Skocz do zawartości

318d Touring święcąca kontrolka DSC ABS Hamulec


lestad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem pewnego dnia na postoju zaświeciły mi się kontrolki OD ABS DSC oraz od Hanuleca i już nie zgasły wiem jakie mniej więcej mogą być przyczyny tego defektu byłem na diagnozie mechanik powiedział że to pompa i że nie podejmie się naprawy(cena nowego 6200zł).

 

Możecie mi podpowiedzieć gdzie w obrębie Sosnowca można się udać na dobrą diagnozę lub podać warsztat który pomógł by mi w zakupie używanego Agregatu/wysłaniu sterownika do naprawy.

Albo podać namiary gdzie można taką część kupić używaną.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
miałeś auto podpięte pod kompa ze stwierdzona ze to pompa. Równie dobrze moze to być czujnik. Jak jestes zainteresowany podpieciem pod kompa to pomogę

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Niech cie mechanik nie straszy szescioma tysiącami.

Jak już to kupisz uzywkę na allegro od 400 do 600 zeta

Ja kupiłem gdzies w Mikołowie całkiem fajną pompe o tych samych numerach.

A w serwisie w Krakowie powiedzieli ze nie kupują ludzie nowych pomp abs i sami poradzili używkę.!!

Ale jak kolega ci pomoże z kompem to pewnie doradzi to co ja.Najpierw czujniki !!!pozdrawiam

Bez gazu nie ma JAZZU....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałeś auto podpięte pod kompa ze stwierdzona ze to pompa. Równie dobrze moze to być czujnik. Jak jestes zainteresowany podpieciem pod kompa to pomogę

Tak miałem podpięte ale jak pytałem co konkretnie wywalił program (jaki kod błędu lub opis usterki nie uzyskałem żadnej odpowiedzi)

Bardzo chętnie umówię się na diagnozę ale dopiero będę koło czwartku (oczywiście dogadamy się) jak się możemy umówić?

 

Witaj,

 

Niech cie mechanik nie straszy szescioma tysiącami.

Jak już to kupisz uzywkę na allegro od 400 do 600 zeta

Ja kupiłem gdzies w Mikołowie całkiem fajną pompe o tych samych numerach.

A w serwisie w Krakowie powiedzieli ze nie kupują ludzie nowych pomp abs i sami poradzili używkę.!!

Ale jak kolega ci pomoże z kompem to pewnie doradzi to co ja.Najpierw czujniki !!!pozdrawiam

 

oglądałem się już za agregatami (alegro) ale nie znalazłem pasującego modelu do mojego samochodu

nr pasujące

34516765453

34516759046

34516759769

34516759050

34516764087 tego nie jestem pewien

Możecie pomóc jeżeli się okaże że to jednak to (pełne załamanie)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to za mechanik miał za kompa , z którego nie zczytał błędów? oj no coments....

 

A jak wujdzie ci agregat do zmiany to trzeba podzwonić po gosciach co handlują czesciami do BMW.

Nie zawsze wszystko jest wystawione na allegro.

 

Np w twojej okolicy Mikołów ul .Plebiscytowa 34a 032 32 21 245

albo

 

BMKA. SKLEP Z CZĘŚCIAMI DO SAMOCHODÓW BMW

 

UL. WARSZAWSKA 60

40-008 KATOWICE , ŚLĄSKIE

 

Telefon: 32 253 66 03

 

Ale najpierw umów sie z tym naszym forumowiczem by dobrze zdiagnozowac usterke.

 

pozdr.

Bez gazu nie ma JAZZU....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to za mechanik miał za kompa , z którego nie zczytał błędów? oj no coments....

 

A jak wujdzie ci agregat do zmiany to trzeba podzwonić po gosciach co handlują czesciami do BMW.

Nie zawsze wszystko jest wystawione na allegro.

 

Np w twojej okolicy Mikołów ul .Plebiscytowa 34a 032 32 21 245

albo

 

BMKA. SKLEP Z CZĘŚCIAMI DO SAMOCHODÓW BMW

 

UL. WARSZAWSKA 60

40-008 KATOWICE , ŚLĄSKIE

 

Telefon: 32 253 66 03

 

Ale najpierw umów sie z tym naszym forumowiczem by dobrze zdiagnozowac usterke.

 

pozdr.

 

jesteśmy wstępnie umówienia na diagnozę z ziomekthx

jeżeli wyjdzie faktycznie że to agregat będę dzwonił pod w/w numery jeżeli masz jeszcze jakieś nie koniecznie z mojego okręgu to bardzo proszę podaj chętnie skorzystam.

 

Jeszcze raz dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Agregat DSC wymieniony win dopisany.

Po przejechaniu jakiegoś dystansu wywala kontrolki Dsc oraz hamulca ręcznego,po wyłączeniu silnika i ponownym załączeniu wszystko jest ok kontroli nie świecą i znowu po przejechaniu jakiegoś dystansu znowu to samo.

Sprawdziłem inpą i oczywiście skasowałem defekt ale pomogło na krótką chwilę defekt powraca.

Możecie pomóc na co jeszcze mam sprawdzić (pompa na gwarancji rozruchowej).

defekt z inpy.

http://imageshack.us/f/577/defekt.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg teo co na rysunku to coś jest nie tak z ciśnieniem w układzie. Może czujnik ciśnienia jest skopany albo ma uszkodzone kable.

Dowiedziałem się więcej czujnik ciśnienia znajduj się wewnątrz agregatu DSC(nie do naprawy) pozostaje demontaż i montaż z powrotem mojej pompy .

500 zł w plecy :( ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to na pewno jest ten sam czujnik który widnieje na pdf z inpy

Na moje oko, to czujnik ciśnienia DSC znajduje się zupełnie na wierzchu i jest jak najbardziej wymienny w Twojej BMW:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EL71&mospid=47660&btnr=34_1092&hg=34&fg=25

na oko to wiesz muszę mieć konkretne info koszt pompy to nie 5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem, czy nie jesteś pewien czy w pompie jest jeszcze inny czujnik czy ten z mojego linku jest taki jak Twój?

Po za tym z ceną nie przesadzajmy... - pompa hamulcowa to prosty mechanizm i ludzie kupują nie oryginalne do różnych samochodów i nie jest źle;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem, czy nie jesteś pewien czy w pompie jest jeszcze inny czujnik czy ten z mojego linku jest taki jak Twój?

Po za tym z ceną nie przesadzajmy... - pompa hamulcowa to prosty mechanizm i ludzie kupują nie oryginalne do różnych samochodów i nie jest źle;

Widzisz nie czytałeś chyba od początku ja nie wymieniałem pompy hamulcowej tylko agregat DSC koszt nowego to 6600zł ja kupiłem używany i kończy się gwarancja dlatego pytałem.Defekt który załączyłem jest właśnie z agregatu a nie z pompy hamulcowej.

Po rozmowie z elektronikiem powiedział mi że wewnątrz tego agregatu znajduje lub ją czujniki które są nie wymienne.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EL71&mospid=47660&btnr=34_1199&hg=34&fg=20&lang=pl

Dodam jeszcze

Dodatkowym objawem jest po dłuższym postoju podczas odpalania silnika rozbłyska DSC oraz hamulec ręczny na ułamek sekundy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.