Skocz do zawartości

E90 navi bussines i widok mapy


007korek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Prześledziłem całe forum i mam pewien mętlik w głowie. Doczytałem gdzieś że w E90 LCI (po liftingu) w nawigacji bussines jest możliwość włączenia widoku mapki oraz że w wersji przed liftingiem można to zrobić przez aktualizację oprogramowania. Dzwoniłem do specjalistów, którzy twierdzą że nie ma takiej możliwości i pozostaje tylko wymiana na Professional-a.

 

Ja mam E90 z 2006 roku z nawigacją bussines i oczywiście mam tylko widok nieszczęsnych strzałeczek.

W związku z tym mam pytanie czy faktycznie E90 LCI z nawigacją bussines ma możliwość wyświetlania widoku mapki (czy jest widok perspektywiczny)? Czy, któryś z kolegów ma E90 przed liftingową z nawigacją bussies z widokiem mapki? Czy radio Professional z jednym czytnikiem będzie obsługiwało nawigację na takie samej zasadzie jak ma to miejsce w wersji bussines czy musi być czytnik podwójny? Czy montował ktoś nawigację CIC do E90 przed liftingową? Jak wygląda sprawa aktywacji urządzenia w systemie i czy nie ma później problemów z pracą?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że widok mapy w nawigacjach buisness jest tylko w wersjach od 2007 roku - tych z ośmioma funkcyjnymi przyciskami na czytniku. Ale mogę się mylić...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Prześledziłem całe forum i mam pewien mętlik w głowie. Doczytałem gdzieś że w E90 LCI (po liftingu) w nawigacji bussines jest możliwość włączenia widoku mapki oraz że w wersji przed liftingiem można to zrobić przez aktualizację oprogramowania. Dzwoniłem do specjalistów, którzy twierdzą że nie ma takiej możliwości i pozostaje tylko wymiana na Professional-a.

 

Ja mam E90 z 2006 roku z nawigacją bussines i oczywiście mam tylko widok nieszczęsnych strzałeczek.

W związku z tym mam pytanie czy faktycznie E90 LCI z nawigacją bussines ma możliwość wyświetlania widoku mapki (czy jest widok perspektywiczny)? Czy, któryś z kolegów ma E90 przed liftingową z nawigacją bussies z widokiem mapki? Czy radio Professional z jednym czytnikiem będzie obsługiwało nawigację na takie samej zasadzie jak ma to miejsce w wersji bussines czy musi być czytnik podwójny? Czy montował ktoś nawigację CIC do E90 przed liftingową? Jak wygląda sprawa aktywacji urządzenia w systemie i czy nie ma później problemów z pracą?

 

Pozdrawiam.

Z nawigacją Business nie da się chyba nic zrobić ani w wersji pre ani LCI (nie ma szans np. na język polski) - wynika to chyba z konstrukcji tej wersji. W E90 LCI widok mapy, choć nie panoramiczny. jest ok i całość działa całkiem przyzwoicie - zawsze wolę użyć tej niż np. Nokii z OviMaps czy Mio. Pozostaje tylko aktualizacja map (czyli nowe płyty) - ale to nie zmienia funkcjonalności, a podaje tylko nowe mapy.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czy jak wymienię samo radio na takie z wersji LCI to będę miał widok mapy czy nic z tego?

Radio nie ma nic wspólnego z nawigacją...musiałbyś zmienić całą nawigację, a w takim przypadku to już lepiej założyć od razu Pro. Poza tym nawigacja od LCI nie będzie do Twojego samochodu najprawdopodobniej pasować.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam nawigacje i powiedzcie mi czy mozna jakos wgrac polska mape czy ogolnie zeby wszystko było po polsku? :) dodam ze mam ten duży wyświetlacz na środku ze sterowaniem (pokretłem) przy lewarku do zmiany biegów :) samochod jest z 2008r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz duży wyświetlacz to nie masz nawigacji bussines tylko professional. Tam można wgrać polski język trzeba poszukać tylko jakiś firmy, która się tym zajmuje.

 

Co do stwierdzenia że trzeba wymienić całą nawigację to nie bardzo mi to pasuje. Przecież można do nawigacji bussines podłączyć szeroki ekran i jakoś to działa (ekran jest tylko przesunięty) więc przypuszczam że po podłączeniu radia z wersji LCI też powinno działać. Wniosek z tego jest na mój gust taki że system sterujący nawigacją jest w radiu a nie w wyświetlaczu więc po co wymieniać wyświetlacz na taki sam?

Edytowane przez 007korek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

007korek - nie da się wymienić samego radia, musiałbyś zmienić jednostkę CCC Business nie koniecznie na LCI ( może być problem z kodowaniem ), wystarczy wymiana na jednostkę po 2007 roku - czyli tą z ośmioma funkcyjnymi przyciskami pod czytnikiem.

