Skocz do zawartości

duze zuzycie oleju.Wymiana na inny.


farorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Uzywam oleju 5w-40.Czeka mnie wymiana.Srednio co 2-3 tysiace a niekiedy nawet 1000 km musze dolac okolo litr oleju.Dolewalem oleje roznych marek, oczywiscie tej samej specyfikacji jednak bez lepszego efektu.Teraz chcialbym sprobowac wlac oryginalny olej BMW.Co polecacie? 5W-30 czy 0W-40.Auto ma przejechane 1140000 tysiecy. BMW E46 320i M54. Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

M54 ma to do siebie, że lubi olej. Poszukaj na forum wątków o tym jest wiele... Można się przyjrzeć stanowi uszczelniaczy olejowych i zmierzyć kompresję, ale wydaje mi się, że to zwyczajna przypadłość M54. No i zweryfikowanie stanu odmy silnika i ewentualna jej wymiana też mogą pomóc. Co do oleju oryginalnego BMW - to po prostu castrol. Polecam Ci Motula, Valvoline, albo Shell i bynajmniej nie 0W, bo jest jeszcze rzadszy, niż ten obecnie używany i może go silnik brać jeszcze więcej...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Uzywam oleju 5w-40.Czeka mnie wymiana.Srednio co 2-3 tysiace a niekiedy nawet 1000 km musze dolac okolo litr oleju.Dolewalem oleje roznych marek, oczywiscie tej samej specyfikacji jednak bez lepszego efektu.Teraz chcialbym sprobowac wlac oryginalny olej BMW.Co polecacie? 5W-30 czy 0W-40.Auto ma przejechane 1140000 tysiecy. BMW E46 320i M54. Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

1,140,000,000 - przy tym przebiegu to dziwie sie ze nie pali wiecej oleju niz benzyny. :P Zeby zrobic taki przebieg musialbys okrazyc ziemie 28500 razy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki dowcipny ten "kreciatko"... hmm w takiej sytuacji to polecilbym zastosowanie czegos w stylu valvoline 10W60.. bedzie chyba najodpowiedniejszy.. nie ma sie co brac za remont silnika:) chyba, ze nie bedzie zadnej poprawy- wtedy rzeczywsicie warto zrobic przeglad i dowiedziec sie co moze byc przyczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.