Skocz do zawartości

Pompa wtryskowa TDS M51


Baffo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy poszukuję, pilnie wałka napędowego do pompy wtryskowej do TDS M51 (najlepiej nowy)

nr katalogowy Bosch 2 466 100 005.

Szukałem w serwisach Bosch dostępnych w internecie, ale niestety nigdzie nie ma :mad2:

W serwisie gdzie dałem autko do naprawy też nie mają tego wałeczka i jest klapa... Co robić ???

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na 100% pewien nie jestem ale tego typu pompa(TDS) chyba jest zastosowana w marce MAN-cieżarówki.Mógłbys tam zapytac,tak nawiasem może to byc koszt ładny-nie lepiej poszukać używki pewnej.POzdr

 

 

CYTAT y forum

Jestem nieszczęsną posiadaczką BMW E39 525TDS. Mam wielki problem. samochód mam od 2 miesięcy, najpierw poszła pompa wtryskowa potem silnik. Został kupiony inny. Wszystko było ok silnik chodził super, ale potem znowu zaczęły się schody z pompą. Po 3 regeneracji pompy (poprawkach) została wrzucona głowiczka od mana. Pompa nie została wyregulowana więc samochód wrócił do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na 100% pewien nie jestem ale tego typu pompa(TDS) chyba jest zastosowana w marce MAN-cieżarówki.Mógłbys tam zapytac,tak nawiasem może to byc koszt ładny-nie lepiej poszukać używki pewnej.POzdr

 

 

CYTAT y forum

Jestem nieszczęsną posiadaczką BMW E39 525TDS. Mam wielki problem. samochód mam od 2 miesięcy, najpierw poszła pompa wtryskowa potem silnik. Został kupiony inny. Wszystko było ok silnik chodził super, ale potem znowu zaczęły się schody z pompą. Po 3 regeneracji pompy (poprawkach) została wrzucona głowiczka od mana. Pompa nie została wyregulowana więc samochód wrócił do domu

 

Myślę, że aż tak źle nie będzie :think:

Autko to mam od 4 lat wszystko było OK, niedawno zauważyłem, że z pod pompy kapie paliwo myślałem, że przepuszcza uszczelka pod nastawnikiem i nie będzie żadnego problemu z jej wymianą. Zawiozłem BMW do serwisu Bosch, ale niestety na miejscu okazało się, że przepuszcza simering wałka , a dodatkowo "ucierpiała"powierzchnia samego wałka. Przy tej okazji olej z silnika dostaje się do paliwa w pompie.

Szukam oryginalnego wałka ponieważ nie jestem entuzjastom zamienników bo można narobić więcej szkody niż pożytku.

Oryginalny nowy wałek kosztuje 480 zł, ale w serwisach Bosch w Polsce nie jest obecnie dostępny.

Jutro spróbuje zadzwonić do Germanii może tam będzie można kupić :handshake:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj może w MANIE tak jak kolezanka miała zrobione.Nóż widelec będą mieli wałeczek.To tylko podpowiedz,warto zawsze podpytać.MAN ma tego typu pompy,szperałem w necie.Do jakiegoś silnika były montowane.POzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tego typu pompy ma mnóstwo samochodów Volkswagen też,konstrukcja Boscha była udana i miała prawie monopol.Ale ten typ pompy do M51 ma tylko BMW,nie wiem jak z bebechami w pompach ale nawet w M 51 były chyba 3 rodzaje(napewno te co były w E 34 różniły się parametrami,niedużo ale....).

Koleżanka trochę pobłądziła i napisała....(ciekaw jestem czy rozumie sama to co napisała),ktoś coś powiedział,założył głowiczkę od mana(czyta się EM A EN nie man),zawiesił w błocie na podwórku i mógł się wypiąc czujnik lub spalic,samochodu nie wyregulował tzn pompy bo było już za późno i miałam przyjechac po weekendzie bo robił to w PIATEK,ciśnienie oleju jest-jak można sprawdzic ciśnienie oleju w silniku skoro silnik stoi,coś zaczęło w nim stukac....samochód osłabł a potem sam zgasł-wogóle kto jeździ w przypadku kiedy zaświeca się kontrolka od oleju!!!-No przepraszam bardzo, bez obrazy, ale to jakiś bełkot.Sama napisała "jestem nieszczęsną",a nie nieszczęśliwą,nie jest to miejsce do komentowania innych,ale kolega z uporem manniaka piszę to co zrobiła koleżanka(ja przytoczyłem więcej).

POTEM WŁAŚNIE SĄ TAKIE OPINIE NA TEMAT TDS-ÓW,JAK SĄ TACY MECHANICY I TACY WŁAŚCICIELE.Ważne że moja chodzi jak przecinak(200 no problem :cool2: )

Nie wiem co to za warsztat ci kolego naprawia ,ale jak sypła się pompa w poprzednim aucie,która była bardzo nietypowa bo auta z tymi pompami wychodziły tylko jeden rok,to poczekałem tydzień warsztat ściągnął części z niemiec i złożył(chodziło jak ta lala) i nie musiałem nic latac i szukac(po naprawie nawet auto było odprowadzone pod dom).

Serwis Boscha nie sprowadzi ci tego?Napewno dadzą radę skoro chcesz oryginał.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy miałem racje z pompa do TDS-a.Pompa typu P68 występuje w:Isuzu,Man,Opel,BMW.itd BMW i Opel mają takie same łącznie z czujnikami temp. paliwa i róznią sie od tych w Man i Isuzu jedna pierdołą-na czwartym garku jest specyficzny wtrysk który wegług boscha nazywa się motronic i w tych drugich jest ten wtrysk mierzacy pominiety.Dokładnie nie wiem jakie rozwiązanie zastosowali ale wiem natomiast ze nie trzeba bulic tysiaka za wtrysk.Takze nati006 nie walnęła gafy z tym.Jest wieli modeli pomp wtryskowych bosch P2x,P6x,P7x.... które właśnie czy regulatorem czy wałkami sprezynkami nie różnią sie akurat.Dlatego napisałem koledze ze jak ma problem z wałeczkiem niech podpyta gdzie indziej-nóż widelec maja.Nie zaznaczył czy mu zależy na czasie?Jak by dalej szukał tej pierdoły to ja ją znalazłem w Tucholi-zenusie w tej firmie tym się tylko trudnią,samym układem zasilania.A ty odrazu skwitowałeś mnie,bo nie zrozumiałes.On szuka własnie elementu bebechowego,który ma wiele marek samochodzików.Nie istotne,nie ma co się młócić.

PS ja do TDSa nie czuje jakiś uprzedzeń ani ich nie mam.Szwagier gonił nim kiedyś kupe kilosów i nie jeczał że coś sie wali.

POzdr i bez urazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.