 

paweloo - Polską mape napewno, żeby wszystko było po Polsku to tylko przy CCC Professional. Jeżeli masz Business to tylko mapa :D

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoKoS czegoś nie kapuję. Mam u siebie w 320 z 2006 roku nawigację bussines z radiem, który posiada pojedynczy czytnik. Mam też mały wyświetlacz. Skutkiem tego moja nawigacja działa tylko w trybie strzałek. Zastanawiam się czy wymiana radia na radio z wersji LCI (po liftingu - z ośmioma przyciskami numerycznymi) wystarczy do zmuszenia mojej nawigacji do wyświetlenia mapki. Oczywiście po wymianie radia trzeba będzie programować auto żeby wszystko było cacy. Z tąd moje pytanie czy jest to możliwe metodami domowymi (OBD II i DIS, INPA) czy raczej tylko warsztat specjalistyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci czy metodami domowymi to zakodujesz i na ile jesteś z tym ogarnięty :)

 

Wymiana samej jednostki CCC Business ( to nie jest radio :!: :wink: ) wystarczy, ponieważ monitor to tylko wyświetlacz - jak go odpowiednio podłączysz to i film odtworzy...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze buisness to ten mały wyświetlacz jako panel radia a professional to duzy wyswietlacz nad konsolą środkową:) kurcze to teraz przydałoby sie poszukac jakiegos dobrego i taniego "warsztata" zeby mi to zrobili :) moze ma ktos jakis namiar na Warszawe? :D :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Nawigacja w wersji business charakteryzuje się pojedynczym czytnikiem w radiu i małym wyświetlaczem (ekranem) w kokpicie (8,8 cala). Nawigacja Professional ma podwójny czytnik (jeden cd a drugi DVD) w radiu i duży wyświetlacz w kokpicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja Business ma 6,5'' a nie 8,8... wygląda tak:

http://home.arcor.de/uli.stempin/Navi%20Business.jpg

Nawigacja Professional ma 8,8'' i wygląda tak:

http://1.bp.blogspot.com/_ao2H2mp1cFw/TETDkkc4tqI/AAAAAAAANYk/1LR92HP-BzU/s400/navi_professional.jpg

 

Wszystkie wersje ( CIC, CCC ) mają taką samą wielkość monitora.

 

Dodatkowo jak napisał kolega, jeżeli masz auto starsze niż '08 - to masz wersje CCC - czyli albo masz jeden czytnik czyli nawigację Business, albo dwa czytniki ( jeden DVD ) i masz nawigację Professional.

W autach po '08 ( CIC ) zawsze jest tylko jeden czytnik bo jest wbudowany twardy dysk 80gb w wersje Professional.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam takie pytanie ....

1. Jakie elementy będą potrzebne do wymiany business na professional i ile mniej więcej będzie to kosztowało ?

2. Jakie elementy będą potrzebne do założenia nawigacji PROF ale bez żadnej nawigacji w aucie nawet business i czy w ogóle opłaca się to robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant 1:

Centrala CCC Professional, monitor, iDrive - maks 2000pln z robocizną minus to za ile sprzedaż obecny zestaw

 

Wariant 2:

Centrala CCC Professional, monitor, iDrive, deska rozdzielcza, plastik wokół CCC, plastik wokół klimatronika, plastik wokół skrzyni biegów, antena GPS - od 4 000pln w górę z robocizną

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pytałem serwis o koszty wymiany navi business na profi abym mial widok mapy i oto co mi napisali :nienie: :duh: :mad2:

Witam,

musiałby Pan zmienic nawigacje na professional.

wymiana całego czytnika łącznie z robocizną to koszt około 20tys zł,

nie

wyceniałam tego dokładnie bo szczerze Panu powiem, że jeszcze nikt z

klientów się na to nie zdecydował bo bardziej opłaca się kupić auto z

 

nawigacją professional niż wymieniać.

Jeszcze Pan koniecznie chce to wycenie co to złotówki wymiane.

Pozdrawiam

--------------------------------------------------

Dealer BMW

Smorawiński

Recepcjonistka

ul. Obornicka 235

60-650 Poznań

Tel: +48 61 845 52 00

Fax: +48 61 822 67 91

www.bmw-smorawinski.pl

 

 

Wiec jak to jest dokladnie 2000pln czy 20 000pln?

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jest firma w Poznaniu, czytnik, monitor, porgramowanie z mapą na 2011 rok ok. 3,5 tys. Poszukaj na znanym portalu aukcyjnym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pytałem serwis o koszty wymiany navi business na profi abym mial widok mapy i oto co mi napisali :nienie: :duh: :mad2:

Witam,

musiałby Pan zmienic nawigacje na professional.

wymiana całego czytnika łącznie z robocizną to koszt około 20tys zł,

(....)

Wiec jak to jest dokladnie 2000pln czy 20 000pln?

 

20 tys w ASO

2 tys u kogoś kumatego poza ASO (jest kilka firm stale ogłaszających się na allegro)

Ty wybierasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy mógłbyś podać linka do tych firm z allegro na priv?

 

z góry bardzo dziękuję

 

edit:

 

znalazłem tą za 3,5tys

 

czy jest tańsza opcja upgrade'u bussiness?

czy nie ma opcji na widok mapy w aucie z 08.2005?

 

edit2:

 

trochę poczytałem i rozumiem, że w moim aucie jest tylko czytnik CD

najnowsza mapa wejdzie tylko na DVD :(

 

jak więc wgrać najnowszą mapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To E90 były bez czytnika DVD? :duh:

Ja jestem świecie przekonany ze wszystkie maja DVD.

Popiel mozesz wrzucic fotke swojego radia z napedem tylko cd?

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia co to za czytnik

 

na razie jestem bmw'owe dziecko we mgle ;)

 

zresztą założyłem osobny wątek w Navi z pyt. do bardziej doświadczonych

jeśli masz jakąś wiedzę do poproszę o pomoc:

viewtopic.php?f=91&t=155140

 

pozdrawiam

 

No to masz naped DVD,nawet jest na nim napisane DVD Bussines :D

Widoku mapy nie zobaczysz :mad2: niestety

Jest duzo watków na ten temat poszukaj :cool2:

Aktualizacje smialo mozesz "kupic" viewtopic.php?f=91&t=155125 :lol: mapy beda nowe tylko ze dalej bedziesz miec tylko widok strzalek-ja tak jezdze i nie jest najgorzej :wink:

Edytowane przez kota
icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.