Skocz do zawartości

Car detailing - co i jak, porady


Rekomendowane odpowiedzi

czy serum trzeba wypalć ir-em?, jak szybko po aplikacji cs można połozyc exo? i po jakim czasie jest najlepsze wiązanie?

co lepsze na gołe aluminium na felgach 9H, CS, C1, Cquartz, modesta, cosmic-a,a moze cos innego?

co lepiej podbija look na 9H- light , exo, może c2 albo reload?

po jaki czasie mozna smarowac PNS na C1 i jak długo siedzi?

jaką powłoke permanentną poleciłbyś żeby taflowała i nie była szorstka jak kwarc czy ceramika?

na czerwone uni lepiej położyc zymol rouge czy polishangel hussaria?

znasz dobre DA na 75mm nie rupesa i nie pneumatyk?

żeby w bmw deska była matowa co bys użył ? snowcake, C6, natural look, Zymol conditioner, a może cos innego, ma być taka jak z fabryki :wink:

jaką pastą i na jakim padzie zrobić 1-stopniową korektę na lakierze ori bmw matowym niebieskim?

czym usunąć zacieki z chemii na shadowline które wcześniej było juz kiedys polerowane?

czym usunać z deski bmw ceramic pro do plastkiów?

czy mozna połozyc cosmica bez primera bo go nie mam i czy bedzie miał twardość 9H?

 

czekam na szybką odpowiedz bo od dawna nurtują mnie te tematy

 

Odpowiadając na pytania:

 

- Serum nie trzeba grzać IR-em. Po aplikacji Serum trzeba odczekać 3 godziny w celu położenia Exo.

Zaleca się aby auto pozostało suche przez 12 godzin.

- Z powłok na felgi aplikujemy C1 i CS i oczywiście pod względem trwałości CS będzie lepszym wyborem, natomiast niektórzy twierdzą że na felgach C1 wygląda lepiej. Aplikowaliśmy również Gyeon RIM i również powłoka jest godna polecenia. Cquartz, modesty i cosmica, jeszcze nie mieliśmy okazji aplikować.

- Pytanie co najlepiej podbija look? Naszym zdaniem Exo jak i C2 (oczywiście Exo będzie na dłużej).

- Z powłok permanentnych nie szorstkich to wlasnie Crystal Serum, natomiast jego taflowanie? Hmm też lubi pokropelkować sam w sobie.

- Na czerwone uni to wg producenta wlasnie zymol rouge jest dedykowany do czerwonego, jednak ani rouge ani husarii nie mielismy przyjemności testować.

- Z DA 75mm oprócz rupesa nic nie przychodzi do glowy. Pewnie są jakieś chińczyki, ale przez nasze ręce się jeszcze nie przewinely.

- Z dressingów na deskę oprócz snowcake(bo nie znam) najbardziej matowe wykończenie da C6, i właśnie C6 zastosowałbym aby uzyskać efekt jak z fabryki.

- Z jednoetapową korektą na bmw niebieskim (rozumiem, ze tak zniszczony, że aż matowy) na pewno poradzi sobie pasta RUPES UHS z padem UHS lub np. białym Royal Padem. Oczywiście mam na myśli maszyne DA o skoku 15 lub 21mm.

- Zacieki z chemii na shadowline (rozumiem ze chodzi o listwy?) – Jeżeli QD nie pomaga, sprobowalbym lekkim finishem ręcznie.

- Z Ceramic Pro nie miałem do czynienia, wiec nie chciałbym się wypowiadać. APC nie daje rady?

- Na ostatnie pytanie nie odpowiem, ponieważ nie znam odpowiedzi.

 

W razie pytań, jestem do dyspozycji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kri a glinke i ten nawilżacz w tym sklepie jaką kupić? Dzięki za poświęcenie tyle czasu i proszę o małą podpowiedź na co szczeolnie zwrócić uwagle przy glince by nie porysowac lakieru?

Jeżeli chodzi o wnętrze to nie umie określić co mamtylko tak łopatologicznie posiadam full skórę fotele Comfort ostrygowe używałem do ich czyszczenia zestawu http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5060074828 i nawet fajnie czyści.

Połkę w prawdziwej skórze przeszywana kolor czarny, listwy ciemne drewno połysk połączone z listwą aluminium i oczywiście plastiki przy navi wentylacja itp

Chciałbym cos co będzie trochę Katowic listwy wcześniej używałem tradcyjnie plaka ale on jest tak świecący, klejacy że więcej po godzinie kurzu niż przed nałożeniem xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kri a glinke i ten nawilżacz w tym sklepie jaką kupić? Dzięki za poświęcenie tyle czasu i proszę o małą podpowiedź na co szczeolnie zwrócić uwagle przy glince by nie porysowac lakieru?

