Skocz do zawartości

E87 120d -betula


Betula

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :) .

Przedstawie tutaj swoje autko, kupiłam je dokładnie 2tyg. temu. Własciwie tak na wariackich papierach, ze wzgledów ekonomicznych musiałam sie pozbyc swojego paliwożernego autka, [pomimo wszystko było fantastyczne] a jak juz musiałam je wymienic to szukałam czegos z podobnej półki, to moje pierwsze spotkanie z BMW i pierwsze z samochodem w dieslu,na powitanie zabrałam go w daleka droge, pokonalismy 1995km na dwuch bakach więc to chyba super :lol:

Przyznam sie jednak że jestem troche wystraszona nie wiem nic na jego temat, troche juz poczytałam i co z tego jak i tak głupieje, za nic nie potrafie wyłaczyc tej upiornej kontrolki ćisnienia powietrza :mad2: , jak dla mnie jest tez dosc głosny, ale to mój pierwszy dieselek :oops: moze tak ma byc :roll: . Bardzo licze na waszą pomoc i rady, a moze tak na poczatek powiedzcie czy jest ok?, sprzedajacy podał ze jest to bardzo bogata wersja, ja tego tak nie widze , zwłaszcza teraz patrzac na wasze autka

 

opis autka skopiowałam to wszystko było podane przez sprzedajacego

 

Przebieg (km): 74000

Moc silnika (KM): 163

Skrzynia biegów: Automatyczna

Rodzaj paliwa: Diesel

Typ: Hatchback

Liczba drzwi: 4/5

Kolor: Szary

 

 

Wyposażenie

ABS, Autoalarm, Wspomaganie kierownicy, Centralny zamek, Klimatyzacja, Poduszka powietrzna, Elektryczne szyby, Skórzana tapicerka, Radio+CD, Parktronic, Tempomat, Reflektory ksenonowe, Lakier metallic, Alufelgi, Elektryczne lusterka, Immobilizer, Komputer pokładowy, Kontrola trakcji

 

WITAM MAM DO SPRZEDANIA:

BMW SERI 120D (163PS) W BARDZO BOGATEJ WERSJI:

-SKÓRA(BEŻOWA JASNA)

-KLIMATRONIK

-AUTOMATYCZNA SKRZYNIA BIEGÓW (TIPTRONIK)

-BI-KSENONY

-ALUFELGI BMW

-PARTRONIK

-HALOGENY

-TEMPOMAT

-WEJŚCIE AUX IN

-SKÓRZANA WIELOFUNKCYJNA KIEROWNICA

- SYSTEM ALARMOWY

-PRZYCIEMNIANE SZYBY

-RADIO BMW BUSINESS CD

-MOCOWANIE FOTELIKA DZIECIĘCEGO ISOFIX Z TYŁU

-PAKIET DODATKOWEGO OŚWIETLENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wyposażenie bardzo przyjemne, gratuluję zakupu, xenon, skórka beżowa, a kolor? może jeszcze czarny metalik? :wink:

Odnośnie Twoich problemów z wykasowaniem kontrolki opon to tutaj znajdziesz odpowiedź:

viewtopic.php?f=33&t=80679

 

Jako, że dopiero zaczynasz przygodę ze 120d myślę, że najlepiej zacząć od instrukcji :), mamy na forum do ściągnięcia, po Polsku.

 

Hmm, czegoś mi brakuję w Twoim opisie, a już wiem ... fotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z opisu zapowiada się obiecująco :) Kolor to prawdopodobnie kosmiczno szary, bardzo fajnie wygląda jedynka w tym kolorze.

Ciekawy przebieg na tych dwóch bakach :mrgreen:

Jeżeli chodzi silnik to moim zdaniem nie jest taki głośny, musiałabyś posłuchać Audi A3 Diesel :mrgreen:

A jeżeli chodzi o kontrolkę czujnika opon, to możliwe że coś jest nie tak z oponą, skoro nie możesz jej wyłączyć, warto to sprawdzić.

 

Czekamy niecierpliwie na fotki :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie :D ,, nie ,nie czarny jest szary, chociaz ja bym bardziej okresliła na grafitowy, z ta kontrolka próbowałam tak jak w tamtym temacie i nic :mad2: , opony tez sprawdziłam , w jednej było mniej wyrównałam ale kontrolka nie gasnie mało tego jest czerwona i strasznie mnie drazni, a i dzieki własnie sciagnełam tą instrukcje, powoli dojde co i jak, tak mysle :)

Sama jestem w szoku, na dwuch bakach tyle km - nie spodziewałam sie az takiego rezultatu :D , na trasie sprawdził sie rewelacyjnie. Chociaz tu na miejscu w miescie tez nie jest zle :D

 

Fotki będą ale z poslizgiem, aparat został w PL, poprostu z wrażenia zapomniałam, przed świetami mi odeślą,,tez mi zalezy na fotkach bo chciałam kilka pstryknąć i przy okazji zapytać o pare rzeczy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośny to fakt wydaje się potem się przyzwyczaisz dla mnie to aż mile słyszeć ten mruk

 

 

Gratuluje zakupu na pewno nie będzie czego żałować

 

zadowolenia i szerokie drogi

 

czekam na fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam :) .

