Skocz do zawartości

Elektryka - problem z zegarami


piechu63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Już kiedyś pisałem na ten temat ale nie dostałem precyzyjnej odpowiedzi!Mam problem z zegarami,licznikiem dziennym kilometrów i kontrolkami!Czasami podczas jazdy zegary przestają wskazywać,a aktywne kontrolki to ładowanie i ciśnienie oleju>Po chwila wraca wszystko do normy i dzieje sie tak jakbym przekręcił od nowa stacyjkę(przypominam że to wszystko dzieje się podczas jazdy)>Natomiast podczas postoju zeruje się czasem licznik kilometrów!Myślałem,że to wina akumulatorków podobnie jak w E30 ale niestety w E36 tego nie znalazłem!Proszę o pomoc bo już długo z tym walczę i jakoś niemogę wygrać!!!!!!!!!! :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że te kontrolki świecą świadczy o tym że zasilanie po zapłonie w drugiej pozycji do licznika dochodzi. Ale należy jeszcze sprawdzić zasilanie stałe i po zapłonie pierwszej pozycji i czy one nie zanikają lub mają jakieś spadki.

Następnym krokiem jest wgląd w sam licznik - kondesatory, tranzystory, zimne luty i sprawność kości pamięci której sam już raczej nie dokonasz.

Wyeleminujmy najpierw te zasilania - napisz, czy udało Ci się osiągnąc schemat do instalki licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny temat na własnej skórze w mojej 320i 1995 rok i czego ja nie robiłem co nie sprawdzałem i czego nie kobinowałem, juz na koniec mi zbytnio nie zależało tak wiec szedłem na całość i testowałem różne warianty. Skończyło się na tym, że w końcu kupiłem używki (200zł) i wszystko jest w porządku. Sam się teraz zastanawiam jak ja to mogłem psychicznie znosić jak podczas jazdy co chwile wyłączały mi sie zegary i potem znowu załączały. Kilka razy myslałem, że je normalnie wyrwę i wyrzucę przez okno. Prawdopodobnie jest to wina elektroniki w zegarach i raczej jest to nie do naprawienia. Tylko złom !

Pozdrawiam.

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.