Skocz do zawartości

Koszt sprowadzenia e36 320ci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Noszę się z zamiarem kupna e36 320ci z 97, znalazłem fajny model za 3200Euro, chcę po nią jechać bo kuzyn był zobaczyć i mówi że w bdb stanie, nie bita, dobrze wyposażona. Pytanie moje jakie koszta poniosę sprowadzając samochód i rejestrując go w polsce Niemcy->Polska oraz jakie był by opłaty kupując auto w polsce i tu go rejestrując Polska->Polska.

 

Z góry dziękuję za odpowiedz, dodam iż oba modele które znalazłem to e36 320ci koniec 97r.

Ceny

Niemcy - 3200euro

Polska - 13,200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

3200E = 12800 zł

+ 397 zł akcyza + 17 zł wniosek

+ 1000-1500 zł przywiezienie z Niemiec

+ 500 zł - ekologia

+ 100 zł - przegląd

+ 100-150 zł - tłumaczenia

+ 160 zł VAT-25

+ 256 zł rejestracja

 

Auto z Polski to tylko przerejestrowanie i tyle, jeżeli oczywiście jest już w PL zarejestrowane.

 

Bierz tę z Niemiec bo w PL dobrego, starego auta raczej nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt jak na razie się rozglądam i chyba kupię samochód tam a wujek mi go przywiezie do polski a do domu wróci samolotem bo wyjdzie taniej niż lawetą ;)

 

Macie może na oku jakieś auto za granicy za około 3k Euro ?

e36 320ci (tylko coupe) najlepiej czarne :D

szyberdach, klimatronic, full OBC (18 przycisków)

wnętrze mały problem bo mam na oku komplet wnętrza vadery+tylna kanapa+boczki+czarna podsufitka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No to musiała byś faktycznie w "super" stanie jak na 500 tys km przebiegu jaki pewnie miała. ;)

 

mozesz sobie zachowac ten glupi komentarz dla siebie

nie dla kazdego Niemca 14 letnie bmw jest warte 3-3,5k E

poza tym ja kupilem ja z innego zrodla niz mobile/autoscout, gdzie ceny sa czesto kosmiczne

niestety sprzedalem ja, bo narazie nie mam kasy na drugie auto, a auto poszlo niestety w kiepskie rece, szkoda, bo z auta igly zrobi sie trup po roku pewnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak tak.. w Niemczech promocje teraz są i dają auta za 1/3 ceny. Pewnie na święta. :) No i nie zapominajmy o tajemnych miejscach gdzie specjalnie dla Polaków Niemcy działają charytatywnie i zamiast dać na mobile.de to po cichu sprzedają za pół albo 1/3 ceny. :) Gadka jak na giełdzie samochodowej. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak.. w Niemczech promocje teraz są i dają auta za 1/3 ceny. Pewnie na święta. :) No i nie zapominajmy o tajemnych miejscach gdzie specjalnie dla Polaków Niemcy działają charytatywnie i zamiast dać na mobile.de to po cichu sprzedają za pół albo 1/3 ceny. :) Gadka jak na giełdzie samochodowej. :)

 

jest jeszcze cos takiego jak aukcja

na mobile/autoscout24 rzeczywiscie jak zaczniemy szukac coupe 97r. to ceny beda oscylowac wokol 2-4k E w zaleznosci od stanu i wypasu

ale, zeby sie dalej nie klocic to moge powiedziec, ze zeby trafic dobre auto w niskiej cenie to sie zdarza raz na pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego. Ściągam samochody od lat i wiem że jest coś takiego jak sprzedaż na aukcjach itd. Tylko, że na aukcjach ceny są wyższe niż można wyhaczyć reagując szybko na mobile.de. Takie stare "złomy" najlepszych marek są poszukiwane najbardziej i na aukcjach osiągają chore ceny. No ale rozumiem, że Ty masz specjalne ceny, układy i łapiesz same okazje za pół wartości a w tym czasie reszta chętnych przysypia na aukcji bo im się nudziło. ;) Pamiętaj, auto jest tyle warte ile ludzie chcą za nie zapłacić. Skoro nikt nie wylicytował więcej niż 1500E to znaczy, że auto więcej warte nie było, a powodów mogą być setki: stan techniczny, przebieg, stan wizualny, poprzednie naprawy itd itd itd itd. Na mobile.de od Turczynów też złapiesz takie auta za 1500E, których nie dało się już inaczej sprzedać ze względu na jakieś tam wady, to żaden problem. Obecnie w dobie internetu nie ma już "okazji" bo do każdej oferty mają dostęp miliony ludzi i nie ważne, czy jest to portal ogłoszeniowy czy licytacja dla firm z branży. Takie przyszły czasy i już. Polska wprawdzie to fabryka "okazji" no ale jakie to auta to zorientowani ludzie wiedzą. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jakos wczesniej tez trafilem troche aut na aukcji w dobrej cenie i jakos nikt wiecej nie dal, auta o niebo lepsze jak te w PL

idac Twoim tokiem myslenia, to bym w zyciu auta nie kupil zadnego w Niemczech

to wszystko zależy od tego jak się interpretuje "dobry stan techniczny".Jeden uważa że jak wszystko trzyma się kupy i będzie co drugi dzień wlewał 0,5l oleju do silnika to auto jest świetne.U innego będzie zdyskwalifikowane za "rysę na zderzaku".

Po drugie nie ma takich różnic żeby za tą samą kwotę u nas kupić padlinę a w DE dobre auto.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.