Nie wiedziałam że zdjecia sa takie istotne,,, napewno wstawie ,

- ale jak dla mnie jest sens, poprostu bardzo licze na wasza pomoc,przyznaje bez bicia ze jestem totalnym laikiem :oops: , mało tego wywiozłam auto do kraju w którym dieslami sie nie porusza, prywatne auta moga być tylko w benzynie ciezko znależc warsztat który zna sie na dieslu, serwisy bedę robiła w PL , za kazdym pobytem ale w miedzyczasie też trzeba zrobić małe co nie co :) a jesli radzic się szukac pomocy , małego wsparcia , to u samego żródła .Jestem szczesliwa ze tutaj trafiłam,bo dla mnie to wszystko to czarna magia ale przy was nie da sie zginąć :lol:

Mieszkam w słonecznych Atenach :8) .

A kontrolka dalej "kłuje " w oczy :twisted: chyba jutro po pracy podjade gdzies do salonu BMW,

 

 

To sa zdjecia mojego autka,[ skopiowałam je z archiwum ] były wykonane przez osobe od której kupiłam samochód ale to jednak moje autko :D wiec pierwsze zdjecia zaliczone,, wybrnełam, :lol:

 

 

 

http://images49.fotosik.pl/784/61688df6513bb69emed.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/738/990ee524d26d7402med.jpg

 

http://images50.fotosik.pl/785/91775f40c45ea0ecmed.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/779/98561381d2d87236med.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/786/bf4e035e32f5a69fmed.jpg

Edytowane przez Betula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomożemy, pomozemy...

sprawdź wszystkie koła, czy mają odpowiednie ciśnienie. na każdej osi musi być takie same, gdyż obrotykół mogą się rożnić przy różnym ciśnieniu i przy dłuższej jeździe komputer odczytuje info z czujnika ABS i wysyła informacje do komputera, że coś jest nie tak :o

Po weryfikacji kół konieczny reset

 

PS

na forum już chyba przerabialiśmy wszystko co możliwe... jest tu masa informacji, ktore na pewno Ci pomogą :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz można coś napisać. :P

Ładne autko, duży plus za wnętrze z jasną skórą i wyposażenie. Kolor bardzo fajny, sam gdybym teraz zamawiał zastanowił bym się nad ciemnym odcieniem lakieru. A co do kontrolki to postępuj jak Hipo napisał - spróbuj sprawdzić ciśnienie we wszystkich kołach, pamiętaj że by na osi było takie samo i zrób reset czujników - znajdziesz w instrukcji lub na forum jak to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha :D dzieki , dzięki ,- udało sie zrobiłam jak pisał Hipo :) posiedziałam ,pokreciłam az sie udało -przy czym zaoszczedziłam pare euro które napewno musiałabym wydac jadac do salonu, jestem wam winna piwo [bezalkocholowe] gdyby ktos zawitał do słonecznej Ellady to zapraszam na zimniutkie :mrgreen: .

Zdjecia nie otwieraja sie na wieksze , zmaściłam coś ? już poprawiam :) a wstawie lepsze jak dojdzie aparat, bo miałabym do was wielka prosbe zebyscie zerkneli na rurę, ja nie wiem czy ona tak ma być [musze jej pstryknąc zdjecie i wstawić] moze mogłabym ja wymienić ?, jest nisko ,ja do garazu musze wjezdzac tyłem , przy czym mam małą nierówność przy wjezdzie i zachaczam nią ,wiec autko z musu stoi na ulicy, sa dwa wyjscia wyrównać wjazd albo wymienić rure wolałabym to drugie jesli sie da, chodzi mi [nie smiejcie się :oops: ] o te "puszke" posrodku rury.

Dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz gdzieś wydech odluzowany i wisi, widać na zdjęciu, może tylko wyskoczył z tych gumowych elementów trzymających. Ja tak w poprzedni aucie przy cofaniu zrobiłem, że dojechałem rura do wysokiego krawężnika przy cofaniu, i wypiął się z zaczepów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki matti :) dam rade sama sprawdzić gdzieś przy krawęzniku czy musze jechać na kanał ? i czy ewentualnie poradze sobie ? Moze to tez jest powód jego głośnosci ? bo to raczej nie jest ten "mruk" o którzym pisał aczewybielacz a który jest miły dla ucha - według mnie jest zbyt głosny i jakos tak dziwnie intuicyjnie os poczatku wydawało mi sie ze to od rury, Jak Ty to dostrzegłes na zdjeciach? Jutro sie tym zajme po pracy. Dziekuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. złap w jakiejś rękawicy tą rurę koło zderzaka i poruszaj we wszystkie strony świata - zobacz, czy jest sztywny i czy się rusza (powienien się ruszać w bardzo małym polu ok 1-2cm boki, dół - do góry pojdzie więcej bo ma tam wieszak) nie bój się, nie spadnie Ci :)

 

2. w domowych warunkach do sprawdzenia, czy w wydechu jest nieszczelność będziesz potrzebowała:

a) jakąś większą szmatkę;

b) rękawiczki (paznokcie mogą się pobrudzić)

 

odpalasz auto, zakładasz rękawiczki, bierzesz szmatę i starasz się "zatkać" rurę, z której wylatują spaliny, jak usłyszysz ssssyyyczenie spod auta to już wiesz, że spaliny mają inne wyjście niż powinny. oczywiście, jak słyszysz, że gdzieś ucieka powietrze to będzie trzeba podjechać na warsztat, aby zbadali pacjenta :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Hipo :D , - własnie wszystko sprawdziłam zgodnie z Twoja instrukcją, [ paznokietek nie pobrudziłam :P , załozyłam rekawiczki jak radziłes :lol: ] no i wszystko wyglada na to ze jest OK :D , nic sie nie rusza, nie wydobywa -kurcze moze ja troche panikuje :?: , naprawde wydaje mi sie ze jest głośno, przy zamknietych oknach słysze prace silnika, może to tez to ze przesiadłam sie z całkiem innego auta, a z BMW nigdy nie miałam do czynienia i na dodatek to diesel [ponoć zawsze głosniejszy].

 

Dzieki pepe :D ha z autkiem to jeszcze nie wiem , poznajemy się, ja z tych strachliwych jesli chodzi o nowosci :lol: ale z forum to masz racje,, az mniej się boję gdyby coś :D [ tfu tfu ] - tak fajnie i zyczliwie tutaj :D ,,,, no i "łażę" tutaj ,czytam ,ogladam, podziwiam chociaz boje sie gdziekolwiek wpisać bom taka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatek to diesel [ponoć zawsze głosniejszy].

 

Z tym się nie zgodzę :P Bardziej klekoczący na jałowych tak, głośniejszy od silników o zapłonie iskrowym w trakcie wspinania się po obrotach na pewno nie. :P

Jak będziesz mogła to najlepiej zrób zdjęcia, na pewno ktoś Ci podpowie czy zamocowanie jest ok i wydech jest umiejscowiony jak powinien. Filmy trochę zniekształcają ale możesz też nagrać jak brzmi na jałowych obrotach będzie jakiś punkt zaczepienia do dyskusji czy układ wydechowy nie wydaje z siebie dziwnych dźwięków. :cool2:

 

A może to nie silnik tylko jakaś niedokręcona osłona pod pokrywą silnika sprawia że hałas jest zwiększony, albo któraś z osłon termicznych wydechu? Diesel ma charakterystyczny klekot, ale nie powinien być zbyt głośny. No chyba że wcześniej jeździłaś S klasą lub A8 to faktycznie może Ci się wydawać że coś jest nie tak. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba nie dobijaj mnie :duh: " jałowy' " zapłon iskrowy" ja dopiero "raczkuje' :duh: a wczesniej jezdziłam Subaru Tribeca w podstawowej wersji ale to zupełnie inne auto , duże wygodne naprawde bardzo ciche -ale smok paliwowy, - tutaj jest wszystko inaczej, uczę się go , ale juz je bardziej kocham zwłaszcza jak wciskam sie w waskie uliczki albo stoje w korkach a kreseczka paliwowa ani drgnie :) a smok w miescie palił 17l srednio . W sobote dojdzie aparat, zrobie te zdjecia tak jak radzisz i nagram odgłos pracy silnika, no nie wiem :oops: już głupia jestem :cry: , sama nie wiem ,,, w GR nie znajde 120-ki w dieslu zeby porównać. Jak jest :?: - , po zapaleniu silnika jest ten fajny odgłos ale gdy ruszam zamienia on sie w taki dośc głosny klekocik, w kazdym razie radio cichutnko nie może grać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba za bardzo przewrażliwiona jsteś :mrgreen: ale dla świętego spokoju pisz, wstawiaj zdjęcia, filmy i będziemy na odległość pomagać :cool2:

PS

dlaczego betula? to od imienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, znajomy miał Tribece - i pod względem ciszy w środku to R4 w 120d wypada bladziutko w porównaniu do Boxera od Subaru :) Ale że smok z niego to potwierdzam, 17l to minimum :mrgreen:

