Skocz do zawartości

E39 540i dylemat. Katalizator metalowy czy strumiennica


hubi110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem. Mam E39 Touring 540i. Założyłem gaz (zmusiły mnie ceny benzyny). No i zapchały mi się katalizatory. I teraz mam do wyboru. Kupić zamienniki metalowe po 400 pln sztuka, czy zastapić katalizatory strumiennicami. Nie kupię oryginałków bo kosztują ponad 2.000 za sztukę a się przy gazie szybciutko zapchają. Więc szkoda kasy. Jakieś pomysły ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz sondy za katalizatorami? czy tylko te przed? Jak masz za katalizatorami to niestety bez katalizatorów będą złe odczyty i będzie silnik wariował, jak nie masz sond za katalizatorami to możesz wstawić strumienicę, kwestia tylko jaki będzie dźwięk wydechu po tym zabiegu.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam jednak katalizator. Wszędzie, gdzie czytałem pisane było, że lepszy każdy katalizator, niż super strumienica. Pomijając fakt dbania o środowisko i wyników na stacji diagnostycznej przy badaniach okresowych podobno i silnik lepiej pracuje z katalizatorem, niż na strumienicy.
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, walnołem głupotę, Gaz nijak się ma do zapchania katalizatora. Poprostu się zapchał i tyle. Chyba jednak się zdecyduję na katalizator metalowy. Jest trwalszy od ceramiki i ma mniejsze opory przepływu. No i jest o wieeeeeele tańszy. Ważne żeby objętoś puszki była taka jak oryginała (komora rozprężna).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie lepiej pokombinować i dobrać jakiś przelotowy tłumik?

te metalowe katalizatory w zasadzie nie działają.

Ceramiczny rozleci się jeśli skład mieszanki gazowej mocno odbiega od normy w strone bogatszej.

U mnie rozleciał się po około 100 000 na gazie. A nowy przecież nie był.

strumienica to chyba lepiej ja wykonać z oryginalnej puszki po kacie. < ja tak mam . Wprawdzie nie ten kaliber auta ale oryginalna puszka jest solidna i tu i tu>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie 1600. Czyli po 800 za sztuke. Są to katalizatory sportowe firmy Gobex. Jeden do pojemności 2.8 L. Wybrałem te sportowe bo mają 4-krotnie mniejsze opory przepływu spalin. Oczywiście kosztem słabszego oczyszczania..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.