takim czarnym złączu , to ma jak gdyby wejscie na coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli chodzi o oponę to też miałem ostatnio podobną sytuację, mojej żonie wyskoczyła ikona przebitej opony, zrobiła reset, po czym ja pojechałem na stację i sprawdziłem ciśnienie i okazało się że jest 0.5 bara dopompowałem do 2.2 i znowu jeździłem kilka dni po czym sprawdziłem znowu i pokazało że jest 1.5 bara ale czujnik nie wyskoczył ani razu. Samochód był teraz w serwisie BMW na kilku wymianach, powiedziałem im o tej sytuacji, sprawdzili i okazało się że jest gwóźdź :duh: opona została naprawiona i nie trzeba było jej wymieniać. Więc wydaje mi się że nie zawsze nadaję się do wymiany, wszystko zależy ile się jeździ na tej oponie i jakie jest uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie ma się co martwic na zapas

producenci zalecają wiele rzeczy a ich nie robimy

Z run on flat przyjęto taktykę ze jesteś bogatym Niemcem i po przebiciu opony masz dojechać do serwisu i wymienić oponę na nową

Po prostu musisz znaleźć porządny warsztat w którym naprawiają spokojnie taki typ opon

A czasami z racji uszkodzenia lub ilości przejechanych kilometrów na przebitej oponie warto odpuścić naprawę i kupić nową

 

Co do opon cało rocznych " run on flat " na pewno robi je goodyear i nie będzie problemu z zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ha :D miałes racje aczewybielacze na szczescie było tylko cos koło wentyla skrzywione , [na szczescie nie gwóżdż Fred :mrgreen: ], tak ,tak na szczescie bo to spory koszt, 2 miesiace raptem na nich jezdziłam. Ja jeżdzę duzo a teraz czeka mnie podróz do PL. Marzę o tym by gdzies to auto porzadnie mi posprawdzali [ale cenowo w miare ekonomicznie] a z tego co wynajduje w szczególikach to :mad2: . [ tak to jest z blondynkami :( ] oby to było tylko "przewrażliwienie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.