Jeżeli chodzi o wnętrze to nie umie określić co mamtylko tak łopatologicznie posiadam full skórę fotele Comfort ostrygowe używałem do ich czyszczenia zestawu http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5060074828 i nawet fajnie czyści.

Połkę w prawdziwej skórze przeszywana kolor czarny, listwy ciemne drewno połysk połączone z listwą aluminium i oczywiście plastiki przy navi wentylacja itp

Chciałbym cos co będzie trochę Katowic listwy wcześniej używałem tradcyjnie plaka ale on jest tak świecący, klejacy że więcej po godzinie kurzu niż przed nałożeniem xd

na poczatek taka glina wystarczy, ja uzywam bilt hamber-a w/g mnie najlepsza glinka, kup glinkę soft glinkowanie-ruchy wzdłóżne zadnych kółek bez docisku itp... urywasz kawałek, ugniatasz w dłoni żeby był ciepły rozgniatasz na placek, cały czas sprawdzasz czy nic nie szura za bardzojak sie troche ubrudzi lub/i bedziesz czuł ze juz zimna sie zrobiła zadniatasz do srodka, znowu placek itd... na pewno znajdziesz jakies filmiki poglądowe w necie...

jesli chodzi o skórę to zestaw gliptone jest ok, jesli taki masz to go uzywaj , jak się skończy to napisz do mnie polece Ci cos innego...

do plastików nie lakierowanych nalpierw pedzel/szmata + APC, do zabezpieczenia po czyszczeniu gtechniq C6, jak z wyzszej półki to snowcake z polishangel-a

do plastików lakierowanych jak dekory itp, zymol detail specjalny wosk do wewnatrz, mozna kupic w małym opakowaniu...

przygotuj sobie duzo czasu, cały dzień , jak dojdziesz do wprawy pójdzie szybciej

 

jeśli chodzi o zakupy to kupuj gdzie chcesz, zeby nie było ze kogos faworyzuje itp... sklep motogo tez jest spoko, mozesz tez w forumowym showcarshine, choć sklep.polishangel.pl lubie najbardziej, spokojnie mozesz zadzwonic w godzinach popołudnowych tam , powołać sie na mnie i doradza dobre produkty

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
czy serum trzeba wypalć ir-em?, jak szybko po aplikacji cs można połozyc exo? i po jakim czasie jest najlepsze wiązanie?

co lepsze na gołe aluminium na felgach 9H, CS, C1, Cquartz, modesta, cosmic-a,a moze cos innego?

co lepiej podbija look na 9H- light , exo, może c2 albo reload?

po jaki czasie mozna smarowac PNS na C1 i jak długo siedzi?

jaką powłoke permanentną poleciłbyś żeby taflowała i nie była szorstka jak kwarc czy ceramika?

na czerwone uni lepiej położyc zymol rouge czy polishangel hussaria?

znasz dobre DA na 75mm nie rupesa i nie pneumatyk?

żeby w bmw deska była matowa co bys użył ? snowcake, C6, natural look, Zymol conditioner, a może cos innego, ma być taka jak z fabryki :wink:

jaką pastą i na jakim padzie zrobić 1-stopniową korektę na lakierze ori bmw matowym niebieskim?

czym usunąć zacieki z chemii na shadowline które wcześniej było juz kiedys polerowane?

czym usunać z deski bmw ceramic pro do plastkiów?

czy mozna połozyc cosmica bez primera bo go nie mam i czy bedzie miał twardość 9H?

 

czekam na szybką odpowiedz bo od dawna nurtują mnie te tematy

 

Odpowiadając na pytania:

 

- Serum nie trzeba grzać IR-em. Po aplikacji Serum trzeba odczekać 3 godziny w celu położenia Exo.

Zaleca się aby auto pozostało suche przez 12 godzin.

- Z powłok na felgi aplikujemy C1 i CS i oczywiście pod względem trwałości CS będzie lepszym wyborem, natomiast niektórzy twierdzą że na felgach C1 wygląda lepiej. Aplikowaliśmy również Gyeon RIM i również powłoka jest godna polecenia. Cquartz, modesty i cosmica, jeszcze nie mieliśmy okazji aplikować.

- Pytanie co najlepiej podbija look? Naszym zdaniem Exo jak i C2 (oczywiście Exo będzie na dłużej).

- Z powłok permanentnych nie szorstkich to wlasnie Crystal Serum, natomiast jego taflowanie? Hmm też lubi pokropelkować sam w sobie.

- Na czerwone uni to wg producenta wlasnie zymol rouge jest dedykowany do czerwonego, jednak ani rouge ani husarii nie mielismy przyjemności testować.

