Skocz do zawartości

318tds słaby hamulec ręczny


benybruno

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Tydzien temu nabylem sliczna 318tds touring :8), jedna z wad jest bardzo slaby!!! reczny, (tylnia os tez tarcze). Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc, mam na mysli opis jak podciagnac ten ze hamulec :roll: . Napewno nie pogardze jakims rysunkiem, bo tak w slowach to nie jestem pewny czy to bedzie w 100% jasne.

 

Z gory dzieki.

Pozdrawiam.

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robi się to tak samo jak w 318 IS coupe to zrobiłem dla ciebie króciutki poradnik jak to zrobić

 

Ciągniesz za tył mieszka ściągając go:

 

http://img19.imageshack.us/img19/7722/20110404328.jpg

 

 

po ściągnięciu powinien ukazać ci się taki widok:

http://img822.imageshack.us/img822/6654/20110404329.jpg

 

Dociągasz dwie śrubki zaznaczone strzałkami według uznania (tylko nie przegnij :D )

I to właściwie wszystko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepiej jak odepniesz z zaczepów tunel, uzyskasz dzięki temu lepszy dostęp do srubki ze strony kierowcy(bez teo trudno bedzie Ci manewrować kluczem, i dokrecanie zajmie troche czasu ) bo od pasażera jakoś idzie ;)

 

I tak jak powiedział kolega wyżej, tylko nie przesadz :nienie:

 

Tak nawiasem 318 mają z tyłu tarczo-bębny nie tarcze :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie było czasu robić mu gruntownego czyszczenia :oops: w przyszłym tygodniu trzeba wykonać ten zabieg, ale na funkcjonalność hamulca ręcznego to chyba nie wpływa prawda? :lol:

Jeśli chcesz podciągnąć ręczny to te rysunki to tylko połowa a może 1\3 zabiegu . Na początek trzeba poluzować te nakrętki od linek tak aby linki były luźne , potem trzeba przeprowadzić regulację szczęk w kołach i dopiero podciągać linki . I jeszcze jedno popraw tytuł tematu na poprawny , bo że E36 to każdy wie bo znajdujemy się w dziale E36

Edytowane przez seba e36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce raz dzieki koledzy! poszlo gladko i sprawnie... :D moze dodam cos od siebie w tym temacie, jak by nie bylo juz mam te operacje za soba nie? tunel w touring jest przymocowany 6 wkretami, trzy z nich znajduja sie pod tylnia popielniczka, dwa pod przednia, ostatni umieszczony jest pod panelem lewarka zmiany biegow, na samym wierzcholku tunelu. Nawiazuje do zaczepow o ktorych wspomnial kriss, w touring sa tylko wkrety. mysle ze warto jeszcze wspomniec o podlokietniku, ktory musi byc zdemontowany jesli chcemy wyjac tunel. w celu zdiecia podlokietnika wystarczy wypiac dwa plastykowe sworznie, (przy uzyciu srubokreta metoda podwazania). Strona lewa podlokietnika na zdieciu. mam nadzieje ze sie komus przyda...

 

http://img832.imageshack.us/i/dsc02430d.jpg/

http://img189.imageshack.us/i/dsc02431yg.jpg/

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba pojecia nie mam co chcesz zaprezetowac swoim postem... :mad2: ale to twoj klopot.

 

Koledzy Moloch i Kriss pomogli mi w zupelnosci, takich ludzi wlasnie na forum potrzeba rzyczliwych i pomocnych a nie zarozumialych!!! :duh:

Słuchaj no kolego :nienie: nikt tu nie jest zarozumiały tylko przedstawilem ci prawidłowy sposób regulacji ręcznego i napomniałem o zmianie tytułu na poprawny :mlotek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie było czasu robić mu gruntownego czyszczenia :oops: w przyszłym tygodniu trzeba wykonać ten zabieg, ale na funkcjonalność hamulca ręcznego to chyba nie wpływa prawda? :lol:

Jeśli chcesz podciągnąć ręczny to te rysunki to tylko połowa a może 1\3 zabiegu . Na początek trzeba poluzować te nakrętki od linek tak aby linki były luźne , potem trzeba przeprowadzić regulację szczęk w kołach i dopiero podciągać linki . I jeszcze jedno popraw tytuł tematu na poprawny , bo że E36 to każdy wie bo znajdujemy się w dziale E36

 

:cool2: Zgadzam się z kolegą.Zresztą jak szukasz to znajdziesz (powtarzałem się już "X" razy).Jak kupiłem auto,momentalnie w ten sm Dzień sciągłem sobie z neta SAM NAPRAWIAM i własnie tydzien temu regulowałem ręczny jest z tym toche zabawy szczegolnie jesli ta "zębatka" w tym bebnie jest zapieczona.A przy okazji wyczyściłem wszystko co było w środku :) .....Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.