Skocz do zawartości

Obroty silnika,nawiew itd.


mmaciejkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zacząłem przygodę z BMW i proszę o pomoc. BMW to oczywiście e32 rok 1990 silnik R6. Panowie jak ustawia się temperaturę w kabinie tzn. jak ustawić pokrętło jedno czy drugie żeby np. było 20stopni. Jest to klimatyzacja dwustrefowa, czy te 20stopni ma być na środku czy z prawej lub lewej strony.

Drugie pytanko o silnik. Autko stało rok czasu, co jakiś czas odpalane. Na chwilę obecną zaczęły falować obroty na zimnym silniku. Regulacja zaworów nie pomogła. Dodatkowo po wrzuceniu na P, bo jest to automat, obroty wskakują na 1100-1200 i po chwili schodzą. Mechanik oprócz zaworów czymś regulował obroty, ale chyba mu nie wyszło. Na forum przeczytałem, że za schodzenie z obrotów odpowiada czujnik położenia przepustnicy i przy hamowaniu silnikiem ekonomizer musi pokazywać zero. U mnie ekonomizer pokazuje jakieś 6litrów, jeśli jedna kreska to 2litry. Gdzie jest ten czujnik położenia przepustnicy i czym najlepiej przeczyścić silniczek krokowy, gdyż jeszcze tego nie robiłem, a on niby też powoduje falowanie.

Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje klimatyzacja jest do chlodzenia.2 strefowa dla kierowcy i pasazera-wiadomo,wskaznik czy tam ta skala jest +- zblizona do danej czy podanej temp.jak chcesz te 20stopni to ustaw sobie oby 2 pokretla na 20.Obr. silnika zalezne sa od silniczka krokowego.Jezeli masz przepustnice z EML czyli elektr. role odgrywa rowniez ona.To ze ma takie obr a nie inne to przyczyn moze byc kilka,glownie brud syf i nie tylko. Mysle ze w tym wypadku regulacja zaworow byla zbedna chyba ze klepaly.Co do economizera silnik jest na tyle czuly na lewe powietrze ze wszelkie zmiany moze pokazywac na wskazniku wlasnie. Jezeli sie myle niech sie ktos wypowie madrzejszy.Silniczek z reguly myje sie czysta benzyna nie zadnym rozpuszczalnikiem.Mozesz go zanuzyc w czystej ekstrakcyjnej lub zwyklej,ewentualnie przemyc pedzlem.
fajne autko, tylko maly silnik")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.