 

Gratulacje autka :cool2:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba nie dobijaj mnie :duh: " jałowy' " zapłon iskrowy" ja dopiero "raczkuje' :duh: a wczesniej jezdziłam Subaru Tribeca w podstawowej wersji ale to zupełnie inne auto , duże wygodne naprawde bardzo ciche -ale smok paliwowy, - tutaj jest wszystko inaczej, uczę się go , ale juz je bardziej kocham zwłaszcza jak wciskam sie w waskie uliczki albo stoje w korkach a kreseczka paliwowa ani drgnie :) a smok w miescie palił 17l srednio . W sobote dojdzie aparat, zrobie te zdjecia tak jak radzisz i nagram odgłos pracy silnika, no nie wiem :oops: już głupia jestem :cry: , sama nie wiem ,,, w GR nie znajde 120-ki w dieslu zeby porównać. Jak jest :?: - , po zapaleniu silnika jest ten fajny odgłos ale gdy ruszam zamienia on sie w taki dośc głosny klekocik, w kazdym razie radio cichutnko nie może grać

 

Przepraszam, mam dziś gorszy dzień i straszny ze mnie srala-mądrala. :cool2:

Tak w skrócie:

- silnik tłokowy o zapłonie iskrowym to inaczej potocznie "benzyniak", silnik wysokoprężny to "diesel", chodziło mi o to że z założenia silniki benzynowe są głośniejsze ze względu na sposób spalania mieszanki, rolę wydechu, osiągane prędkości obrotowe etc, to tak żebyś wiedziała na przyszłość - nie chciałem się tu czepiać ale zwrócić Ci uwagę na ten detal. ;)

- jałowe obroty to tak potocznie obroty silnika kiedy po odpaleniu sobie pracuje a Ty nie dotykasz pedału przyśpieszacza, kiedy silnik będzie sobie tak pracował weź kamerę i nagraj dźwięk wydechu i z pod "maski". To jest ten przypadek gdzie diesel może dużo głośniej pracować od benzyniaka i nie powinno Cię to martwić.

A jeżdżąc Tribecą nie dziwię się że przyzwyczaiłaś się do ciszy. Tam jednak wszystko jest nastawione na jak najwyższy komfort, a bokser jest bardzo "wyciszony" co ma nawiązywać do charakteru pojazdu więc może faktycznie jedynka może wydawać Ci się w aspekcie akustycznym porównywalna z traktorem. ;)

Nie przejmuj się zbytnio, ciesz się autkiem i nagraj dla wewnętrznego spokoju film i umieść tu odnośnik. Jest tu wielu użytkowników bliźniaczych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam Cie za słowo Hipo :D , mam na pismie :lol: i tak mniej panikuje jak wiem ze jestescie i moge sie poradzić :) . Kiedys ktos wbił mnie na mine ze smartem bo zachciało mi sie auta miejskiego, nie bede nic mówic oprócz tego ze kazda jazda nim konczyła sie jakas usterka , srednio co miesiac jechał na lawecie do serwisu- to sie przerodziło w fobie -bałam sie do niego wsiadac - a był niby po znajomosci ,"-igła" :mad2: .

 

betula to od imienia, tak :) , grekom ciezko sie wymawia moje imie wiec jestem beti albo betula od lat i tak zostało'

 

Dzieki KoKos :) tak to dwa zupełnie inne typy, prawde mówiac ja sie zakochałam w 120 , chyba z wzajemnoscią bo tu kryzys naprawde mamy a ona dba o moja kieszen :D

 

Kuba

haha tak tego nie odebrałam tylko tak jakoś wiekszą niz zwykle blonrynką sie poczułam :wink: Za to teraz zrozumiałam :) Dziekuje. Nagram odgłosy dokładnie jak mówiłes, moze faktycznie musze troche wyluzować, ja ciesze sie z zakupu, strasznie podoba mi sie to autko , tylko najpierw chciałabym sie upewnic ze "nic mu nie dolega" i ze miałam farta kupujac go - wielu rzeczy chciałabym sie od was nauczyć a nie robic tylko wielkie oczy, czytam wasze posty , patrze na wasze autka i strach sie odezwać :oops:

 

Moze zróbcie jakis zlot w Atenach :mrgreen: :D , greckie wakacje :?: :D ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z benzyny do diesla czterocylindrowego można troche na dzwięk narzekać. Ale coś za coś, albo spalanie albo dzwięk :)

 

Nie wierzę, że w Atenach nie ma dużo 120d :) Nie jest to popularne auto w Grecji?

Ciekawi mnie czy paliwo jest droższe w Atenach niż w Krakowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.