- Z DA 75mm oprócz rupesa nic nie przychodzi do glowy. Pewnie są jakieś chińczyki, ale przez nasze ręce się jeszcze nie przewinely.

- Z dressingów na deskę oprócz snowcake(bo nie znam) najbardziej matowe wykończenie da C6, i właśnie C6 zastosowałbym aby uzyskać efekt jak z fabryki.

- Z jednoetapową korektą na bmw niebieskim (rozumiem, ze tak zniszczony, że aż matowy) na pewno poradzi sobie pasta RUPES UHS z padem UHS lub np. białym Royal Padem. Oczywiście mam na myśli maszyne DA o skoku 15 lub 21mm.

- Zacieki z chemii na shadowline (rozumiem ze chodzi o listwy?) – Jeżeli QD nie pomaga, sprobowalbym lekkim finishem ręcznie.

- Z Ceramic Pro nie miałem do czynienia, wiec nie chciałbym się wypowiadać. APC nie daje rady?

- Na ostatnie pytanie nie odpowiem, ponieważ nie znam odpowiedzi.

 

W razie pytań, jestem do dyspozycji.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrowienia dla P.Wojtka,

jeśl chodzi o inne tematy z tym finishem ręcznie to fajny pomysł.

crystal serum nie nadaje sie na felgi z gołym alu, bo jego konstrukcja i wiazanie chemiczne jest z lakierem :wink: najlepiej wypada Cquartz z tych co uzywałem nie maze sie jak serum i lepiej siedzi niż c1 , jeśli polecasz rim-a kupie na testy

jeśli chodzi o deską z cpro to nic nie daje rady- niestety

lakier ori matowy nie zniszczony(tak pomalowane auto) troche swirli tak własnie na 1 stopniowa korekte, ale znalazłem odp u ammoNYC

c2 lepiej podbija niz exo , szczególnie stara wersja skoncentrowana, trochę trudniej dotrzec ,ale kropelkuje i wygląda duuuuuzzzzzzo lepiej :D

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sroka ze tak mecze ale podeslij linki to tego apc , glinki dobrej , i zabezpieczenia wewnątrz bowpisuje w wyszukiwarkę apc i mam kilka do wybóru A się nie znam mi naprawdę jeszcze raz przepraszam ale to moje pierwsze kroki w car detalinguu

Niewidzialna wycieraczek opłaca się robic? Jak takto podeslij jeszcze link jak możesz efektami się pochwalę w galerii która chce założyć no chyba że coś spie...e to chyba będę musiał cię odwiedzić i oddać auto w twoje ręce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam czy mógłbyś mi napisać środki jakie mam kupić, twoim zdaniem żeby był super efekt i co i w jakiej kolejności mam użyć. Dodam ze lakier mam czysty lecz są ryski po niemieckich myjniach

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2601 tak na początek, jak juz sie zapoznasz to napiszę Ci resztę

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kto sroka ze tak mecze ale podeslij linki to tego apc , glinki dobrej , i zabezpieczenia wewnątrz bowpisuje w wyszukiwarkę apc i mam kilka do wybóru A się nie znam mi naprawdę jeszcze raz przepraszam ale to moje pierwsze kroki w car detalinguu

Niewidzialna wycieraczek opłaca się robic? Jak takto podeslij jeszcze link jak możesz efektami się pochwalę w galerii która chce założyć no chyba że coś spie...e to chyba będę musiał cię odwiedzić i oddać auto w twoje ręce:)

 

zeby nie było, polecam http://sklep.motogo.pl/pl/producer/Bilt-Hamber/75 glinka soft i apc surfex hd apc

 

wycieraczka opłaca się, na początek polece Ci http://sklep.motogo.pl/pl/p/Soft99-Glaco-Q-70ml/1860 bo łatwa w aplikacji, czym lepiej oczyścisz szkło tym bedzie miała lepsze działanie , mozesz uzyć do czyszczenia szkła http://www.sklep.polishangel.pl/index.php/sam/a-e/autoglym/autoglym-car-glass-polish-1l.html

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Uważam że w ramach reformowania forum powinien powstać osobny dział dotyczący detailingu i dbania o auto bo w jednym temacie wszystko się miesza a potem nikomu nie chce się czytać 50 stron w tył. Super że kolega stara się wszystkim pomóc :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Uważam że w ramach reformowania forum powinien powstać osobny dział dotyczący detailingu i dbania o auto bo w jednym temacie wszystko się miesza a potem nikomu nie chce się czytać 50 stron w tył. Super że kolega stara się wszystkim pomóc :cool2:

 

to juz temat do adminów :wink:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.