Skocz do zawartości

Jakie ciśnienie-opony w rozmiarze 245/40/18?


dobione

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jezdzisz przewaznie we dwoje przód 2.4-2.5, tył 2.5-2.6.Jeżeli bardziej obciązony górne wartosci obowiązkowo.Ja mam osobiscie 17tki,ale kolega mechanior w M-ce ma 18tki i takie wartości.Na to wpływa wiele czynników,gdzie jezdzisz,ile osób,jakie dystanse.Na szybkie i długie trasy lepiej więcej dmuchnąć.Na dziurach troszke niższe bo lepiej amortyzuje ale z drugiej strony jak bekniesz w dziure prędzej masz bułke.Dopasuj sam ale nie niższe niz 2.5.

POzdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mam identyczne z tyłu.Biję 2,2-2,3 maksymalnie bo więcej robi się bardzo twardo i auto podskakuje wtedy jak piłeczka od pingla.Dodam jeszcze,że mam opony typu Runflat co je dodatkowo utwardza.Ogólnie po przełożeniu kół z zimówek 225/55R16 nie mogę się nauczyc spowrotem jeździc jeszcze przy tych dziurach-tragedia,mam na lato również 16" i chyba je założe bo dobrze nie jest.Podziwiam za decyzję zamontowania 245 z przodu :nienie: ,utrzymasz ten samochód wogóle na drodze?
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Auto prowadzi się na tych gumach rewelacyjnie. Mam porównanie bo zimówki mam w rozmiarze 225/55/16, a przez 2 ostatnie letnie sezony jeździłem na 235/45/17. Tak jak pisałem wcześnie przy okazji innego postu mieszkam i jeżdżę głównie na Śląsku, a tutaj infrastruktura drogowa jest na przyzwoitym poziomie (dużo dobrych, równych i szybkich dróg). Dlatego też jak na razie wybór wielkości felgi i profilu opony okazał się strzałem w 10.

Dodam jeszcze że wybrałem opony Vredestein Ultracento XL w indeksie ZR i tutaj jak na razie również była to bardzo dobra decyzja.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.